reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Ja mam córki Matyldę i Idę. Wydaje mi się, że pani Matyldko nikt raczej mówić nie będzie, ale jakaś pani Idusia może się zdarzyć🤣 A właśnie z takich zdrobnień, czego to ludzie nie wymyślą, to moja mama ma na imię Violetta, a w pracy ktoś pokusił się o wymyślenie Wiośka. No ludzie złoci 🤣
 
reklama
Dla mnie nietypowym imieniem był mój kolega który nazywał się Bonawentura, który miał brata Piusa.. Raz w życiu poznałam osoby z tym imieniem 😊😋 albo moja koleżanka ma synka Oktawiusza też np się nie spotkałam nigdy wcześniej z tym imieniem
Hehe mój kolega ze średniej szkoły ma na imię Zbyszko, ma starszego brata Mieszka i mają młodszą siostrę Dobrawę 😁
 
To u mojej przyjaciółki są bardzo rzadkie imiona. Bracia mają na imie; Racibór, Mścibór, Sambor, Jaromir. Ona sama jest Zyta.
Jej siostra Dobrawa, która urodziła syna i syn ma na imię Onufry. Jeden z braci nazwał syna: Jonathan. To jeszcze jestem w stanie przełknąć, ale inne imiona mnie szokują 🙊
 
Ja znam jeszcze Walentynę, Anettę, Teofila i Benedykta 😁

Za to moja starsza siostra miała być Kunegundą albo Dominiką, a brat Cezarym lub Szczepanem 🤪🤣 Rodzice mieli fantazje, ale ostatecznie mają całkiem inaczej na imię..
 
Tylko mnie zawsze ciekawi co dzieci na to jak mają takie imiona.. Czy w szkole mają jakieś problemy związku z tym.. Czy takim dzieciom też się podoba.. Czy np dziecko ma z tego powodu jakieś nieprzyjemności..
 
Tylko mnie zawsze ciekawi co dzieci na to jak mają takie imiona.. Czy w szkole mają jakieś problemy związku z tym.. Czy takim dzieciom też się podoba.. Czy np dziecko ma z tego powodu jakieś nieprzyjemności..
Myślę, że zauważają to dopiero, kiedy dorośli zwrócą na to uwagę. Bo skąd małe dziecko ma wiedzieć, że Mieszko to nie jest popularne imię?
 
Tylko mnie zawsze ciekawi co dzieci na to jak mają takie imiona.. Czy w szkole mają jakieś problemy związku z tym.. Czy takim dzieciom też się podoba.. Czy np dziecko ma z tego powodu jakieś nieprzyjemności..
Uwazam, że dziecko nie zwraca uwagi na to. To dorośli robia wodę z mózgu. Zobaczmy np. jak my reagujemy na dane imię, a jakby dziecko zareagowalo.
 
reklama
Uwazam, że dziecko nie zwraca uwagi na to. To dorośli robia wodę z mózgu. Zobaczmy np. jak my reagujemy na dane imię, a jakby dziecko zareagowalo.

No nie wiem, moi rodzice raczej pozytywnie reagowali na imię Aleksandra - w końcu to oni je wybrali. Nie jest to imię ośmieszające w żaden sposób, a mi się nie podobało bardzo, długo. W sumie nawet teraz nie uważam je za jakieś super i nie nazwałabym tak córki, syna męskim odpowiednikiem też nie. Więc dziecko może sobie w głowie urobić wszystko :D
 
Do góry