reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

mój 2,5 letni rozrabiaka ma na imię Eryk, a podobno ma się też urodzić chłopak(zobaczymy czy potwierdzi to kolejne USG) i zastanawiam się nad Oliwierem. Bardzo mi się podoba choć nie mogę znaleźć znaczenia tego imienia. są jedynie ogólniki,

u nas jeśli będzie chłopak, to napewno będzie olivier i wolałabym przez V
znalazłam coś takiego :
Oliwier – imie męskie pochodzenia normandziego Wywodzi się od zniekształconego słowa Alfihar oznaczającego "armia elfów". Z czasem wymowa imienia została zmieniona i zaczęto je wiązać z łacinskim oliva oznaczającym "drzewo oliwne". W średniowieczu przybierało ono w Polsce formy Oliwir, Olwir, Olwer.
Imię to bywa obecnie spotykane w Polsce również w formie Olivier, która posiada negatywną opinię Rady Języka Polskiego
Pierwszym znanym Oliwerem był przyjaciel Rolanda, jeden z bohaterów Pieśni o Rolandzie . Imię spopularyzowała powieść Charlesa Dickensa Oliver Twist
Film Agnieszki Holland z 1992 roku zatytułowany jest Olivier, Olivier
Oliwier imieniny obchodzi 27 maja i 2 września
 
reklama
aga0411 Nam też zależało na Oliwierku przez v ale za nic w świecie nie przeszło. Mówi się trudno w wymowie w końcu i tak nie ma różnicy. Co do imienin to jeszcze jakoś początkiem października mój akurat obchodzi 27 maja ;-)
 
aga0411 Nam też zależało na Oliwierku przez v ale za nic w świecie nie przeszło. Mówi się trudno w wymowie w końcu i tak nie ma różnicy. Co do imienin to jeszcze jakoś początkiem października mój akurat obchodzi 27 maja ;-)

hmm szkoda. we wrześni rodziłaś czy w Poznaniu?
 
jesteśaniołkiem mnie bardzo się podoba Nataniel albo Natan:tak: Gdybyśmy mieli jeszcze synka to byłby Natanielem albo Oliwierem:tak: I Nadia też śliczne:-) Nikodem mi jakoś nie specjalnie się podoba.

A nasz synuś ma na imię Fabian:-)
 
aga0411 W Poznaniu z tym ze to nie problem w samym szpitali wpisali mi małego przez "v" ale już w samym urzędzie zmienili na w. Zarówno USC we Wrześni jak i w Poznaniu nie chciała słyszeć o takiej pisowni...
 
aga0411 W Poznaniu z tym ze to nie problem w samym szpitali wpisali mi małego przez "v" ale już w samym urzędzie zmienili na w. Zarówno USC we Wrześni jak i w Poznaniu nie chciała słyszeć o takiej pisowni...

hmm to nie dobrze, więc pewnie u mnie bedzie to samo :( a szkoda..
zobaczymy jak w usc bede rejestrować, bo nie wiem nawet gdzie, bo ja stałe zameldowanie mam nad morzem....
 
reklama
jesteśaniołkiem mnie bardzo się podoba Nataniel albo Natan:tak: Gdybyśmy mieli jeszcze synka to byłby Natanielem albo Oliwierem:tak: I Nadia też śliczne:-) Nikodem mi jakoś nie specjalnie się podoba.

A nasz synuś ma na imię Fabian:-)
Fabianek?? sliczne imie :).... tylko mysle jezeli Nataniel, to jak go przyjma w szkole?? jak bedzie pozniej w liceum...
 
Do góry