reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę dziecka czyli: co, kiedy, ile i jak...

Ja kilka razy próbowałam dawać kranową przegotowaną, ale Klarcia pluła. Sokami też pluje i syropami. Nawet jak jej daję moje mleko łyżeczką, to też pluje. Konsystencja płynna akceptowana tylko z piersi.
 
reklama
Kurcze dziewczyny ale naprodukowałyście heh:)
Demgelle to bananów nie można, kurde a mój to skrobał tymi swoimi dziąsłami banana, którego jadła moja mama. No normalnie rzucił się na niego i już nie póścił:p

Dziewczyny zaczęłam Maćkowi dawać kaszkę, coś jej nie chce na razie więc to są takie mikroskopijne ilości, żeby się ze smakiem oswoił, tylko mam pytanko> kiedy dajecie kaszki, tzn chodzi mi o porę, bo Maciek ostatnio budzi mi się na non stopie w nocy i mam nadzieję, że jak zacznie jeść większe ilości to może jak mu dam na wieczór to dłużej pośpi.?? Hmm co Wy na to??

Kurde ja też mu zupkę daje różnie, choć staram się tak między 13-15 jak wstanie. A i ugotowałam mu w końcu zupkę i stwierdzam, że woli zdecydowanie moje zupki:)
 
anrysa - ja bym jednak kaszki nie podawała na noc. choć te kaszki są lekkie i łatwostrawne to jednak jest to taki zalepiacz brzuszka. a najedzonemu się żle śpi. no i słodkie jednak. ja kaszkę daję około 11
 
ja też proszę o radę bo nie wiem czy Domi nie je za mało, i czy wogóle dobrze robie:

1. Domi nie chce jeść owoców, wydaje mi się że dlatego że daje jej pomiędzy posiłkami i nie jest głodna, a jak dam blisko pory jedzenia to pluje bo chce mleko
2. od kilku dni nei chce mi jeść zupek a jak zje to tylko pół słoiczka a już ładnie jadła cały
3. a mleka je na raz 120 z jedną płaską łyżeczką kleiku

i martiwe się że powinna więcej smaków znać i jeść żeby mieć witaminki, jak mam jej podawać te owoce
z owoców zna jabłko banan jagody
a zupki jadla marchewka z ryzem i jarzynowa i marchewka z ziemniakiem

a no i jak mam gluten dawać do czego jak ona nei chce ani owoców ani zupy???
i za niedługo mięso wprowadzać powinnam

oj jakie to skomplikowane dla mnie proszę o pomoc
 
Malutka... Mój też ładnie jadł, a teraz to troszkę i nie chce. Myślę, że to taki okres. Daje mu tak jak dawałam zupkę między 11-13, zależy jak wypadnie karmienie. Ile zje to zje, ostatnio kilka łyżeczek i dość. Myślę, że mu to niedługo minie i znów zacznie ładnie jeść.
 
reklama
Do góry