reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rzeczy niezbędne dla Maluszka

Czesc dziewczyny

Ja mam takie pytanie- dotyczace poscieli, przescieradelek, ochraniaczy?Zabieram sie dzis za pranie i nie wiem czy mam posciel tez prac??? i ochraniacz?? Moze mi ktoras poradzi co wy robicie??? wszytsko jest nowe w sumie... no nie wiem poradzcie!!!!
 
reklama
Ja mam takie pytanie- dotyczace poscieli, przescieradelek, ochraniaczy?Zabieram sie dzis za pranie i nie wiem czy mam posciel tez prac??? i ochraniacz?? Moze mi ktoras poradzi co wy robicie??? wszytsko jest nowe w sumie... no nie wiem poradzcie!!!!

ja właśnie dziś wzięłam się za pranie :tak:
piorę wszystko, mimo że nowe... ochraniacze również (oczywiście samą tą poszewkę - bez tego wkładu ze środka).
do pościeli, prześcieradeł, ochraniacza dorzuciłam jeszcze rożki :tak:

(wieczorkiem jeszcze wypiorę pieluszki, ręczniki i kocyki - wstawiam to na jedno pranie)
 
Witam;) ostatnio sie zastanawiam jakie mam kupic podpaski. Jakie polecacie?? Kompletnie nie wiem jak to jest po porodzie z tym krwawieniem. Leci wtedy mocniej czy tak jak przy okresie?
 
Patusiaaaa85-Pierwsze pytanie czy Ty jesteś z tego śląskiego Bierunia? Bo jeśli tak to po sąsiedzku:-).
Po drugie podpaski/pieluchy to najlepiej te z Bella(dziewczynki parę stronek wcześniej pokazywały obrazek).Po porodzie krwawienie jest bardzo obfite tak wiec do szpitala dobrze wziąć nawet dwa opakowania(trzeba często zmieniać).Niestety zajmują pół torby:baffled:
 
A wiecie, ja to tak strasznie nie lubie krepujacych sytuacji.... A tam nie dosc, ze w zasadzie najlepiej bez majtek latac, to jeszcze te podklady nie maja paska z klejem, jak podpaski. Nie chcialabym, zeby mi cos tam po nogach lecialo :-( No i tak na wszelki wpadek kupie sobie takie duze podklady stosowane do przewijania dzieci i bede ich w szpitalu uzywac na lozku. Jak bede spala, czy lezala. Tak na wszelki wypadek. Nie sa drogie, a zasze komfort psychiczny bedzie. Bo isc sie prosic o wymiane przescieradla, bo sie pobrudzilo niechcacy.... :-( Wiem, ze oni wszyscy sa zeby pomagac, ale to roznie bywa w szpitalach.
 
Slonko,
ja też nie lubię takich krepujących sytuacji... W końcu to dla nas wszystko jest bardzo intymne, a na oddziale jest traktowane jako codzienność...
ale mogę Cię pocieszyć, że te wkłady sa tak duze, że nawet mimo braku paska z klejem nie wypadną ani sie nie przesuną. wiem, bo spałam jedna noc z takim wkładem, jak się pojawiła wydzielina, a nie miałam podpaski
 
dokładnie tak jak pisze malgoss dosyć że są duże to ja jeszcze zaopatrzyłam się w te wielorazowe majtusie z siateczki one dobrze trzymają taki wkład...
ale co do podkładów to słonko ja też już sobie kupiłam ..
w aptece ceratki semi (tak się nazywają) będę je miała pod tyłkiem na materacu w szpitalu..gdyby coś się jednak przelało
 
Musze sie jeszcze na Allegro obkupic w podklady i majtki jendorazowe... Mam nadzieje, ze uda mi sie znalezc jednego sprzedawce z tymi gadzetami.

Malgoss jak dadza na tylek majtki siateczkowe zalozyc to bedzie OK, ale jak nie to nie wiem jak ja z tym mam funkcjonowac.
 
reklama
No tak, wiem, że w niektórych szpitalach nie pozwalaja zakładać majtek....
No i wtedy podkład najlepszy...
Slonko, jak będziesz zamawiać majtki poporodowe, to weź te siateczkowe, a nie flizelinowe. Bo flizelinowe nie przepuszczaja powietrza...
Moja położna mówiła, żeby nie brać podkładów na materac, ale dobrze radzicie - wezmę chociaż ceratkę i jakis cienki recznik albo flanelkę na to
 
Do góry