reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

effora miło mi słyszeć że imię Liliana Ci sie podoba. Mam córeczę Lilę:-D:-D :-D
Teraz w drodze jest syn i tak z mężem zastanawiamy się nad Alexem albo Alanem.
Sama nie moge się zdecydować. Imię Alex było od zawsze dla synka ale teraz jeszcze mój M dodał Alana. Mam jeszcze trochę czasu...

Lilianna piękne imię :tak:
Widzę, że u marleny_m też brane jest pod uwagę Aleks (u Nas bez x) Aleksander/Aleks
Męczy Nas jeszcze Oliwier
Ciężko, oj ciężko z tymi imionami ;-)

Noemi ładnie Mi się kojarzy z Noemi Cambell
 
reklama
W Polsce
Aleks nie ma takiego imienia, poprawna forma to Aleksy lub Aleksander (a zdrobnieniem moze byc forma Aleks, Alek, Oluś i wiele innych)
Maks nie ma takiego imienia, to zdrobnienie, jest Maksym, Maksymin, Maksymian oraz Maksymilian
Ksawier nie ma takiego imienia, poprawna forma tego imienia to Ksawery
Marcel to tez imie z błedem, bardzo czesto nadawane własnie w tej formie, poprawna forma to Marceli (imieny sa Marcelego nie Marcela!!)
Oliver, Oliwer, Olivier i jeszcze inne mutacje, poprawna forma to Oliwier
nie Benjamin ale Beniamin

Pola,Nina,Lena,Nela to zdrobnienia np. od
Pola-Apolonia,
Nina -Janina,
Lena-Helena,Magdalena,Eleonora, Leonia
Nela-Aniela,Kornelia
ale funkcjonuja juz jako samodzielne imiona

Noemi do Cambell jak najbardziej ale jak to imie sie ma do Waszego nazwiska?
 
Ostatnia edycja:
W Polsce
Aleks nie ma takiego imienia, poprawna forma to Aleksy lub Aleksander (a zdrobnieniem moze byc forma Aleks, Alek, Oluś i wiele innych)
Ksawier nie ma takiego imienia, poprawna forma tego imienia to Ksawery
Marcel to tez imie z błedem, bardzo czesto nadawane własnie w tej formie, poprawna forma to Marceli (imieny sa Marcelego nie Marcela!!)
Oliver, Oliwer, Olivier i jeszcze inne mutacje, poprawna forma to Oliwier

W Polsce Urzędy Stanu Cywilnego rejestrują dzieci z takimi właśnie imionami.
Znam Aleksa, dokładnie w takiej formie ma imię w dowodzie.
Znam chyba z 5 Oliwierów, Oliverów, itp. Każda forma przyjęta w USC.
I Marcel też zostanie przyjęty w USC.
Od chwili przyjęcia do Uni mamy prawo nazywać swoje dzieci nawet nie polsko brzmiącymi imionami.
 
W Polsce Urzędy Stanu Cywilnego rejestrują dzieci z takimi właśnie imionami.

nie urzedy......... tylko "głupole" co tam siedzą!!!!!

Zajebiscie miec imie z błedem,
dzieki "zauroczeniu" rodzicow np.zachodem....
Jak imie sie podoba a uchodzi za "oryginalne" to naprawde warto sprawdzic jego pochodzenie i poprawna pisownie...........
 
nie urzedy......... tylko "głupole" co tam siedzą!!!!!

Zajebiscie miec imie z błedem,
dzieki "zauroczeniu" rodzicow np.zachodem....
Jak imie sie podoba a uchodzi za "oryginalne" to naprawde warto sprawdzic jego pochodzenie i poprawna pisownie...........

Jeszcze raz przeczytałam swój post i jest tam wyraźnie napisane:
Aleksander/Aleks oraz
Oliwier
(jeśli o mnie chodzi w grę wchodzi TYLKO polska pisownia)

Pracowałam z dziewczyną dwudziestokilkuletnią, która miała na imię Nina (i nie było to zdrobnienie), więc nikt nie wymyślił tego wczoraj :sorry:
 
Pracowałam z dziewczyną dwudziestokilkuletnią, która miała na imię Nina (i nie było to zdrobnienie), więc nikt nie wymyślił tego wczoraj :sorry:


Pzeciez napisałam ze te zdrobnienia funkcjonuja jako samodzielne imiona........... jednym sie to podoba inny nie...a do kalendarza imiona te zostały wprowadzone kilka lat temu, chociaz jako zdrobnienia funkcjonuja od dawna.........
A to ze z dziewczyną o takim imieniu pracowałas to zaden dowod, najrozniejsze "koszmarki" jezykowe zyja, oddychaja i maja sie całkiem dobrze albo i nie.......
 
Ostatnia edycja:
nie urzedy......... tylko "głupole" co tam siedzą!!!!!

Zajebiscie miec imie z błedem,
dzieki "zauroczeniu" rodzicow np.zachodem....
Jak imie sie podoba a uchodzi za "oryginalne" to naprawde warto sprawdzic jego pochodzenie i poprawna pisownie...........

A to ze z dziewczyną o takim imieniu pracowałas to zaden dowod, najrozniejsze "koszmarki" jezykowe zyja, oddychaja i maja sie całkiem dobrze albo i nie.......

:szok::szok::szok::szok: dziewczyno :szok: Nie znasz innych ...... bardziej cenzuralnych słów :baffled:
Nie zapominaj, że to forum publiczne :baffled: Trochę kultury by się przydało :sorry:
Bo jak narazie to Twoje słownictwo jest "koszmarkiem" językowym.
 
Ostatnia edycja:
:szok::szok::szok::szok: dziewczyno :szok: Nie znasz innych ...... bardziej cenzuralnych słów :baffled:
Nie zapominaj, że to forum publiczne :baffled: Trochę kultury by się przydało :sorry:
Bo jak narazie to Twoje słownictwo jest "koszmarkiem" językowym.



no nie ale mam ubaw.............
jakie słownictwo???? ile tych niecenzuralnych słow uzyłam ????????
Jedyna kontrowersyjne słowo jakie uzyłam to "zajebiscie"
Moj "przekaz" wyraziłam naprawde "lajtowo" nie chciałam nikogo urazic,
a jedynie wywołac chociaz "chwile zadumy" u mam ktore własnie sa na etapie wybierania imienia.........
...........
 
no nie ale mam ubaw.............
jakie słownictwo???? ile tych niecenzuralnych słow uzyłam ????????
Jedyna kontrowersyjne słowo jakie uzyłam to "zajebiscie"
Moj "przekaz" wyraziłam naprawde "lajtowo" nie chciałam nikogo urazic,
a jedynie wywołac chociaz "chwile zadumy" u mam ktore własnie sa na etapie wybierania imienia.........
...........

O jedno za dużo :baffled: a tą chwilą zadumy to :-D:-D:-D:-D:-D rozbawiłaś mnie do łez :-D:-D:-D:-D


A tak w ogóle to nie wiem czy tu było już podawane imię Kryspin? Jak moi zanjomi takie imię dali swojemu synowi, to aż nie mogłam uwierzyć. A teraz się przyzwyczaiłam i jest całkiem ok.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry