reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

znalazłam fajną stronkę...
Co Cię czeka tuż przed porodem? - Serwis dla Kobiet naObcasach.pl

jak czytam takie rzeczy to mi się płakać chce... zawsze wruszały mnie śluby, pogrzeby i narodziny dzieci itd...
ja wiem, że będę płakać jak będę jechac rodzić, będę tak wzruszona, że T. będzie musiał za mnie mówić.. wiem to:)

Ewelinko
chyba lepszy apap... nie dam głowy ale dziewczyny chyba tu kiedys pisały że Paracetamol absolutnie nie....

chciałam Wam polecić ten artykuł, ale każda z nas wie o tym, co tam jest napisane...
http://www.naobcasach.pl/a.47157.Sluchaj_muzyki_w_ciazy___dziecko_tez_ja_slyszy_.html
dodatkowo przesyłam Wam muzyczkę która ja będę puszczać Niuni... w zasadzie to już jej słucham jakiś czas
http://w459.wrzuta.pl/film/2lCM1KRdUsc/trentemoller_-_miss_you :)))
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chyba jednak nie uda mi się oprzeć allegro… Co prawda można na to spojrzeć inaczej-że to rozsądnie tak dzielić wydatki i tak dalej…:) Walczę ze sobą…


Kiniusiu gratuluję udanej wizyty i duuużego synka:)


Polianno spokój, spokój…:)


Ewelinko co do paracetamolu (czy apapu - wszystko jedno, bo to ten sam składnik-paracetamol właśnie), jest bezpieczny w ciąży, od samego początku. Brałam w 9tc – zaraziłam się paskudnym wirusem i miałam gorączkę, na początku nie chciałam nic brać, ale moja mama skonsultowała mnie ze swoją koleżanką, która jest ordynatorem ginekologii i tamta mnie opieprzyła, że gorączka i ból głowy są dla dziecka dużo gorsze niż paracetamol, który jest bezpieczny. Skończyło się na w sumie 3 tabletkach (apapu, o ile pamiętam) przez 2 dni.
 
wróciłam z wizyty- dość pobieżnej tym razem. Wsiadłam na samolot, lekarz wymacał co trzeba- stwierdził ,że szyjkę mam długa na cały wziernik mały go skopał podczas macania brzuszka no i tyle na dzisiaj.
Swoją drogą, to wy się boicie, że się Wam szyjka szybko skraca, a ja zaczynam mieć obawy czy moja się w czasie porodu będzie chciała szybko skrócić ;p wiadomo jak jest- jak nie ma się czym martwić, to się coś wynajdzie.
Sugar mam jak ta lala :D mogę żreć słodkości ;p no i jak na razie mam +4,6kg przez te 6 miesięcy ;D no miodzio dziewczyny (pomijając fakt, że słonicą byłam już wcześniej :D )
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny,
właśnie weszłam do domku i chciałam się Wam pochwalić USG mojego synusia :-)
Potem się wezmę za czytanie Waszych postów z mojej dzisiejszej nieobecności :tak:
Zdjęcia małego oczywiście nie dostałam, pani dr nawet mi pokazała, że papieru nie ma (u nich widocznie to standard :dry::baffled::-(), powiedziała, że na następne usg można kupić i przynieść ze sobą to wydrukuje :sorry2:Cięcia kosztów w szpitalu, sknerusy jedne :angry:
W każdym bądź razie przynajmniej zobaczyłam moje maleństwo, które już jest sporym chłopem :-D
Waży 1110 g :szok::-D Nie spodziewałam się, że już waży ponad kilogram, ale dobrze, niech zdrowo rośnie :tak::-)
Wymiary:
BPD (wymiar dwuciemieniowy główki) 69 mm
HC (obwód główki ) 25,4 cm
AC (obwód brzuszka ) 23,5 cm
FL (dł. kości udowej) 52 mm
Łożysko mam położone na ścianie tylnej I stopień dojrzałości
Prawidłowa ilość płynu owodniowego
Siusiak dalej jest, więc już raczej chłop zostanie chłopem :-D

Moje usg trwało praktycznie dłuższą chwilę, ale i tak się cieszę, że zobaczyłam mojego szkraba. :tak::-)

Pięknie dziękujemy za kciuki :tak::-)

No to idę czytać :-)

Gratuluję wizyty :)

a ja na 17:00 mam wizytę i usg, odbiorę tez wyniki mojej glukozy... wrrrr boje się co to na nich będzie. oczywiście zdam relacje

kciuki zaciśnięte:)
 
PARACETAMOL? co myslicie o tym leku? mozna go spokojnie i bezpiecznie brac? Brała/ bierze któraś? A moze lepiej sobie odpuscic? Lepszy paracetamol czy apap ??

Apap to nic innego jak paracetamol.
Jest to bezpieczny lek w ciązy,wiadomo z umiarem.
Brałam parę razy juz.
 
Fiuu ja Ty mało przytyłaś:szok::szok::szok:, no tylko pozazdrościć, taki drobiażdzek:baffled:to ja się zestresuję w piątek na wadze u położnej:baffled:i pewnie z nerwów zjem........lody:crazy::rofl2:!!
Ciesz się kochana z "pięknej" szyjki, a za 3 miechy to sama Ci się rozszerzy:tak:;-)!
 
wróciłam z wizyty- dość pobieżnej tym razem. Wsiadłam na samolot, lekarz wymacał co trzeba- stwierdził ,że szyjkę mam długa na cały wziernik mały go skopał podczas macania brzuszka no i tyle na dzisiaj.
Swoją drogą, to wy się boicie, że się Wam szyjka szybko skraca, a ja zaczynam mieć obawy czy moja się w czasie porodu będzie chciała szybko skrócić ;p wiadomo jak jest- jak nie ma się czym martwić, to się coś wynajdzie.
Sugar mam jak ta lala :D mogę żreć słodkości ;p no i jak na razie mam +4,6kg przez te 6 miesięcy ;D no miodzio dziewczyny (pomijając fakt, że słonicą byłam już wcześniej :D )

Gratuluję wizyty i tego, ze wszystko OK :) ja jestem jakaś nietomna dzisiaj nie wiem czy to pogoda i moje niskie ciśnienie czy to wina glukozy.
 
Ciamajdko fajny pomysł z ta puszką:-) ja mam zamiar odkładać na koncie jak tylko dostane chorobowe.
Co do paracetamolu to jest nieszkodliwy, oczywiście z umiarem, ibupofenu nalezy unikać. A urosept tak jak któraś pisała 3x2 tabletki dziennie. Ja brałam kiedyś urosept, później Furagin ale po tym drugim strasznie bolał mnie pęcherz podczas siusiana. Urosept jest delikatniejszy.
Dziś byłam na mieście i kupiłam kilka ciuszków w lumpku małemu z H&M i sobie płaszczyk ale fotki nie wstawie, baterie w aparacie padły:-(Pajacyk, body i podkoszulek kosztowały 11 zeta:-)płaszczyk też niedrogo 30 zł.
Teściowa nie odstaje ode mnie i za każdym razem, czyli co tydzień jak tam jestem, chwali się co kupiła wnuczkowi:-)
Kiniusia jaki duży już twój synuś, teraz chyba najwięcej przybierają dzieciaczki?
Bombusia też uwielbiam lody ale jestem taka, że sobie nie pozwalam na nie codziennie.
Mamusie, które oczekują bliźniaków, czyli Aga natalia i Lola-podwójne szczęście was czeka i wydatek spory. Tak się składa że ja przedwczoraj obchodziłam z moim bratem 25 urodzinki, przyjechał do mnie specjalnie. Tyle że te urodzinki były dla mnie bardziej męczące niż wesołe bo przygotowac się musiałam troszkę i bratu chciałam pokazać okolice, pierwszy raz był u mnie.
Zawsze czułam się gorsza, ze mam brata bliźniaka bo musieliśmy się wszystkim dzielić, wspólne książki, razem siedzieć w ławce...a teraz nasze drogi się rozeszły, zupełne przeciwieństwa od zawsze.
Ja mam ochotę na naleśniki z jabłkami-uwielbiam je, chyba pędzę do kuchni:-)
Miłego i spokojnego wieczorku wszystkim oraz spokojnej nocki:happy:
 
reklama
Witam wieczorowo:tak: zaraz was nadrobie to poodnosze sie do postów .Jestem wściekła chciałam jutro jechać po sukienke na bierzmowanie brata bo mam być światkiem a nie mam co na siebie włorzyć:wściekła/y::no:, a tym czasem okazało sie ze musze po urzedach jutro polatać :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i nici z sukienki a tam pewnie pół dnia zejdzie :wściekła/y::wściekła/y:
dodatkowo nie przyszła i kasa z rozliczenia na którą czekam żeby zamówić wózek :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:i wypłaty terz nie widać a dziś miała być:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.Musiałam się wygadać zły dzień .
 
Do góry