reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszkow

Pierwsze ruchy poczulam bardzo wczesnie, bo juz ok 14 tygodnia. Takie delikatne "bulgotanie". Teraz ruchy sa juz bardziej wyczuwalne i konkretne. Ja juz czasem zwijam sie w bolach po kopniaku, a maz sie cieszy,ze mogl poczuc.
 
reklama
:) Ja sie mogę pochwalić że juz regularnie kilka kopniaków i ruchów dziennie czuję, faktycznie wieczorkiem jest ich więcej:)
Dziewczyny jeżeli to wasza pierwsza ciąża to musicie uzbroic się w cierpliwość i dopiero 20 tydzien to przełom jesli o ruchy chodzi, bynajmniej tak mi ginekolog powiedział, a ja u was na suwaczkach widze dopiero ok 17tygodnia... ja nawet wczesniej wyczekiwałam tak jak wy, ale wiem, ze te początkowe ruchy to moga być ruchy jelit i mozna pomylić:) oczywiście fajnie, ze tak wczesnie czujecie, ja tylko slowa ginekologa powtarzam:)
 
Blondi to zależy od bardzo wielu czynników, bo np duży wpływ na jak mama wygląda, czy chudziutka czy przy kości, poza tym jak dziecko jest ułożone, w którym miejscu łożysko itp więc jest możliwe, że w pierwszej ciąży można bardzo wcześnie poczuć maluszka, choć tak jak piszesz większość odczuwa ok 20tygodnia.
Ja wczoraj w nocy przez dłuższy czas miałam wrażenie, że mi skrzat w brzuszku się wierci bardzo, jeszcze nie miałam pewności na 100% ale dziś obudziłam się z brzuchem wyraźnie większym z jednej strony:D
 
Hej dziewczynki^^:))
Ja poczułam ruchy mojej córeczki 4 dni temu, byłam wtedy dokładnie w 18 tc;]
Tatuś akurat wtedy trzymał rączkę na moim brzuszku;))
To było cudowne^^
 
no ja jeszcze nic..
staram sie cos wyczuc, jak przykładam ręce tez nic a mam juz 20 tydzien

wydaje mi sie ze moje dzieciatko to leniuszek, na USG tez ma zawsze ta sama pozycje lezy sobie na pleckach
 
Elfa - nic się nie martw, pomyśl, jak będziesz miała spokojnie, jeśli mu to zostanie po urodzeniu ;-)

Leżałam w szpitalu teraz z dziewczyną, która poczuła pierwsze ruchy dopiero w 22 tygodniu, więc wszystko przed Wami, dziewczyny :-)
 
reklama
Ja już czuję takie mocniejsze kopniaki od 18 tyg c, ale ostatnio dzidzia daje się we znaki codziennie około 11,00 rano i czasem wieczorem:) Ma chyba jakieś swoje pory aktywności, jeśli można to tak nazwać:) Ale cieszy mnie to, tylko mąż chciałaby poczuć, ale jeszcze chyba za wcześnie:)
 
Do góry