reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety dziecka

Wlasnie kleik podawalam z owocem, najczesciej jablko wiec tym bardziej nie powinna miec problemow. Z kaszka w butelce nie przejdzie, bo jestesmy na etapie: co to jest ta butelka i do czego sluzy:-)
Ehh sprobuje ten kleik kukurydziany.
 
reklama
Lila, te stare miały coś z glutenem, chyba z jęczmienia. Sprawdzalam kiedyś bo córka byla przez chwilę na bezglutenowej diecie
 
Mika to dla mnie dziwne ze płatki kukurydziane które powinny być 100% z kukurydzy (bezglutenowej) reklamują teraz jako bezglutenowe. niedługo zaczną reklamować mleko bardziej mleczne :p
 
Masz rację. Niektóre produkty zadziwiają.

Dla mnie szczytem było mleko w USA. Bez tłuszczu, 0% oczyszczone z wszystkiego, ze sztucznie dodanym pakietem witamin.Nie zrozumiałam idei:no:

Równie dobrze można połknąć pastylkę i popić wodą
 
U nas tydzień rozszerzania diety i postępy niewielkie. Jedyne z tego co dostał i trafiło do brzucha to pieczony ziemniak. Niestety został zwymiotowany. Dzisiaj miała być powtórka, ale spał jak jedliśmy obiad.

Dawałam do spróbowania : brokuły, kalafior na parze, marchew na parze, pieczona i surowa, ziemniaki i dynia pieczone, jajecznica, królik. Ale dziecko większości nawet nie wzięło do buzi
 
Undomiel wszystko metoda BLW dawałas? Surowa marchewkę dawałas? Fajnie właśnie się zastanawiam czy można :) właśnie kończę czytać książkę dot. BLW i tam właśnie napisane ze to zupełnie normalne że niewiele z proponowanych dziecku rzeczy trafi do brzucha, trzeba się podobno uzbroić w cierpliwość - czego ci życzę! :)
 
reklama
Tak wszystko blw :)
I wszystko w jednym tygodniu. Wg blw dziecko 6msc jest już gotowe na prawie wszystkie potrawy a i samo ma intuicję i jest podobno w stanie wybrać to co dla niego dobre. Fajna ta książka i założenia blw są super. Ja go biorę na kolana jak jem i pozwalam mu brać z mojego talerza, jeśli się nadaje, albo mu to samo kładę obok na deskę. Tyle, że on tego jeszcze nie je, jajecznice possał, marchew surową też, a tych warzyw na parze nawet nie ruszył. Wiem, że trzeba cierpliwości przy blw, choć to nie jest moja mocna strona ;) .
 
Do góry