reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

reklama
Witam:)
mam już synka Kubusia:) i spodziewam się córci Bianki:)
to raczej popularne imiona ale nie o tym:) bardzo mi poprawiło humor przeczytanie tego właśnie forym:)
Dziewczyny wielkie jesteście:)
a co do imion to najbardziej dziwne nadał kuzyn córce Idaliah..... do dziś nie wiem jak to na przykład skrócić albo powiedzieć zdrobniale:)
pozdrowienia dla wszystkich:)
 
a co do imion to najbardziej dziwne nadał kuzyn córce Idaliah..... do dziś nie wiem jak to na przykład skrócić albo powiedzieć zdrobniale:)

Idaliah w Polsce przyjmuje sie forme Idalia
Idalia - imię żeńskie wywodzące się z [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Greka"]języka greckiego[/ame], ze złożenia słów aidon ("widzę") i helios ("słońce"). W Polsce imię to pojawia się w [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/XVIII_wiek"]XVIII wieku[/ame]
Idalia [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Imieniny"]imieniny[/ame] obchodzi [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/15_listopada"]15 listopada[/ame].


A wołac mozna:
Ida,Idusia,Idunia,Ideńka,Iduś,Dusia,Dunia,Idzia,Idka,Dalia,Dalijka,Daleczka,Idziunia.
Id(AjDi)..
 
Mamą nie jestem i szybko nią nie będę. Wpisałam w wyszukiwarkę ‘oryginalne imiona’ i wyskoczyło Wasze forum, przejrzałam pobieżnie i nie zauważyłam świetnego imienia dla chłopca – Armand. Szkoda tylko, że de Richelieu miał takie, hehe no ale trudno.

Znalazłam u Was bardzo dużo ładnych imion, lubię szczególnie te staropolskie, rosyjskie i ‘owocowo-kwiatowe’ przeczytałam powyżej o Kaziku, hehe polecam, mój wujek tak ma na imię, świetny człowiek.

Teraz trochę słów krytyki, bo przecież forum jest po to żeby wyrażać swoje opinie.
Osobiście bardzo nie lubię imion w których przejawia się X, V już mniej ale też troszeczkę razi. Ksawery, Aleks, Aleksander piękne imiona, naprawdę nie rozumiem po co na siłę wciskać tam X. Jest to jednak kwestia gustu rodziców, a to moje subiektywne zdanie.

Gdzieś w początkowych stronach trafiłam na imię Madox, jejku przerażające, obłąkany/szalony wół?? Mam nadzieję, że ta osoba napisała imię dla żartu. Trafiłam też na Nadję, imię piękne ale nie powinno być Nadia? Dlatego zgadzam się po części z poprzedniczką, warto najpierw sprawdzić poprawność pisowni….

I jeszcze Lena ;] hehe sama mam na imię Marlena, ale bardzo tego nie lubię. Od daaawna wszyscy mówią Lena, dlatego teraz bawi mnie spotykanie małych Lenek. Dawniej nie znałam żadnej poza ‘sobą’, sympatycznie jednak teraz mija się małe Lenki, cudowne dziewczynki.

Przepraszam, że post taki długi, ale chcę jeszcze wspomnieć o imionach : Leah, Layla, Aya, Jasmin, są śliczne! Dla mnie jednak tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ojciec jest Arabem czy innym obcokrajowcem, ma odpowiednie nazwisko no i geny zapewniające ‘odpowiedni’ np. orientalny wygląd. Wg mnie dziewczynki o polskich korzeniach, nazwisku i słowiańskiej urodzie nie powinny się tak nazywać.

Kochajmy to co polskie, bo nasza tradycja jest wspaniała. A amerykanizowanie się na siłę to kicz. Młodym mamom życzę mądrych wyborów imion dla swych pociech.
 
Ostatnia edycja:
I jeszcze chciałam o czymś wspomnieć ;D

Zjawisko oryginalnych imion jest złudne, piszecie, że nie chcecie by Wasze dziecko było kolejną Kasią, Moniką czy Martą, by wyróżniało się z tłumu. Co jest oczywiście zrozumiałe, sama będę takich szukać o ilę dorobię się dzieci. Jeszcze mam czas bo w tym sierpniu stuka mi 20 (przerażające brrrr)
Ale tak naprawdę to teraz mała Kasia będzie się wyróżniać z tłumu Amelek, Majek, Jagódek, Lenek, Kalinek czy Vanessek i Roksan no i oczywiście Julek i Zuzanek.

U chłopców nie jest to aż tak zauważalne, imiona te nie zmieniły się za bardzo od mojego pokolenia i tak samo małe dzieciaczki mają na imię jak moi przyjaciele rówieśnicy. Chociaż też widać wielki powrót do Antosiów, Franiszków i Ignasiów.
 
Przypomniałam sobie jeszcze o chłopaku (chodzi do szkoły średniej) o imieniu Orest
Niektórym ciężko było zapamiętać Jego imię i mówili:
"no ten.... kudłaty taki" :-D (miał imponujące afro)

Lenin tak tak wszystko to wiadomo, ale tytuł jak widzisz brzmi: Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!
To, że jw napisałam imię Orest wcale nie znaczy, że tak nazwę dziecko :sorry:
Poprostu podajemy "oryginalne i rzadkie" imiona
BO O TYM JEST MOWA uffff
 
A mi bardzo podoba się imię Estera, bo ma w sobie jakąś tajemnice i wywodzi się o perskiego słowa 'setarah' co oznacza "gwiazda".Gdybym miała córeczke tak bym ją właśnie nazwała :tak:
 
To ja tez cos dorzucam, wszystkie widnieja w kalendarzu, duzo jest swietnych imiom mocno u nas zakorzenionych a jednak zapomnianych, inne całkiem mi sie nie podobaja
Chłopcy:
Teodor swietny mały Teoś, Teo
Baltazar
Gwidon
August
Augustyn
Bernard
Wilhelm
Leonard
Leopold
Ruben
Dymitr
Barnim
Lucjusz
Hektor
Miron
Zachary gdyby nie to pochodzenie
Joachim
Eliasz
Syriusz
Sewer
Tytus
Makary
Cyprian
Achilles
Teobald
Baltazar
Adalwin
Baldwin
Leander
Lambert
Leowigild
Zygfryd
Melchior
Konstantyn
Tristan
Tobiasz
Gedeon
Gustaw
Klemens
Ludwik
Amadeusz (tu chyba udzielała sie mama małego Amadeusza)
Remigiusz
Tymoteusz (ten juz nie taki "rzadki")
Sergiusz
Gaweł
Markwart
Imbram

Dziewczyny
Anastazja mała Nastka
Idalia
Klara
Laurencja
Klementyna
Florentyna
Leonia
Leokadia
Felicja
Eligia
Eunika
Aurelia
Teodozja
Poliksena
Delfina
Ofelia
Oriana
Adelajda
Eleonora
Eulalia
Leandra
Matea
Maura
 
Ostatnia edycja:
reklama
kindzia26a co za pamięć i spostrzegawczość.
Chodzi zapewne o mojego Amadeuszka jak dla mnie przepiękne imię a takie niedocenione. Nie zamieniła bym go na żadne inne.
Raz spotkałam się z krytyką "ciężkie i twarde imię dla takiego malucha, jak to zdrabniać..."
Według mnie nie ma większej bzdury, gdzie tu twarde... a zdrobnień jest całe mnóstwo
Amadeuszek, Amadeo, Ami, Madi, mogła bym tak bez końca.

Z powyższej listy w rodzinie mamy :
Joachima, Cyprianka, Tobiaszka, Klare, Aurelie, Anastazje - szkoda tylko ze te imiona też tak rzadko są nadawane, a mają w sobie "to coś"
 
Ostatnia edycja:
Do góry