reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

ja mysle, ze warto takie badani azrobic ja nawet jakbym miała zapłacic to wole wiedziec i miec mozliwosc działac za wczasu.
 
reklama
ana ja wiem, ze cena jest gdzies kolo 800 zł ale ja wolałabym zapłacic wiesz dziecku moze cos byc a nie musi, ja wolałabym wiedziec bo wtedy można lecvzyc a jak nie wiesz to nie leczysz - nie żebym sie nie liczyła z kasą wręcz przeciwnie, ale zdrowie dziecka w takim wypadku dla mnie jest ważniejsze niz wydanie 800 zł, bo gdyby cos było nie tak to potem bym żałowała, ze postąpiłam inaczej , ale wies kazdego to jest indywidualna decyzja i każdy postępuje wg swojego sumienia.
 
Qwas - daj koniecznie znać. Trzymam mocno kciuki, żeby było wszystko w porządku!!!

Pajko- nie powiedziała ci dlaczego sugeruje ci te badania? zwykle jak nie masz 36 lat to jest twoja decyzja czy chcesz robić czy nie. Mi lekarz dzisiaj powiedział, że mam jeszcze czas na decyzje i że następnym razem porozmawiamy. Ja też chcę zrobic dla pewności, chociaz i tu pomyłki się zdarzają...
 
Krzynka nie powiedziała, ale znac ją ona woli zrobic tak dla pewnosci tak samo przeziernosc karkową woli zrobic i miec spokój niz potem wyrzuty sumienia:szok:
 
ana ja wiem, ze cena jest gdzies kolo 800 zł ale ja wolałabym zapłacic wiesz dziecku moze cos byc a nie musi, ja wolałabym wiedziec bo wtedy można lecvzyc a jak nie wiesz to nie leczysz - nie żebym sie nie liczyła z kasą wręcz przeciwnie, ale zdrowie dziecka w takim wypadku dla mnie jest ważniejsze niz wydanie 800 zł, bo gdyby cos było nie tak to potem bym żałowała, ze postąpiłam inaczej , ale wies kazdego to jest indywidualna decyzja i każdy postępuje wg swojego sumienia.
Ja zas odmowilam badan chociaz mieszkam w USA i tutaj wszyscy to robia- uwazam ze z kazdego USG- dobrego widac choroby typu serduszko,inny organ lub budowa ciala, ktore tak jak piszesz mozna leczyc w okresie ciazy, ale badania prenatalne wczesne maja rowniez zamiar wykryc choroby genetyczne ktorych wiekszosc nie da sie leczyc tylko trzeba sie z tym pogodzic- moj lekarz zanim kieruje mnie na takie badanie- zadaje podstawowe pytanie-czy chcesz urodzic to dziecko mimo jakiejkolwiek choroby-jesli taka wyjdzie na badaniach( co nie musi byc prawda, bo znam kol. kora przez cala ciaze ,myslala ze coreczka bedzie miala chorobe downa, a jest sliczna zdrowa juz 8 latka). Pozniej jesli jednak decydujesz sie na urodzenie chorego dziecka- cala ciaze masz w sobie rozne mysli co niedobrze wplywa na juz chora ciaze. Wiec rozumiem ze kazdy ma swoje zdanie i ile ludzi tyle zdan- ja jednak chociaz juz jestem po 30-tce nie decyduje sie na te badania.
W poprzedniej ciazy mialam tez bardzo wczesna cukrzyce, co grozilo wadami serduszka i kregosupa, kazde usg przezywalam w strachu ze Pani powie mi niestety to jest prawda, to bylo straszne zyc w przedswiadczeniu ze nie wiedziales a robiles krzywde wlasnemu dziecku- udalo sie urodzila sie zdrowa coreczka i dziekuje Bogu za wszystko bo stracilam juz dwoje dzieci i to nie w pierwszych 3 miesiacach( nie mowie ze to nie jest straszne, bo zawsze boje sie do 3 miesiaca) tylko wtedy kiedy one juz kopaly, i byly bardzo ruchliwe, kiedy doslownie czulam je pod swoim serduszkiem i czulam jak odchodza.
 
Ostatnia edycja:
Ja zas odmowilam badan chociaz mieszkam w USA i tutaj wszyscy to robia- uwazam ze z kazdego USG- dobrego widac choroby typu serduszko,inny organ lub budowa ciala, ktore tak jak piszesz mozna leczyc w okresie ciazy, ale badania prenatalne wczesne maja rowniez zamiar wykryc choroby genetyczne ktorych wiekszosc nie da sie leczyc tylko trzeba sie z tym pogodzic- moj lekarz zanim kieruje mnie na takie badanie- zadaje podstawowe pytanie-czy chcesz urodzic to dziecko mimo jakiejkolwiek choroby-jesli taka wyjdzie na badaniach( co nie musi byc prawda, bo znam kol. kora przez cala ciaze ,myslala ze coreczka bedzie miala chorobe downa, a jest sliczna zdrowa juz 8 latka). Pozniej jesli jednak decydujesz sie na urodzenie chorego dziecka- cala ciaze masz w sobie rozne mysli co niedobrze wplywa na juz chora ciaze. Wiec rozumiem ze kazdy ma swoje zdanie i ile ludzi tyle zdan- ja jednak chociaz juz jestem po 30-tce nie decyduje sie na te badania.
W poprzedniej ciazy mialam tez bardzo wczesna cukrzyce, co grozilo wadami serduszka i kregosupa, kazde usg przezywalam w strachu ze Pani powie mi niestety to jest prawda, to bylo straszne zyc w przedswiadczeniu ze nie wiedziales a robiles krzywde wlasnemu dziecku- udalo sie urodzila sie zdrowa coreczka i dziekuje Bogu za wszystko bo stracilam juz dwoje dzieci i to nie w pierwszych 3 miesiacach( nie mowie ze to nie jest straszne, bo zawsze boje sie do 3 miesiaca) tylko wtedy kiedy one juz kopaly, i byly bardzo ruchliwe, kiedy doslownie czulam je pod swoim serduszkiem i czulam ze odchodza.


to jest to co ja powiedziałam każdy ma swoje racje i każdy decyduje za siebie ja wole wiedziec czy moje dziecko bedzie chore czy nie - moze byc tak, ze bedzie jakis blad i wyjdą nie takie wyniki owszem ale ja dla własnego sumienia wole zrobic poza tym moja lekarka nie pytała mnie sie czy chce tylko, ze zrobimy. I ja z tego faktu jestem zadowolona, ale tez nie krytykuje dziewczyny, które tego nie chcą robic
 
Ja wrocilam z basenu i teraz leze sobie i odpoczywam..... Przez ten tydzien ktory lezalam w lozku kondycja mi troche spadla i dzis mi sie ciezej plywalo.

Krzynka rewelacja :tak:

Ciamajdka ja mojego meza za kazdym razem zabieram ze soba do gabinetu bo z tych stresow nieraz cos mi umknie co ginek mowi a maz na spokojnie to przyjmuje.... polecam wspolne wizyty :tak:

Qwas mam nadzieje ze pojechalas do szpitala!!!! A moze to jest czas kiedy mialabys dostac @?

AgaS oj to juz na samym poczatku ciazy masz cukrzyce? I takie niefajne wizje ciazy.... ale najwazniejsze zeby Dzidzius urodzil sie zdrowy!

Nektarynka polozna mi powiedziala ze dopiero sugerowana data porodu z usg miedzy 10 a 12 tc powinna byc brana pod uwage bo pomiary z wczesnej ciazy jeszcze nie sa tak bardzo miarodajne...

Ana_w szybciutko Wam poszlo :tak::-D
 
reklama
Do góry