reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwój naszych kochanych pociech

reklama
Cieszą bardzo te postępy a z drugiej strony to jakoś tak odrobinę przerażają- że to wszystko się tak szybko dzieje. I ani się obejrzymy a już koleżanki i koledzy w piaskownicy będą ważniejsi niż mamy ;-)
 
Z jednej strony człowiek się czasami wkurza, że maluch potrzebuje takiej uwagi i bliskości, a z drugiej - jeszcze trochę i zrobi papa z piłką pod pachą ;-) tak źle i tak niedobrze :-p
 
To u nas Kuba przeszedł wczoraj pół pokoju najpierw trzymając się sofy, później stołu i na końcu krzesła:tak:. A mam do was pytanie dziewczyny czy Wasze maluchy wkładają sobie już stopę do buźki? Bo na ostatniej wizycie spytała nas o to pediatra i jak powiedziałam, że może i próbuje, ale z racji, ze ma niezłe balerony to mu to średnio wychodzi to lekarka się bardzo zdziwiła i powiedziała, że mamy ćwiczyć pod tym kątem ( w sensie na przemian nóżki do łokcia). Co o tym myślicie – czy to nie przesada? Przecież jak będzie chciał to chyba sam włoży? Czy ja muszę to z nim specjalnie ćwiczyć? Czy to jest ważny etap w rozwoju ruchowym?

Katasza mnie przerażają te postępy, ale raczej pod kątem siniaków :-) Bo Kuba nie za bardzo chce pojąć, że na chwilę obecną puszczając się dwoma rączkami niekoniecznie uda mu się ustać i jest płacz bo albo upadnie zadkiem na zabawkę albo się frustruje bo znowu musi się dźwigać w górę.
 
ło ludzie!!! ;-) ale zdolne te nasze dzieciaczki, idą do przodu jak burza. gratulacje!!
Kattul - co do wkładania stóp do buzi - w sumie nie doczytałam w jakim sensie jest to ważne, ale pamiętam, że jak mała miała około 5 miesięcy to lekarka do której jeździmy regularnie na kontrolę zapytała, czy bawi się stopami i czy wkłada do buzi.
 
wkładanie stóp do buzi i przeciąganie nóg naprzemiennie jest bardzo ważne ,bo przecina się linię ciała.Wtedy następuje współpraca dwóch półkul mózgowych .
To bardzo ważny etap u dzieci nieraczkujących bo występuje naprzemienność tzn lewa nóżka prawa rączka ;-) i częściowo zastępuje raczkowanie .;-)

Rozwija stawy biodrowe i wzmacnia mięśnie regulując ich napięcie .
 
Ostatnia edycja:
No zdolniachy te dzieciczki jedne już chodza inne już się kręcą ,a jeszcze inne raczkują,pełzają wstają,siedzą.I każde we własnym stylu.Gratulacje dla wszystkich :-)
 
reklama
Do góry