reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Sierpień 2010

Pajkaa- tego akurat nie wiesz...czy będzie przechodziło??? Jesteś tego pewna? Ja poza ospą nie chorowałam na żadne inne choroby..a na nią o ile wiem nie była szczepiona- zresztą ta szczepionka jest dodatkowa a nie obowiązkowa. Uważam,że dziewczynki należy zaczepić na różyczkę,a chłopców na świnkę. Warto się zapoznać i przemyśleć szczepienia obowiązkowe.
Ale musisz robić zgodnie ze swoim sumieniem,nikt za ciebie nie będzie,a przynajmniej nie powinien decydować,prawda?

no dokładnie
dlatego ja wiem już po sobie, ze przechodziłam prawie szystkie choroby w dzieciństwie na które bylam szczepiona. więc jaki jest sens tego, ze dziecko się zaszczepi a potem będzie chorowało. Wystarczy, ze pojdzie do przedszkola jakies dziecko będzie chore i to jest z automatu. Ja świnką zaraziłam sie jadąc w autobusie.Wiec jest duże prawdopodobienstwo, ze tak jak się choruje na ospę czy grypę będzie miało i różyczke. A teraz niestety coraz więcej jest negatywnych opinii dotyczących szczepionek.
Od moich znajomych dziecko bylo szczepione na wszystko i nie ma odpornosci i juz któryś raz z rzędu leży w szpitalu z powiklaniami różnego pochodzenia. Ja chcę oszczędzić mojemu takich przykrych niespodzianek.
Ale myslę, ze każdy ma swoje zdanie na ten temat. Mnie akurat nikt nie może zmusić do szczepień swojego dziecka.
 
reklama
Pajkoo obawiam się czy chcesz czy nie chcesz obowiązkowymi szczepieniami będziesz musiała zaszczepić bo będziesz inaczej miec poważne problemy szczególnie z opieką społeczna :-(
 
Pajkoo obawiam się czy chcesz czy nie chcesz obowiązkowymi szczepieniami będziesz musiała zaszczepić bo będziesz inaczej miec poważne problemy szczególnie z opieką społeczna :-(

jeżeli będę musiala zaszczepić tak, ze jakaś wlasnie gówniana opieka się przypałęta to oczywiscie zaszczepie, ale z milą chęćią powiem im co o tym sądzę.
 
ja szczepilam tylko na obowiązkowe (szczepiłam skojarzoną priorixem) zadnych pneumo meningo rota osp
corcia dobrze przechodzila szczepieniaj ednak te po roku mmr byla otępiona z gorączka zielona kupa i słaba 3 dni
 
ja szczepilam tylko na obowiązkowe (szczepiłam skojarzoną priorixem) zadnych pneumo meningo rota osp
corcia dobrze przechodzila szczepieniaj ednak te po roku mmr byla otępiona z gorączka zielona kupa i słaba 3 dni

dla mnie to jest głupota i tyle wszczepianie każdy rodzic powinien mieć wolny wybór chcę to szczepie nie chce to nie szczepie.
I ciekawe, które dzieci byłyby zdrowsze.

tutaj to są szczepienia obowiązkowe dla mnie paranoja!!

1 rok życia - w ciągu 24 godzin po urodzeniu

Szczepienie przeciw:
GRUŹLICY - śródskórnie szczepionką BCG
1. Szczepienie noworodków przeciw gruźlicy powinno być wykonane jednocześnie ze szczepieniem przeciw WZW typu B lub w dowolnym momencie przed wypisaniem dziecka z oddziału noworodkowego.
2. Szczepienie przeciw gruźlicy w przypadku noworodków urodzonych przedwcześnie wykonuje się po osiągnięciu masy ciała powyżej 2000 g.
3. Szczepienie przeciw gruźlicy w przypadku noworodków urodzonych przez matki HIV+ musi być poprzedzone konsultacją specjalistyczną. Decyzję o szczepieniu podejmuje specjalista chorób zakaźnych lub lekarz poradni konsultacyjnej ds. szczepień.
4. Zgodnie z aktualną wiedzą, odstąpiono od oceny wielkości blizny poszczepiennej

WZW typu B - domięśniowo (pierwsza dawka)
Szczepienia podstawowe noworodków i niemowląt wykonywane są trzema dawkami szczepionki w cyklu zbliżonym do: 0; 1; 6 miesięcy. Pierwsza dawka podawana jest w ciągu 24 godzin po urodzeniu (najlepiej w ciągu 12 godzin), jeśli to możliwe jednocześnie ze szczepieniem przeciw gruźlicy. Druga dawka szczepienia pierwotnego po 4-6 tygodniach od poprzedniej, jeśli to możliwe, jednocześnie ze szczepieniem przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi. Trzecia dawka, uzupełniająca szczepienia podstawowego, po 6 miesiącach od pierwszej dawki.

1 rok życia - 2 miesiąc życia (7-8 tydzień)

Szczepienie przeciw:
WZW typu B - domięśniowo (druga dawka)
Drugą dawkę szczepionki WZW typu B należy podać w 7-8 tygodniu życia jednocześnie z pierwszą dawką szczepionki DTP, a dawkę trzecią na przełomie 6 i 7 miesiąca życia.

BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI (pierwsza dawka) - podskórnie lub domięśniowo szczepionką DTP.
1.Szczepienia przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi wykonywane są szczepionką DTP, trzykrotnie w odstępach 6 tygodni w 1 roku życia (szczepienie pierwotne) oraz jeden raz w 2 roku życia (szczepienie uzupełniające). Pierwsza dawka szczepionki podawana jest w 2 miesiącu życia, po 6 tygodniach od szczepienia przeciw gruźlicy i WZW typu B, jednocześnie z drugą dawką szczepionki przeciw WZW typu B. Druga dawka - na przełomie 3 i 4 miesiąca życia (po 6 tygodniach od szczepienia poprzedniego), jednocześnie ze szczepionką przeciw poliomyelitis (IPV). Trzecia dawka - w 5 miesiącu życia (po 6 tygodniach od szczepienia poprzedniego), jednocześnie z drugą dawką szczepionki przeciw poliomyelitis (IPV). Dawka czwarta - w 16-18 miesiącu życia, jednocześnie ze szczepionką inaktywowaną przeciw poliomyelitis (IPV).
2. Dzieciom mającym trwałe przeciwwskazania do szczepienia szczepionką komórkową przeciw krztuścowi należy zastosować szczepionkę DTaP z bezkomórkowym komponentem krztuścowym - trzykrotnie w 1 roku życia i jeden raz w 2 roku, według schematu DTP, jeżeli nie ma przeciwwskazań do szczepienia komponentem acelularnym, lub szczepionką DT, dwukrotnie w 1 roku życia i jeden raz w 2 roku. Wówczas w 2 miesiącu życia trzeba podać domięśniowo szczepionkę przeciw WZW typu B, a po 6 tygodniach jednocześnie zaszczepić pierwszą dawką DT (podskórnie) i pierwszą dawką szczepionki POLIO (IPV-odskórnie). Po następnych 6 tygodniach podać: drugą dawkę szczepionki DT (podskórnie) i jednocześnie drugą dawkę szczepionki POLIO (IPV - podskórnie).

zakażeniom HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b - domięśniowo lub podskórnie (pierwsza dawka)
1 . Szczepienia przeciwko zakażeniom Haemophilus influenzae typu b wykonywane są u dzieci w 1 i 2 roku życia. Pierwsza dawka szczepionki powinna być podana w 2 miesiącu życia, jednocześnie z DTP i WZW typu B, a dalsze jednocześnie z kolejnymi dawkami szczepionki DTP. Pełen cykl szczepień powinien składać się z 3 dawek szczepienia pierwotnego, podawanych trzykrotnie w 1 roku życia oraz jednej dawki uzupełniającej podanej w 2 roku życia dziecka, o ile producent nie wskazuje innego schematu uodpornienia.
2 . Dzieciom szczepionym od 6 do 12 miesiąca życia powinny być podane dwie dawki szczepionki w cyklu szczepień pierwotnych oraz jedna dawka uzupełniająca, po roku od podania 2 dawki.
3 . Dzieciom powyżej 1 roku życia powinna być podana jedna dawka szczepionki.
Szczepionkę przeciw HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b można stosować jednocześnie z innymi szczepionkami, np. DTP, IPV, WZW typu B, ale w oddzielnych iniekcjach lub w postaci preparatów skojarzonych np. DTaP-HIB, DTP-IPV-HIB, DTaP-IPV-HIB, DTaP-IPV-HIB-HBV - preparaty te nie są finansowane ze środków znajdujących się w budżecieMinistra Zdrowia.



1 rok życia - 3-4 miesiąc życia

(po 6-8 tygodniach od poprzedniego szczepienia)​
Szczepienie przeciw:
BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI (druga dawka) - podskórnie lub domięśniowo szczepionką DTP
POLIOMYELITIS - podskórnie lub domięśniowo szczepionką inaktywowaną IPV poliwalentną (1,2,3 typ wirusa) (pierwsza dawka)
1 . Zgodnie z zaleceniami Polskiego Komitetu Certyfikacji Eradykacji Poliomyelitis, w celu wyeliminowania zachorowań towarzyszących szczepieniom, wprowadzono dla wszystkich niemowląt szczepionkę zabitą (IPV) jako pierwsze dwie dawki szczepienia. Pierwszą dawkę podaje się podskórnie lub domięśniowo na przełomie 3 i 4 miesiąca życia (po 6 tygodniach od szczepienia poprzedniego) jednocześnie z drugą dawką szczepienia przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi, a drugą dawkę po 6 tygodniach jednocześnie z trzecią dawką szczepienia przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi. Trzecią dawkę szczepionki IPV w ramach szczepienia podstawowego (uzupełniającą) należy podać w 16-18 miesiącu życia jednocześnie ze szczepionką DTP.
2 . W 6 roku życia należy podać szczepionkę OPV.
zakażeniom HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b - domięśniowo lub podskórnie (druga dawka)

1 rok życia - 5-6 miesiąc życia

(po 6-8 tygodniach od poprzedniego szczepienia)​
Szczepienie przeciw:
BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI (trzecia dawka) - podskórnie lub domięśniowo szczepionką DTP
POLIOMYELITIS - podskórnie lub domięśniowo szczepionką inaktywowaną IPV poliwalentną (1,2,3 typ wirusa) (druga dawka)
zakażeniom HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b - domięśniowo lub podskórnie (trzecia dawka)

1 rok życia - 7 miesiąc życia


Szczepienie przeciw:
WZW typu B - domięśniowo (trzecia dawka)


2 rok życia - 13-14 miesiąc życia

Szczepienie przeciw:
ODRZE, ŚWINCE, RÓŻYCZCE - podskórnie żywą szczepionką skojarzoną (pierwsza dawka)
Podawane w wywiadzie przebycie zachorowania na odrę, świnkę lub różyczkę nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia, należy ją podać po upływie, co najmniej 4 tygodni od wyzdrowienia.
Dawkę przypominającą szczepionki skojarzonej przeciw odrze, śwince i różyczce należy podać w 10 roku życia
2 rok życia - 16-18 miesiąc życia

Szczepienie przeciw:
BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI (czwarta dawka) - podskórnie lub domięśniowo szczepionką DTP
Dzieci z przeciwwskazaniami do podania preparatu zawierającego komórkowy komponent krztuśca, które w pierwszym roku życia otrzymały trzy dawki DTaP, należy zaszczepić domięśniowo czwartą dawką DTaP.
POLIOMYELITIS - podskórnie lub domięśniowo szczepionką inaktywowaną IPV poliwalentną (1,2,3 typ wirusa)-(trzecia dawka).
zakażeniom HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b - domięśniowo lub podskórnie (czwarta dawka)

okres przedszkolny - 6 rok życia

Szczepienie przeciw:
BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI - domięśniowo szczepionką DTaP zawierającą bezkomórkowy komponent krztuśca. Pierwsza dawka przypominająca
POLIOMYELITIS - doustnie szczepionką OPV poliwalentną (1,2,3 typ wirusa) Pierwsza dawka przypominająca

  • Odstęp między szczepionkami zawierającymi żywe drobnoustroje nie powinien być krótszy niż 4 tygodnie.
  • Odstęp między kolejnymi dawkami tej samej szczepionki powinien być zgodny ze wskazaniami producenta.
  • Odstęp między różnymi szczepionkami nie zawierającymi żywych drobnoustrojów jest dowolny, z zachowaniem niezbędnego odstępu dla uniknięcia nałożenia się ewentualnego niepożądanego odczynu poszczepiennego na kolejne szczepienie.
  • Odstęp między szczepionką zawierającą żywe drobnoustroje a szczepionką nie zawierającą żywych drobnoustrojów jest dowolny, z zachowaniem niezbędnego odstępu dla uniknięcia nałożenia się ewentualnego niepożądanego odczynu poszczepiennego na kolejne szczepienie.
 
Ja czytałam ostatnio artykuł w "Mam Dziecko", że szczepienia nie niosą żadnych negatywnych skutków a tylko mogą pomóc. Też słyszałam wiele negatywnych opinii, że niby dzieci stawały się upośledzone po podaniu jakiejś tam szczepionki itd.
Podstawa, uważam to znaleźć dobrego pediatrę, zaufanego i z nim konsultować wszystkie sprawy ze zdrowiem związane :tak: Samemu nie ma co podejmować decyzji, bo lekarzami nie jesteśmy. Takie jest oczywiście moje zdanie :happy:
 
a ja myslalam, ze to tylko ja tak tyje :) 8 kg do przodu, ale masz racje jagodka1231, robi sie co raz fajniej, u mnie juz dwa razy 20 st bylo hehe.
niedaleko mam duzy park z jeziorkiem, wiec zabieram mojego Manka (piesio :)) i spaceruje.
uwielbiam wiosne, w koncu swieze warzywka mniam mniam, poza tym jak zaczna sie upaly to nawet nie chce sie za bardzo jesc.
a od piatku zaczynam basenik dla ciezarowek :)
 
Z warszawy chetnie skorzystam mieszkam na targówku ale dzielnica nie ma znaczenia dojade byle by dobre bo po ostatnim jestem załamana

przy rondzie Radosława w Babka Medica (BabkaMedica - Przychodnia dla kobiet i dzieci NZOZ - zdrowie rodziny w najlepszych rkach) za 200zł masz super usg z pełnym opisem i pokazówką + usg dopochwowe badające szyjkę. do tego dr nagrywa płytę z filmikiem :-D. taniej jest tylko w okolicach Wawy. my bylismy bardzo zadowoleni, co juz zresztą pisalam zaraz po. tez poszlismy po fatalnym usg na NFZ.
jest tez przy 11 Listopada (na rogu z Targową) Centrum Medyczne Praga (USG 3D ► Pełne badanie USG 4D Ciąży ► 4D Trójwymiarowe USG 3D ► Badania Prenatalne wad Genetycznych ► Gabinet ginekologiczny). extra, a nawet lepiej, bo filmuje caluskie badanie + robi mnostwo zdjęć w trakcie, ale 250zł kosztuje. bylismy tam na genetycznym w 12tc z kolei.
 
Ja czytałam ostatnio artykuł w "Mam Dziecko", że szczepienia nie niosą żadnych negatywnych skutków a tylko mogą pomóc. Też słyszałam wiele negatywnych opinii, że niby dzieci stawały się upośledzone po podaniu jakiejś tam szczepionki itd.
Podstawa, uważam to znaleźć dobrego pediatrę, zaufanego i z nim konsultować wszystkie sprawy ze zdrowiem związane :tak: Samemu nie ma co podejmować decyzji, bo lekarzami nie jesteśmy. Takie jest oczywiście moje zdanie :happy:

bo tak ogólnie zazwyczaj wypowiadają się lekarze, którzy mają podpisane umowy z koncernami i mają za to też płacone.
Jest udowodnione przez wielu specjalistów jeżeli chodzi o szczepionki i są naprawde podzielone zdania.
np sama szczepionka na pneumokoki którą tak polecają zwalcza tylko jeden rodzaj wirusa tej choroby a ma ona ich 6 różnych postaci więc po co szczepic? tylko kasa dla zakladów farmaceutycznych a lekarze tak polecają te szczepionki.
 
reklama
kuzynki synek był szczepiony na pneumokoki i tak Go 2 razy dopadły, że ledwo sie wylizał.. ze szczepienia na rotawirusy juz zrezygnowali i nic dziecku nie jest. ja sie głeboko zastanawiam nad tymi dodatkowymi, bo coś mi sie wydaje, że to glownie pieniadze za tym idą :/
 
Do góry