reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Czy Światosława się zdrabnia Światek:)? A jak Amadeusza? Przy wyborze imienia też się zastanawiałam nad tymi zdrobnieniami,też to nie zawsze takie proste
Ja np wole imione ktore wlasnie nie maja tych zdrobnień. Bo i po co? I tak np. Chlopiec o pieknym imieniu Maciej ,pozniej w zyciu jest Panem Maćkiem. 🤦 Amadeusz super. Poprostu Amadeusz.
 
reklama
Ja np wole imione ktore wlasnie nie maja tych zdrobnień. Bo i po co? I tak np. Chlopiec o pieknym imieniu Maciej ,pozniej w zyciu jest Panem Maćkiem. 🤦 Amadeusz super. Poprostu Amadeusz.
Noo podobnie jak dorosły pan Grzesiu;) albo pani Madzia. Lub też ostatnio myslałam.jak często mówimy pani Maria,pewnie poprostu p.Marysia..No niestety to już zależy od ludzi jak zdrobnią. Fajnie,wg mnie,jak imię ma taką wersję dla dziecka i dorosła jeśli wiesz o czym mówię;)
 
Ja np wole imione ktore wlasnie nie maja tych zdrobnień. Bo i po co? I tak np. Chlopiec o pieknym imieniu Maciej ,pozniej w zyciu jest Panem Maćkiem. 🤦 Amadeusz super. Poprostu Amadeusz.
Ja też jestem tego zdania. Po co nadawać piękne imiona jak używa się brzydkich zdrobnień. Dlatego ja lubię krótkie imiona, żeby przypadkiem nikt mi ich nie zaczął zdrabniać :)
 
U mnie będzie Staś też :) Jan/Janek mi się podoba bardzo ale mam taki uraz do Jasia że bałam się dać swojemu tak na imię by właśnie Jaś/Jasiek go nie wołali. Ale to moje osobiste uprzedzenia z dzieciństwa :)

A Antonii super fajne :)
Michalina i Stanisław piekne imiona. Imiona rodziców taty, jak i samego taty i jego zmarlego brata 😍😍

U nas córka miala być Lidia albo Michalina ale będzie syn i mamy kłopot.

Staś bardzo ładne imię ale u nas mężczyźni z tymi imionami w rodzinie mieli trudno w życiu bardzo więc niestety odpada.
 
Z takich dziwnych imion to mi się podobał strasznie Fryderyk. Ale raz że według mnie nie pasuje nam do nazwiska, dwa ja akurat lubię skróty u dzieci ale żadne mi nie leżało i wydawało się głupie

Z koleżanek szkolnym to znam jeszcze Paule (nie, nie Paulinę ;) ) i Dianę
 
Ja np wole imione ktore wlasnie nie maja tych zdrobnień. Bo i po co? I tak np. Chlopiec o pieknym imieniu Maciej ,pozniej w zyciu jest Panem Maćkiem. 🤦 Amadeusz super. Poprostu Amadeusz.
Jako matka Amadeusza powiem, ze wlasnie w wyborze imienia kierowaliśmy się tym, by nie miało ono zdrobnienia.
Podobał nam się również Kajetan, ale wlasnie przez zdrobnienie (KAJTEK 🤦🏼‍♀️) się na nie nie zdecydowalismy.
 
reklama
Noo podobnie jak dorosły pan Grzesiu;) albo pani Madzia. Lub też ostatnio myslałam.jak często mówimy pani Maria,pewnie poprostu p.Marysia..No niestety to już zależy od ludzi jak zdrobnią. Fajnie,wg mnie,jak imię ma taką wersję dla dziecka i dorosła jeśli wiesz o czym mówię;)
No wiem dokladnie. Dlatego moje chlopaki sa Rafał (maly Rafałek,a jak ktoś pokusi sie o Rafcio ,to sam poprawia , że on ma Rafal na imię 🤣), Egzotyczny Błażej (maly Błażejek) i Kornel (mały Kornelek)

Maja forme dla malego i dla dorosłego :) tylko, nic pośrodku.. jasne, ze kreatywny wymyśli cos innego ,ale nie az tak kreatywnie zeby do doroslego tak mowić nikt nie powie np. Panie Nelusiu 😂😅 (kolezanka wymyśliła ze tak mozna zdrobnić Kornel)
Jako matka Amadeusza powiem, ze wlasnie w wyborze imienia kierowaliśmy się tym, by nie miało ono zdrobnienia.
Podobał nam się również Kajetan, ale wlasnie przez zdrobnienie (KAJTEK 🤦🏼‍♀️) się na nie nie zdecydowalismy.
Amadeusz pięknie, naprawdę. :)
Michalina i Stanisław piekne imiona. Imiona rodziców taty, jak i samego taty i jego zmarlego brata 😍😍

U nas córka miala być Lidia albo Michalina ale będzie syn i mamy kłopot.

Staś bardzo ładne imię ale u nas mężczyźni z tymi imionami w rodzinie mieli trudno w życiu bardzo więc niestety odpada.
U nas tez mial byc Lidia ❤️ a wyszedl nam Rafał 😂🤣
 
Do góry