reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszkow

reklama
nie no nie można popadać w paranoję i można się umyć normalnie ale jednak jak piszą dziewczyny kremy lepiej wklepywać i nie głaskać za dużo brzucha

No no
nie róbmy z ciąży choroby, dużo rzeczy jest zabronione a i tak się mało kto do tego stosuje.... takie czasy
 
Dziewczyny jak to jest z masowaniem brzucha - można czy nie?

podobno wywołuje to wcześniejsze skurcze....

nie mozna masować pod żadnym pozorem, najlepiej popytaj lekarza bo na wizytach trzeba pytać o wszystko za cos im płacimy:-)
Ja jak swojego zapytałam powiedział, że nie wolno masować:-) ale jak balsam wcieram czy sie myje to masuję, nie mozna popadać w paranoje, a najlepiej po kapieli wlać oliwki do wody i chwilę się pomoczyć, nawet wmasowywać nic nie trzeba :-D
 
Ostatnia edycja:
Chciałabym coś tu dodać.W czerwcu moja siostrzenica rodziła dwojaczki,a do szpitala trafiła miesiąc wcześniej,ktg miała robione chyba trzy razy dziennie,i niczym nie smarowała,bo nie można masować.Ale,że brzuch jej rósł na koniec jak szalony,skóra wysuszyła się od tych żeli,którymi smarują na ktg,więc aż popękały jej naczynka krwionośne w rozstępach,a swędziało potwornie(dodam,że nie można jej było chodzić,tylko siku i raz dziennie wziąć prysznic,bo była non stop pod kroplówką)Musiała natłuścić skórę,dopiero wtedy wróciło do normy.Także najlepiej jak jęst możliwość nie tylko wycierać,ale przede wszystkim zmyć ze skóry żel,potem nawet kremem ją posmarować.
 
nie mozna masować pod żadnym pozorem, najlepiej popytaj lekarza bo na wizytach trzeba pytać o wszystko za cos im płacimy:-)
Ja jak swojego zapytałam powiedział, że nie wolno masować:-) ale jak balsam wcieram czy sie myje to masuję, nie mozna popadać w paranoje, a najlepiej po kapieli wlać oliwki do wody i chwilę się pomoczyć, nawet wmasowywać nic nie trzeba :-D

Ja też głównie to wcieram krem, oliwkę i robię to delikatnie , tak samo z myciem, tez staram się być w miarę delikatna
wcześniej robiłam peeleing ale teraz już się wystraszyłam i nie robię

oliwki do wody nie doleję, bo mamy prysznic
nawet nie wiecie jak mi się marzy kąpiel w wannie :-(
 
No mi też w szpitalu powiedzieli, żeby niepotrzebnie brzuszka nie dotykać, ale wiadomo jak to jest, jak tak fajnie kopie to się nie da nie dotykać... A oliwką też smaruję, bo tak mnie skóra swędzi, że można zwariować niekiedy...
 
a mój mały to już chyba ma coraz mniej miejsca bo każdy jego ruch czy kopniak jest bardzo mocny. Często juz bolą mnie jego wypychania syrek, czy łokci:-) czasami mam wrażenia jakby "twista" tanczył - mój mąż jak zobaczył dzisiaj jak mi brzuch faluje to zapytał się czy bobas robi mi przemeblowanie :-D
 
reklama
mi polozna w szpitalu w pierwszej ciazy tez powiedziala ze nie wolno brzucha glaskac i dotykac bez powodu bo wlasnie wywoluje to skorcze a ja do niej ze nic nie wiedzialam to sie dziwila ze nikt mi w przychodni nie powiedzial ale ja cala ciazy dotykalam i glaskalam no i nic mi sie nie dzialo ale moze mialam poprostu szczescie ze nie wywoalam skorczy? z tym ze teraz tez dotykam wlasnie jak myje smaruje albo jak maly kopie to go poglaskam.
 
Do góry