reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

a ja własnie cąly czas miałam zaparcia az tydzien temu cidziennie mam biegunke - hmmm jak się ma całe życie problemy z zaparciami to nie wierze, ze teraz ot tak zeszły sobie bo to jets po prostu niemozliwe :confused: a diety nie zmieniłam wiec pewnie nie od jedzenia mi idzie.

Dziewczyny, które rodziły czyli te skurcze brzuszne idą od kręgosłupa wzdłuż brzucha dobrze rozimiem?? czy to sa te krzyżowe :baffled: bo ja juz zgłupiałam ja mam takie bóle miesiączkowe i w tym samym czasie boli z tyłu pleców:baffled: i tak mam od 4 dni juz
 
reklama
właśnie wróciliśmy od lekarza...dowiedziałam się, że w z NFZ robią na tokso ten IgM, dostałam skierowanie na kolejny IgM więc mój foch przeszedł.

Poza tym dzisiaj wysłali mnie do położnej środowiskowej, akurat była w przychodni. Spoko babeczka, dała mi nr kom do siebie. Mam dzwonić z każdym pytaniem, nawet w sprawie kosmetyków czy ciuszków jakbym chciała się skonsultować ;) Jak tylko Urodzę i wrócimy do domu mam się z nią umówić kiedy będzie mi pasowało.

No i wiadomość od gina..."do terminu to pani nie wytrzyma". Zbadał mnie i się lekko zdziwił. Stwierdził, że szyjka jest bardzo ładnie uformowana, dzidzia dobrze ułożona i to dość spora, brzuszek ciut obniżony. "No to ten pani 35 tydzien bardziej wygląda na 37". Nawet się jeszcze raz dopytał czy ta moje ostatnia miesiączka to była taka normalna czy mniej obfita. Dla mnie wszystko było normalnie...chyba miałam jaką bardzo szybką owulację tuż po miesiączce...Powiedział, że daje mi jakieś 3 tygodnie maksymalnie bo wszystko wskazuje na to że mały wcześniej się urodzi.
Wyniki rewelka, hemoglobina prawie 14, w siuśkach nic się nie dzieje...także mały sierpniowy Gabryś chyba planuje wykluć się pod koniec lipca...
:szok:
 
Ostatnia edycja:
Martitka A właśnie dzisiaj sobie okna umyje :-) A Ehtele ma już wysprzątane całe mieszkanko więc ewentualnie może przyjechać do mnie i jeszcze moje posprzątać jak ma powera :-D
A upałów to Ci współczuje, bo jak oglądałam ostatnio wiadomości to, aż mi oczy wyszły, że takie upały są na świecie...

Jenny Mi lekarz nie badał położenia małej ręcznie tylko przez USG i cały czas leży główką w dół, a czkawkę to czuję już bardzo nisko.

Ciamajda Zostało coś pizzy??

urszulka Gratuluje udanej wizyty :-) I super, że Wojtuś nadal pozostanie Wojtusiem :-)

Riba A na jakich cudownych zabiegach byłaś u kosmetyczki??

Kochane spokojnie z tym posiewem bo to badanie powinno zrobić się między 37, a 38 tyg :-)

Navijka Ja też miałam dzisiaj nockę z D...

Ja chce już urodzić, żeby mnie biodra nie bolały, żebym mogła pospać na brzuchu, żebym mogła poprzytulać moją kochaną Wiktorię...

A dzisiaj w nocy zero skurczy, nawet tych jak przy @ nie było, tylko co chwile siku i brzuszek twardy jak skała, mała się wygina w każdą stronę, mało miejsca już ma moje słoneczko, chociaż Ja mam ogromny brzuchol...:-(
Ok idę zrobić śniadanko :-)
 
ciamajdko, krzynko specjalnie dla was:) rozpisałyśmy sie o tym na innym wątku!
Gospodynie spod Międzychodu na łąkach i w lasach zbierają zioła. Potem je suszą, preparują i robią z nich napary, nalewki, mikstury na rozmaite choroby...

Wiesława Mielcarek z Tuczęp z lat młodości pamięta, jak matki i babki często kapały dzieci w naparze z czarciego żebra.

- To popularne ziele. Dawniej wierzono, że odczynia złe uroki. Po takiej kąpieli wodę należało wylać poza terenem gospodarstwa - wspomina. - Naparem z czarciego żebra przemywano również zwierzęta, żeby zapobiec klątwom rzucanym przez zawistników. Przede wszystkim krowy, którym złe spojrzenie mogło odebrać mleko.

Czarcie ziele to ludowa nazwa ostrożnia warzywnego, którego lecznicze właściwości znano już w średniowieczu. Od setek lat stosowany jest jako naturalny antybiotyk przy zapaleniach i chorobach skóry. - Nasze prababcie zwalczały nim trądzik. Teraz używany jest przez firmy farmaceutyczne i kosmetyczne do produkcji rozmaitych preparatów ujędrniających cerę. Podobnie jest z wieloma innymi ziołami - mówi Żaneta Poszwald ze skansenu w Mniszkach, która od kilku miesięcy odkrywa ludowe tradycje kultywowane jeszcze w okolicznych wsiach.
[...]
 
właśnie wróciliśmy od lekarza...dowiedziałam się, że w z NFZ robią na tokso ten IgM, dostałam skierowanie na kolejny IgM więc mój foch przeszedł.

Poza tym dzisiaj wysłali mnie do położnej środowiskowej, akurat była w przychodni. Spoko babeczka, dała mi nr kom do siebie. Mam dzwonić z każdym pytaniem, nawet w sprawie kosmetyków czy ciuszków jakbym chciała się skonsultować ;) Jak tylko Urodzę i wrócimy do domu mam się z nią umówić kiedy będzie mi pasowało.

No i wiadomość od gina..."do terminu to pani nie wytrzyma". Zbadał mnie i się lekko zdziwił. Stwierdził, że szyjka jest bardzo ładnie uformowana, dzidzia dobrze ułożona i to dość spora, brzuszek ciut obniżony. "No to ten pani 35 tydzien bardziej wygląda na 37". Nawet się jeszcze raz dopytał czy ta moje ostatnia miesiączka to była taka normalna czy mniej obfita. Dla mnie wszystko było normalnie...chyba miałam jaką bardzo szybką owulację tuż po miesiączce...Powiedział, że daje mi jakieś 3 tygodnie maksymalnie bo wszystko wskazuje na to że mały wcześniej się urodzi.
Wyniki rewelka, hemoglobina prawie 14, w siuśkach nic się nie dzieje...także mały sierpniowy Gabryś chyba planuje wykluć się pod koniec lipca...
:szok:

gratuluję wizyty :) powiem Ci, ze ja miałam takie samo info jak Ty od lekarza, ze nie dotrwam do terminu i znam wiele przypadków , ze lekarze tak kobietom mowili a się pozniej okazywało,z e labo dotrwały do terminu albo rodziły po terminie :)
bez względu na to co mówią lekarze, co myslimy my maluch i tak nas wykiwa i wyjdzie wtedy jak mu bedzie pasowało :-D, ale ja na wszelki wypadek spakowana jestem :-p

Martitka A właśnie dzisiaj sobie okna umyje :-) A Ehtele ma już wysprzątane całe mieszkanko więc ewentualnie może przyjechać do mnie i jeszcze moje posprzątać jak ma powera :-D
A upałów to Ci współczuje, bo jak oglądałam ostatnio wiadomości to, aż mi oczy wyszły, że takie upały są na świecie...

Jenny Mi lekarz nie badał położenia małej ręcznie tylko przez USG i cały czas leży główką w dół, a czkawkę to czuję już bardzo nisko.

Ciamajda Zostało coś pizzy??

urszulka Gratuluje udanej wizyty :-) I super, że Wojtuś nadal pozostanie Wojtusiem :-)

Riba A na jakich cudownych zabiegach byłaś u kosmetyczki??

Kochane spokojnie z tym posiewem bo to badanie powinno zrobić się między 37, a 38 tyg :-)

Navijka Ja też miałam dzisiaj nockę z D...

Ja chce już urodzić, żeby mnie biodra nie bolały, żebym mogła pospać na brzuchu, żebym mogła poprzytulać moją kochaną Wiktorię...

A dzisiaj w nocy zero skurczy, nawet tych jak przy @ nie było, tylko co chwile siku i brzuszek twardy jak skała, mała się wygina w każdą stronę, mało miejsca już ma moje słoneczko, chociaż Ja mam ogromny brzuchol...:-(
Ok idę zrobić śniadanko :-)

No Bogusia Ty to juz tuz tuz :)
co do posiewu to zależy od lekarza moja preferuje robic w 30 tc :)
 
a ja własnie cąly czas miałam zaparcia az tydzien temu cidziennie mam biegunke - hmmm jak się ma całe życie problemy z zaparciami to nie wierze, ze teraz ot tak zeszły sobie bo to jets po prostu niemozliwe :confused: a diety nie zmieniłam wiec pewnie nie od jedzenia mi idzie.

Dziewczyny, które rodziły czyli te skurcze brzuszne idą od kręgosłupa wzdłuż brzucha dobrze rozimiem?? czy to sa te krzyżowe :baffled: bo ja juz zgłupiałam ja mam takie bóle miesiączkowe i w tym samym czasie boli z tyłu pleców:baffled: i tak mam od 4 dni juz

pajkaa te krzyzowe pojawiają się już przed samym porodem, najpierw sa te miesiączkowe regularne jak juz są mocniejrze to zaczynają się te krzyzowe. czyli sam poród juz na fotelu to ból pleców na dolei po koci ogonowej idzie az do macicy( miesiączkowe tyle tylko że mocniejsze) i po tym trzeba robic "kupe" to tak najprosciej. :-)
u mnie krzyżowe pojawiły się już w szpitalu, a zwiastunem były miesiączkowe delikatne.
krzyżowe na pewno rozpoznasz bo to taki ból jakby ci się coś w dolnym odcinku pleców odrywało :baffled:
 
marulko moje zaparcia też sobie poszły w sina dal, ale myslę że to przez lżejsze jedzenie teraz nie mam problemów.

tez mysle, ze to oznaka naszych zblizających sie porodow, bo tez tak mam ostatnio, a moja dieta sie nie zmieniła :-p podobno tak wlasnie jest, ze jakis czas przed porodem znikają zaparcia a częściej sie siusia, co u siebie tez zaobserwowalam :tak: w ogole brzucho mnie dzisiaj pobolewa jak na miesiaczke, mam nadzieje, ze nie dostane do tego bolesnych skurczy, bo Mała musi jeszcze ponad tydzien poczekac az tatuś po nas przyjedzie..
 
pajkaa te krzyzowe pojawiają się już przed samym porodem, najpierw sa te miesiączkowe regularne jak juz są mocniejrze to zaczynają się te krzyzowe. czyli sam poród juz na fotelu to ból pleców na dolei po koci ogonowej idzie az do macicy( miesiączkowe tyle tylko że mocniejsze) i po tym trzeba robic "kupe" to tak najprosciej. :-)
u mnie krzyżowe pojawiły się już w szpitalu, a zwiastunem były miesiączkowe delikatne.
krzyżowe na pewno rozpoznasz bo to taki ból jakby ci się coś w dolnym odcinku pleców odrywało :baffled:

no to ładnie :) ja miesiączkowe bóle mam od 4 dni, ale do delikatnych nie należą :baffled: zobaczymy co jutro powie lekarka jak mi powie, ze mam rozwarcie to sie załamie bo to za wczesnie bedzie:wściekła/y:
a z tym czopem słuchajcie to czytałam, ze róznie moze byc - wcale nie musi byc galaretowaty i mozemy go w ogóle nie rozpoznac:baffled: to zależy od kobiety - no, ale jestem ciekawa co powie lekarka jutro
 
andzia1987 no ładnie:) Gratuluję wizyty no i dużego, zdrowego dzidziolka:p

Bogusia86 ehhh u mnie to samo, skurcze ustąpiły, czasem coś delikatnie ściska...chyba trzeba będzie nam jeszcze poczekać...cóż...a czekaj już do Ciebie jadę pomogę z tymi oknami hihiih:p

Pajkaa no ładnie, ładnie...ale miałaś starydy więc i tak wszystko będzie w porządku:):):)

straszycie mnie tymi bólami...:):):):) kurczę coś humoru dziś nie mam...
 
reklama
Ehtele ja wiem własnie, ale bardziej martwi mnie waga mojego skarba - jutro sie okaze ile tak naprawde waży, ale ostatnio ważył w 29 tc tylko 1020 g wiec duzy pewnie nie bedzie. Gdyby mi lekarka jutro powiedziała,z e wazy 2600 to bym sie juz nie martwiła, ale z tym muszę poczekać do jutra.

dziewczyny napisze Wam, ale sie nie śmiejcie :p wiecie gdzie mnie skurcz złapal??
:-D:-D w pipce :-D:-D kurde jakie dziwne uczucie :-D:-D:-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry