reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszkow

reklama
a ja dzisiaj miałam badanie ktg - zdziwiłam się, że mój ginek ma coś takiego w gabinecie. Połozna podlączyła nas a ja z małżonem patrzylismy na zapis. A śmiac mi sie chciało jak nie wiem co - mały tak szalał i ciągle kopał w te miejsca gdzie były podłączone urządzenia, że aż wszyscy na korytarzu słyszeli:-D połozna jak weszła to zapytała się czy syn czy córka - bo kopie jak piłkarz :-)
mam nagrany filmik :-)

PS skurcze miałam na poziomie 30% - lekarz powiedział, że macica przygotowuje sie do porodu... a po kopniaczku synka skurcze rosły nawet do 68% (tak pobudzał moj brzuszek) .
 
Aha, ja się czasem masuję pod prysznicem, robię peeling z masażem i jak wcieram 2 razy dziennie krem na rozstępy to też lekko masuję

To co , ale chyba smarować się mogę - bo jak wetrzeć balsam bez lekkiego masażu??
 
Jejku to ja nic nie wiedzialam ze nie wolno masowac. Ja robie podobnie jak Claudia- gdy uzywam oliwki lub balsamu to sobie delikatnie masuje brzuszek. Albo jak np. mala bardzo kreci sie w srodku to gladze sie po brzuszku, delikatnie masuje. Tak tez nie wolno??
 
Jejku to ja nic nie wiedzialam ze nie wolno masowac. Ja robie podobnie jak Claudia- gdy uzywam oliwki lub balsamu to sobie delikatnie masuje brzuszek. Albo jak np. mala bardzo kreci sie w srodku to gladze sie po brzuszku, delikatnie masuje. Tak tez nie wolno??

widocznie nie wolno, hmmmm
mam nadzieje, ze nie wywołam porodu za wcześnie
oliwkę też lubię wmasowywać
 
ja jak byłam jakiś czas temu na IP, a trafiłam tam ze skurczami, to położe wręcz krzyczały "nie masować brzucha", więc pewnie coś w tym jest. mówiły ze lepiej wklepywać balsamy niż masowac. ja masuję brzuch 2 razy dziennie podczas jego pielęgnacji, ale jak czuje ze mam gorszy dzien i za często mam skurcze to tylko lekko wklepuje.
Na SR połozna też mówiła że masowanie wywołuje skurcze.
 
to ja od poczatku grudnia zaczynam masowanie, sprzatanie mieszkanie itd itp wszystko by urodzic w grudniu a najlepiej 21;) chce miec synka na wigilie;) dzisiaj z usg termin mam na 22.12
 
reklama
to ja od poczatku grudnia zaczynam masowanie, sprzatanie mieszkanie itd itp wszystko by urodzic w grudniu a najlepiej 21;) chce miec synka na wigilie;) dzisiaj z usg termin mam na 22.12

no no to możesz się starać o grudzień hehehe

u nas to było ZROBIONE w majówkę, trzeba było się wcześniej zdecydować na próby to by dziecko też było grudniowe , ale cóż
taki los i będę miała dzieciątko styczniowe - może to i lepiej ......

z resztą zobaczymy, jak to będzie, święta i sylwestra na bank spędzę w domku a nie na porodówce
 
Do góry