reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszkow

reklama
Zastanwiam sie czy jutro isc do lekarza - moja dzidzia zawsze szalala, kopala i to tak jak u wiekszosc z Was mocno i zdecydwoanie. Od piatku jednak wszystko sie zmienilo - ruchy jakie odczowam sa znikome!! nie przeciaga sie, nie kopie, czasem tylko jak by sie przesuwala i to tyle.. jestem w 34tyg.c. nie wiem czy to normalne, czy potrzebna mi konsultacja???? nie wiem co mam robic... planowa wizyte mam za tydzien w pn.:confused::confused: troche sie martwie ale nie chce panikowac..


Co do masowania - masaz, juz nie zaleznie do ruchow jakie wykonujemy jest w tedy kiedy trwa dluzej czyli jakies 20 min. a tak jak my tam sobie troche podotykamy brzucholki to chyba nie masaz??? ...moze sie myle
Ja teraz czasem mocniej dotykam brzuch by pobudzic dzidzie do jakis ruchow bo jak odczowam jakies gilanie co 3h to duzo... Mam nadzieje, ze nic zlego sie nie dzieje! Maz mnie uspakaja ale czesto sie dopytuje a to znaczy, ze sie martwi...
 
Ostatnia edycja:
zjedz cos słodkiego i się zrelaksuj dziecko wtedy się powinno uaktywnić.A co do ruchów to licza się wszystkie i przeciągnięcia i wogóle więc moze poprostu dziecko jest już na tyle duże ze nie ma miejsca żeby brykać jak wcześniej
 
asia - mój mały juz tak nie kopie bo nie ma miejsca, ale przeciąga się, wyciąga syrki i robi mi górki - i to mnie uspokaja. jeżeli uważasz, że to nie jest normalne to podjedź na IP i oni zbadaja tętno... zawsze lepiej pojechać raz za dużo niz raz za mało.

ja należę do tych panikujących mam:-) więc pewnie bym pojechała. A próbowałaś ze słodkim? i leżeniem na lewym boku? ja zawsze wypijam słodkie kakao, zjadam coś słodkiego i kłade sie na lewym boku i pukam w brzuchol - czasami nawet lekko potrząsę :-)
 
Czytalam gdzies ze zeby pobudzic dziecko to mozna zjesc cos slodkiego jak pisze ariska albo napic sie wody....a jak nadal bedziesz sie tym stresowac to zadzwon do swojego lekarza albo jedz na IP i tam wszytsko sprawdza...
 
ariska - tak sobie powtarzam, ze urosla i miejsca ma malo...
rozmawiam z nia i prosze by kopala ile ma sil,zeby sie rozpychala tak jak na to ma ochote... czasem poslucha :)
...ide szukac czekolady! :)

Dziewczyny a idac na IP trzeba miec jakies skierowanie? mozna tak "z ulicy" na polozniczy isc? ja nigdy wczesniej nie bylam a na SR nic na ten temat nie mowiono.
 
Ostatnia edycja:
ariska - tak sobie powtarzam, ze urosla i miejsca ma malo...
rozmawiam z nia i prosze by kopala ile ma sil,zeby sie rozpychala tak jak na to ma ochote... czasem poslucha :)
...ide szukac czekolady! :)

Dziewczyny a idac na IP trzeba miec jakies skierowanie? mozna tak "z ulicy" na polozniczy isc? ja nigdy wczesniej nie bylam a na SR nic na ten temat nie mowiono.

z ulicy - dosłownie. weź tylko kartę ciąży i ewentualnie legitymacje ubezpieczeniową (choć ja ostatnio nie miałam i nic sie nie stało)
 
Na izbe przyjec sie idzie i oni sciagaja lekarza z oddzialu ktory cie bada i decyduje czy cie przyjac na oddzial przynajmniej u nas tak jest.
 
Co do masowania - masaz, juz nie zaleznie do ruchow jakie wykonujemy jest w tedy kiedy trwa dluzej czyli jakies 20 min. a tak jak my tam sobie troche podotykamy brzucholki to chyba nie masaz??? ...moze sie myle
Ja teraz czasem mocniej dotykam brzuch by pobudzic dzidzie do jakis ruchow bo jak odczowam jakies gilanie co 3h to duzo... Mam nadzieje, ze nic zlego sie nie dzieje! Maz mnie uspakaja ale czesto sie dopytuje a to znaczy, ze sie martwi...
fachowy specjalistyczny masaz trwa od 10min. niestety w naszym przypadku uciskanie mocniej skory i stosowanie ruchów kolistych to już jest masaż,tory trwa od 30sekund!
 
reklama
Do góry