reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwój naszych kochanych pociech

reklama
As, ale to wkładanie stópki do buzi jest konieczne bo mojego za bardzo do tego nie ciągnie (bo napisałaś, że u dzieci nieraczkujących, a Kuba raczkuje)? Może nie podoba mu się zapach jego stóp :-D
 
gratuluje kolejnych postepow!
moj synus przez dzisiejsza noc nauczyl sie raczkowac do przodu i od samego rana uskutecznia, nie myslac nawet o spaniu w porze swojej drzemki :)
 
Hej Dziewczyny

Mam pytanie. Kiedyś, gdzieś słyszałam, że dzieci, które robią szybkie postępy ruchowe później/wolniej/słabiej rozwijają się hmm psychicznie. Mam na myśli to, że późno mówią, jakieś zdolności odróżniania np kolorów itp są późniejsze. Czy Wy coś słyszałyście o tym?

Mój synek już od miesiąca chodzi wzdłuż mebli/kanapy(a dopiero co skończył 8 miesięcy). Chodzi trzymany za ręce i nawet się puszcza na sekundę przy meblach, skacze trzymany za ręce na łóżku i wygląda na to, że jeszcze chwilę i sam zacznie stawiać kroki.Trochę mnie to niepokoi w związku z tym co wyżej napisałam. Do tego ma jeden ząbek tylko (drugi dopiero lekko wychodzi). Niektórzy pewnie pomyślą, że się cieszyć powinnam, ale nie daje mi spokoju temat "spowolnienia w zdolnościach psychicznych" :-(

I jeszcze jedno: czy Wasze dzieci umieją już np. wkładać takie okręgi na kijek (wieża z kółeczek )? Moje tylko do buzi wkłada i uderza kółkami jedno o drugie, ale mimo pokazywania o co chodzi nie próbuje nawet tego robić. Tak samo jest z samochodzikiem, "garnuszkiem na klocki" . Nawet wkładając do miski rzeczy nie rozumie, że można wyjąć je i włożyć spowrotem. Zabawki tylko uderza o siebie. Nic go nie interesuje hmm
 
Ostatnia edycja:
Powiem tyle :) mój kuzyn w wieku 8 mies już sam chodził.Obecnie jest po studiach i jest bardzo mądry :D więc nie sądzę ,że to co napisałaś się sprawdza :)

co do tych umiejętności co napisałaś nie odpowiem Ci - bo nie potrzebnie będziesz się martwić:)
Według mnie wszystko jest dobrze:)
 
reklama
To Ci ktoś w głowie namydlił.Mój pierworodny Adam siedział mając pół roku ,raczkował w tym samym czasie klaskał w ręce robił papa.Mając 8 miesięcy samodzilenie chodził mając 1,5 roku mówił całymi prostymi zdaniami nawet wierszem;-)Cyt "Musia patrz słoneczko płacze" Co miało znaczyć mamusiu popatrz pada deszcz".Młodszy syn później mówił ale mowa jest zależna od wędzidełka pod językiem jak nie jest ono odpowiednio rozwinięte dziecko nie będzie mówić choć doskonale wszystko rozumie/Moja wie o co chodzi z wieżą ale najbardziej lubi ją rozwalać bardzo się złości jak jest już ułożona też lubi obijać przedmiotami o siebie lub nimi rzucać i potem je przynosić ogólnie lubi robić bałagan i uwielbia śpiewać i włączać melodie .Szepta od 3 miesięcy potrafi tez dłonie zaciskać w pięści i krzyczeć
 
Ostatnia edycja:
Do góry