reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Dobry wieczór dziewdzynki:)

Gratuluję udanych wizyt.
Ja zdaję relacje z mojej wizyty:
szyjaka zamknięta, wód płodowych odpowiednia ilość, łożysko 2/3 stopień, mała się dobrze rozwija, waży 1400g.Martwi mnie trochę ta waga bo nastawiłam się na min. 1700g.Lekarz powiedział, że jak pierwszy dzidziuś był mały(2340g) to ten prawdopodobnie też będzie, że to może być na tle genetycznym.
Mam tylko nadzieję, że osiągnie min. 2600g i że będę ją tulić od razu po urodzeniu.
Pozdrwiam Was wszystkie.Miłych snów.
 
reklama
Dobry wieczór dziewdzynki:)

Gratuluję udanych wizyt.
Ja zdaję relacje z mojej wizyty:
szyjaka zamknięta, wód płodowych odpowiednia ilość, łożysko 2/3 stopień, mała się dobrze rozwija, waży 1400g.Martwi mnie trochę ta waga bo nastawiłam się na min. 1700g.Lekarz powiedział, że jak pierwszy dzidziuś był mały(2340g) to ten prawdopodobnie też będzie, że to może być na tle genetycznym.
Mam tylko nadzieję, że osiągnie min. 2600g i że będę ją tulić od razu po urodzeniu.
Pozdrwiam Was wszystkie.Miłych snów.
nie przejmój sie wagą dzzieciątka jeszcze urośnie, dziś na szkole rodzenia zgadałam się z dziewczyna która ma termin na poniedziałek i jej dziecko waży tylko 2600 a ona przytyła tylko 6 kg.ważne że maleństwo zdrowe i że twoja szyjka w normie:)

zmykam spać bo ledwo na oczy widzę, do jutra!
 
Ostatnia edycja:
Dobry wieczór :-p
Ja dzis caly dzionek poza domkiem.. troche zakupków zrobiłam dla dzidzi ale to wam pokaze jak zrobie zdjecia :-p
I jeszcze mam pytanko jakie najlepsze kupić chusteczki nawilzajace dla dzidzi? J&J baby? Bo mam puder plyn do kapieli mydelko i wszystko z J&J i sie zastanawiam nad chusteczkami jakie kupić... i jakie wy kupujecie :-)
 
Sierpień8 a mi powiedział że Konwalia może ważyć teraz 1100, a jestem ponad tydzień za Tobą..
jak ja się urodziłam to ważyłam 3200...
gratuluję wizyty...

ja tu dzisiaj tak latam, czytam jednym okiem i pewnie dużo dziś ominęłam albo przyswoiłam i nie napisałam, ale wierzcie mi, jestem na bieżąco...:)

dobranoc:*
 
fiuufiuu- sprawy z moim zębem wcale nie sa zakonczone. Skubaniec cały czas daje o sobie znać, al staram się go przetrzymać do porodu. Obiecałam sobie też,że zrobie resztę zębów. Współczuje Tobie.. :( Mi wyrasta górna ósemka w dodatku , więc dziąsło boli i spuchnięte. Zęby wiedzą kiedy nie mają się odzywać. Złośliwce!!!

Martuska - ja zagłosowałam na Amandę,chociaż Kalinka też mi się podoba. :) Decyzja należy do Was. Amandy nie zdrobnisz, tak jak ja Olimpii,ale nie brakuje mi zdrobniania. Na codzień jest poprostu Olimpia,czasem Olimpiadka ;)
Kalina to jak Lilianna - aż się chce zdrabniać. Amanda kojarzy mi się z poważną, trochę tajemniczą osobą, mocno osadzoną na ziemii. Wiesz co mam na myśli.
Kalina - cóż... tak artystycznie troche ;) Dusza wiatr.
 
Coś nie mogę spać :/

Ethele dzięki za przepis, dzisiaj kupuję fasolę i biorę się do roboty. Powiedz tylko ile cebuli i ile kiełbasy?
 
Martuśka, dla mnie najładniejsze właśnie Kalinka, na drugim miejscu Ewa :tak:

Ciamajdka, gratuluję udanej wizyty i wagi :-) Sama chyba skorzystam ze sposobu na listę, bo zawsze zapomnę o coś zapytać.

Ja również miałam wczoraj wizytę i głównie chodziło mi o to, żeby poznać opinię lekarza na temat tych skurczy (stawianie się macicy), przez które wylądowałam w szpitalu. Powiedział, że tak częste nie są normalne, ale nic więcej nie mówił. Pewnie póki skurcze nie spowodują skracania się szyjki lub rozwierania nic innego nie wymyśli jak branie no-spy 3x1 i magnezu 2x2... Bardziej ustosunkował się do tych bakterii w moczu (leukocyty 20wpw) i anemii, o których dowiedziałam się właśnie w szpitalu. Powiedział, że tam zawsze się czegoś doszukają, żeby tylko coś wpisać do karty. W/g niego wyniki krwi w normie i tak lekka niedokrwistość jest normalna w ciąży, bo dziecko zabiera najcenniejsze składniki. Ale to nie oznacza, żeby od razu brać takie dawki żelaza.
Następną wizytę mam już za tydzień :shocked2: wtedy też wypisze mi skierowanie na następną morfologię i mocz.
A co do mojej wagi mam nadal 11kg na plusie, co oznacza, że od miesiąca nic nie przytyłam :szok::-) żałuję tylko, że tak zawaliłam w pierwszym trym. wtedy przytyłam najwięcej :zawstydzona/y:

a w krakowie z nowu pada deszcz.........
 
Dzien dobry!

sierpien malenstwo jeszcze ma czas zeby urosnac, poza tym pamietaj, ze te pomiary wagowe sa szacunkowe ;-) Troche szybko chyba starzeje ci sie lozysko skoro juz wchodzisz w 3 stopien, a to moze byc przyczyna ze malenstwo jest mniejsze, ale dopoki lekarz mowi, ze jest wszystko w porzadku to nie ma co sie zamartwiac :-)


martuska w sondzie zaglosowalam, ale przyznam, ze imiona nie sa mojego typu, ale wiadomo to rzecz gustu a o tym sie nie dyskutuje. To rodzice podejmuja decyzje. Ja tylko zawsze powtarzam, zeby pamietac, ze to nie my tylko nasze dzieci beda z tymi imionami zyc wiec trzeba pomyslec o przyszlosci. Zawsze sie zastanawialam czy moje dzieci nie beda nam mialy potem tego za zle, no ale juz za pozno hihi :-D Zycze powodzenia w wyborze imienia, bo to w sumie trudna sprawa.


Ja mam dzisiaj wizyte i ciekawa jestem mocno co gin powie o mojej szyjce. Mam nadzieje, ze bedzie mial dobre wiesci. Troszke sie stresuje, ale musi byc dobrze no! ;-)
 
napisalam i mi wcieło

witam

Sierpien nie martw sie słuchaj lekarza!!! Moja córka tez mało przybierała a pod koniec juz wcale..przyczyna było własnie łożysko..nie spełniało swojej funcji żywieniowe widać.

Starlet dobrze będzie zobaczysz.

Mnie za to szyjka kłuje nieciekawie..do tego czuje sie kiepsko dosc..
17 mam wizyte i badania do zrobienia...mam andzieje ze to tylko moje samopoczucie kiepskie..

Ciamajdko :-)

juz chyba wiem czamu wymaz tak szybko ..by był czas leczyc i powtózyc badanie...u mnie wyhodowali Enterococcus faecalis z tego co mi gin mowil że praiwe kazda kobieta je ma..dostalam tantum rosa i globulki z flora bakteryjna ta dobra;-) i do powtórki posiew
 
reklama
Cześć dziewczynki:-)
Fiuufiuu- współczuję bólu zęba, trzymam kciuki za wizytę;-):tak:
Ciamajdko- super,że wizyta taka udana, fajnie,że humorek sie poprawił i stosunki z Tobim już lepsze:-D
sierpien8- gratuluję wizyty, wagą dzidzi się nie stresuj, najważniejsze,że jest oki;-)
GSC- ja kupuję chusteczki "dzidziuś", czasem z biedronki dada-są bardziej mokre, puder kupiłam za pierwszym razem,ale go nie używałam ani razu- gdzieś wyczytałam,że teraz się nie stosuje:-)
saudases- gratuluję wizyty;-)
starlet- kciuki zaciśnięte za wizytę:tak:

Miłego dzionka kobietki :-):-):-)
 
Do góry