reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

ullana z tego co zaobserwowałam, siostry często nadają sobie takie oryginalne imiona. Chociażby słynna Faustyna:tak:
 
reklama
W klasie była Aldona, Kornelia, Karina, Gabriela a w rodzinie mam Bronisławę, Zenobie (Zenia), Karola (mało teraz karolków), Antoninę (Tosia).
Lubie imiona nie za bardzo popularne ale też i nie przesadzone. Długo wahałam się czy dać córce Karolina bo zastanawiała się nad zdrobnieniami a wołamy ją Kakusia bo mówi o sobie kaka :-D A dopiero niedawno załapałam że Lola to Karolina :sorry2:
 
Lolka ale siostry nie nadają sobie chyba imion same...I to jako dzieci wiedząc,że będą pielęgniarkami:-p
 
Z imionami u zakonnic to jest tak, że przełożona klasztoru na karteczkach zapisuje różne imiona.
Potem nowe zakonnice losują te karteczki i takie imię, jakie wylosują, mają nadane.
Natomiast księża nie zmieniają imion.
Tak mówiła nam siostra od religii :tak:.
 
w szkole miałam Olimpię.
A co do USG - to u nas już w 14tc mówił nam że będzie dziewczynka i tak już do końca ci ciąży utrzymywali
 
mama Adrianka ale Ullana była chyba pobierać krew w laboratorium u siostry-pielęgniarki,a nie zakonnicy:-D
 
:-D:-D:-D
Poznałam kiedyś pewną siostrę zakonną, kt. miała na imię tak bardzo oryginalnie, niestety już dokładnie nie pamietam jak i odrazu to sobie skojarzyłam:)))
No ale siostra zakonna też pewnie mogła by pobierać krew? Ja miałam na studiach siostrę (studiowała resocjalizację) i wiem, że siostry też często prowadzą przedszkola, więc teoretycznie mogłaby, a jak jest naprawdę wie ullana ;-):tak::-)
 
ANIA2608 też tak myślę :-)...
Ale tak, jak napisała Lolka777, zakonnice też czasami pracują zawodowo np. w CZD w Warszawie jest siostra, która pracuje jako pielęgniarka.
A post o imionach sióstr zakonnych dodałam tak na marginesie ;-).
 
No hej dziewczyny ja mieszkam obecnie w irlandi i pracuje w domu opieki dla zakonnic mówię wam jakie one mają przybrane imiona:szok:.Ja dla mojej córki wybrałam JULIA.Choć podoba mi się EMILI ale w Polsce mi tego imienia nie wpiszą jedynie Emila a to już nie to samo.pozdrawiam
 
reklama
Do góry