reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Lilijanna - Pawłowi faktycznie najbardziej pasuje dom dziecka, bo nie ma konkurenta w postaci naszego biologicznego synka a wszystkie dzieciaki jadą na tym samym wózku. Poza tym wydaje mu się, że w placówce nie będą nic od niego wymagać. Ot, takie dziecięce myślenie :-(

Agulek - super, że Marcinek tak polubił przedszkole. Ciekawa jestem, czy mój Smyk też odnajdzie się w grupie i nowym miejscu?

Siedzimy u rodziców, Aleksander szaleje z wujkiem i ciocią, a ja mam w końcu chwilę dla siebie :tak: jutro dzień w stajni, noc pod namiotem. Oby tylko pogoda nam za bardzo nie dokuczyła:baffled:
 
reklama
To był dobry dla mnie weekend. Wprawdzie zakwasy będę miała jutro na maxa, ale warto było. Najpierw spłynęliśmy kajakami jakieś 25 km, potem uczyłam mojego konia prowadzania w ręku (sama też przy okazji uczyłam się jak to się robi); na koniec ognisko z kiełbaskami i noc w namiocie nad rzeką. Następny taki wypad pewnie za rok ;)
Pogoda wczoraj była dokuczliwa, bo co chwila padało, ale dzięki temu spływ był ciekawszy :)
Co tam u Was?
 
U nas też dużo się dzieje, ale łapię się ostatnio na tym, że nie mam weny pisać.

Dzisiaj bylismy u kuzynostwa A., bo urodziła im się Zosieńka (2 tygodnie m szkrab) i ma starszego brata - 4 latka. Dziewczyny wybawiły się samochodzikami, bo w domu nie mają, młotkami, śrubokrętami itp. :-)

Pytam Adriannę czy chciałaby taką malutką siostrzyczkę jak Zosia i usłyszałam "Mama mam małą Łałę". Rozczuliła mnie tymi słowami, a przy tym wzrokiem zaraz szukała gdzie jest Weronika. :tak:

mallaika - że tam powiem trzeba się czasem odchamić, a kontakt z naturą zapewnia to w 100%. :tak:
 
Lilijanna, ja też bym chciała, żeby mój Aleksander tak przyjął potencjalne młodsze rodzeństwo, jak Twoja Ada. Jak jeździmy do znajomych, którzy mają maluchy kilkumiesięczne, to zachowuje się super. Zresztą Paweł też tak miał w stosunku do obcych dzieci. Problem zaczynał się, kiedy z konkurentem Aleksandrem był w domu :-( Adriana od razu dobrze przyjęła siostrzyczkę, czy była zazdrosna? Chcielibyśmy mieć drugiego Szkrabika w 2014 r., ale jak to wyjdzie w praktyce dopiero się okaże...
 
Od razu otworzyła dla niej swoje serduszko, jeszcze w brzuszku, całowała brzuszek, pokazywała gdzie dzidzia, robiła barum barum tryk z brzuszkiem. No zakochana. My w 2014 chcemy działać, by w 2015 się nam urodziło kolejne. :-)
 
DYBRY! je tu kto? :zawstydzona/y: matkooo i corkooo ile mnie tu nie bylo .... podczytuje was oczywiscie po cichu ale pisac to juz gorzej bo u mnie to za kolorowo nie jest ....
Lilijanno dziekuje za zyczenia dla Leo !!!;-)

chlopaki rosna i rosna i to wszystko co moge pozytwnego napisac. Lilijanno jak czytam ze twoja Ada taka za Weronika jest to az mi lzy staja w oczach bo u mnie sytuacja odwrotna Leo nie zaakceptowal brata do dzisiaj i mam z nim problem.........:no: w dodatku od kilku dni jest nastawiony przeciwko mnie nie wiem co mu sie stalo do niedawna byla tylko mama i mama a teraz wszystko tata ...tata ma ubrac, bawic sie, umyc, spac itd. nie radze sobie z ta sytuacja wcale rycze wieczorami bo rece mi opadaja nie wiem co robic , do przedszkola Leo sie nie dostal musi czekac rok , nie chce pozegnac sie z pielucha , jest strasznym niejadkiem no ...serce mnie boli bo myslalm ze bedzie inaczej :-:)sad:
pozdrawiam was goraco dziewczynki
 
hejka dziewczyny!

ale ostatnio naprodukowalyście :-) jak nas bylo mało to było a teraz.... :szok:

u nas jakoś leci, chociaż ciut pod górkę mamy tzn byliśmy tydzień temu (pon i wt) nad jeziorkiem niedaleko nas i w środę Adaś dostał takie 2 dziwne plamki na skórze na tułowiu, po jakimś czasie zaczęły rosnąć, a w sobote tak się rozpaprały że masakra, no i dzisiaj poszlam z nim do lekarza i okazało się ze albo gronkowiec albo paciorkowiec ... dokładnie nie wiemy bo przy nich zmiany skórne wyglądają bardzo podobnie wrecz identycznie
no i zapisała mu maść z antybiotykiem, "fiolet" do zasuszenia i jakiś syrop przeciwalergiczny na swędzenie bo zaczęło go to męczyć
mamy go obserwować czy nie dostaje nowych wykwitów i temperatury bo jeśli tak to wtedy musimy odrazu przejść na antybiotyk doustny, a zmiany moga pojawiać się do dwóch tyg od kąpieli czyli nam jeszcze tydzień został niepewności

poza tym ja po wizycie i akurat z tej strony dobrze :-) następna wizyta 4.09 ... kto wie czy nie ostatnia :-D

a w środę jadę na ponowne badania na toxo... też całkiem możliwe że ostatnie bo we wrześniu nie wiadomo jak to będzie

mallaika przykre to z Pawłem ale widocznie tak miało być.. sam w sumie wybrał... zresztą wiek już ma odpowiedni i jest świadomy
no i super że weekend się udał!!!! ja się strasznie boję kajaków hehe mimo iż nigdy nie płynęłam :-)

Lilijanna no to super że myślicie o trzecim maluszku już w 2015!!!! zobaczysz jak zleci i starać się będziecie :-) a ja już teraz życzę żeby szybko Wam poszło!

Lea ehhhh to nie zazdorszczę tej sytuacji z Leo ... w sumie na pocieszenie nic nie mam, musi mu po prostu przejść... może okazujcie mu więcej zainteresowania (nie żebym mówiła że mu nie okazujecie ale może w jego mniemaniu to za mało...), może spróbuj usiąść z chłopakami razem na podłodze i wymyśl jakąś zabawę w której bedziecie wszyscy mogli brać, nawet malutki.. sama nie wiem jakbym podołała czemuś takiemu ale próbujcie bo się kochana nerwowo wykończysz, tulę mocno!!!!!





uciekam dziewczyny się kąpać

spokojnych nocek!
 
Witajcie,
dziś mam kiepski dzień tzn głowa boli bardziej niż zwykle :-( może to przez pogodę....Marcin zadowolony z przedszkola i całe szczęście :-) dla zainteresowanych napiszę, że od jutra w Biedronce będą fajne kosmetyki w niewielkich cenach. Mam ulotkę i na serio jest po co się wybrać :-)
O ile jutro będę się lepiej czuła, napiszę więcej....życzę cierpliwości podwójnym mamusiom (przede wszystkim) ale oczywiście pojedynczym też, bo dzieciaczki potrafią być męczące ;-)
Miłego wieczorku i spokojnej nocki!
 
reklama
Agulek80 - a kysz z tymi wieściami biedronkowymi, ostatnio tam weszłam po kawałki mięcha indyczego, a wyszłam z prosiaczkiem i puchatkiem, a muszę się kontrolować z wydatkami, chwila nieuwagi i po mnie było. :confused2:
Super, że Marcin taki chętny do przedszkola. :tak:

Lea28 - hej hej, kurczę niech to diabli, nie sądziłam, że Leo aż tak się zbuntuje i że ten bunt będzie się utrzymywał tak długo. :-( To bardzo przykre dla Was wszystkich. :-( Rozważałaś psychologa? Może on by Wam wskazał drogę?
Anecia - oby antybiotyk miejscowy zadziałał i pewnie nie wiadomo skąd to się wzięło, ech. Zdrówka. Jak się czujesz już prawie jedną nogą na porodówce?
mallaika - siostra dzisiaj pojechala na kajaki do Austrii. ;-)


Siedzę sobie u siostry w domu, dziewczyny śpią w jej łóżku, ja opatulona w kocyku, z nóżkami pod kołderką, z herbatą z miodem cynamonowym, napawam się ciszą, spokojem, istny relaks. :tak:


Swoją drogą dostałam dziś @. Ostatnią miałam 6.12.2011 i jakby to powiedzieć, się odzwyczaiłam, że coś w ogóle takiego istnieje, a jeszcze kilka dni temu cieszyłam się, że nie przybywa, no i masz Ci los. :confused2:
 
Do góry