reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszkow

i nie zasniesz ,chyba ze on pierwszy usnie:)wiem coś o tym.

ariska-moze coś w tym jest bo dziecko w brzuszku tak jak my ma czas na sen i na aktywność....ale jesli nawet to po urodzeniu szybko powinien się przyzwyczaić do naszego rytmu:)tak mi się wydaje:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
dzięki dziewczyny, trochę pocieszyłyście mnie, że jednak wcale nie takie piękne te ruchy naszych szkrabów;) tylko, że ja się zaczynam martwić, a jeśli coś tam z nim nie tak? no bo czemu mały łobuz nie daje znać o sobie mamusi??? okrzyczę go strasznie;)
 
Duzo zalezy od budowy ciala mamy, ulozenia dziecka i umiejscowienia lozyska. W pierwszej ciazy ruchy moga byc wyczuwalne nawet dopiero ok 22tygodnia. Tu nie ma zadnej normy, wiec sie nie martw.

Czy godziny aktywnosci sie przekladaja na zycie poza brzuszkiem... Watpie. Dziecko w brzuszku reaguje na kolysanie np podczas spaceru i wtedy zasypia, a kiedy mama odpoczywa "domaga" sie kolysania ;) My z mezem spacerujemy glownie wieczorem, wiec stad u mnie aktywnosc maluszka przed snem.
 
Martka ja na razie też czuję bardzo słabe ruchy i bardzo rzadko.Ale z synkiem też poczułam dopiero około 23 tygodnia tyle,że wtedy to już tak porządnie;-) I czasami miałam dość szczególnie jak dostawałam kopniaki pod żebra takie,ze nie raz łzy mi się w oczach kręciły;-)
 
Mój Synus dzisiaj żwawy od rana że hej :) Najpier obudził mamusie kopniaczkami o 8, odwiedzilismy kibelek i poszliśmy dalej spać :) pobudka kopniaczkami przed 11.00 :) powylegiwalismy się razem, pogadałam do brzuszka i wstalismy :) kopniaczki były mocne, czułam pod reką jak sie brzucho wybrzuszał :D
 
Witam
u mnie nadal są to bardzo delikatne ruchy - 1czy 2 dziennie ale już czekam na te kopniaczki które opisujecie =] Nie mogę się doczekać jak mężuś poczuje szkraba =]
 
Ja poczułam pierwsze ruchy wczoraj, delikatne i było ich kilka za pierwszym razem, piękne uczucie:-) Dziś poczułam z 4 kopniaki tylko, ale i tak się cieszę. W końcu dzidzia staje się coraz bardziej realna:-)
 
MartePe ja tez czuje poki co niewiele ruchów dzidzi ale czytajac posty dziewczyn wiem i mam nadzieje ze zaniedługo bede mogła czuc coraz wyrazniej i wyrazniej
 
reklama
Do góry