reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę dziecka czyli: co, kiedy, ile i jak...

A widzicie, a Maja dopiero wczoraj tak zaczęła robić, czyli dopiero dojrzewa :)
Claudia Twój Misiek to już zaprawiony w jedzeniu hehe
Martuś Twój Szkrab trochę młodszy, ale poobserwuj, bo strasznie ciekawa jestem czy to się sprawdza :)
 
reklama
Gotowość do jedzenia stałych pokarmów sygnały wysyłane przez dziecko:
1. potrafi utrzymać samodzielnie głowkę
2. zanikł odruch wypychania językiem obcych ciał
3. interesuje się tym co jesz np. sięga rączką po to co jesz
4. umie poruszać językiem w górę, wdół, do przodu i do tyłu
5. potrafi wciągnąć dolną wargę (co pomaga zbierać jedzenie z łyżeczki)
6. stabilnie siedzi

Może komuś się przyda
 
Napiszcie mi bo nie mam czasu czytać wszystkiego. Daję małej od 4 dni jabłuszko ze słoiczka i jest ok trawi dobrze. Od kiedy mogę dawać jabłko i marchew i resztę ?
 
Kate jak trawi dobrze od 4 dni i nie ma żadnych niepokojących objawów to możesz już spróbować marchewkę :)
 
Moja Domi dziś pierwszy raz piła soczek z marchewki:) i bardzo jej smakował:) a wczoraj kaszka jabłkowa,
i tak się zastanawiam co dalej jej wprowadzać?
 
Malutka może skrobane jabłuszko???
eti mój Antoś spełnia to wszystko, tylko,że stabilnie siedzi podparty, sam jeszcze nie....
 
spokojnie możecie dawać jabłuszko, marchewkę... ja to pamiętam chodziłam i oglądałam słoiczki z czego tam te zupki mają i takie warzywo wprowadzałam. Wiem teraz że maluszki dużo wcześniej przyswajają to co na słoiczkach jest od konkretnego miesiąca
A ja chcę nauczyć Rysię pić ze szklanki. Mam w domu jedną buteleczkę i używałam jej tylko wtedy gdy miałam mało mleka a mała była głodna. Butelka leży nieużywana i nie będę jej używać. Czytałam gdzieś artykuł w którym pisało że najlepiej dziecko nie uczyć butelki
 
reklama
Malutka może dynia albo ziemniak z owoców np. gruszka :)
damqell nie każdy może sobie pozwolić na nie przyzwyczajanie do butli. 150 ml mleka ciężko podać w kubeczku takiemu maluchowi :)
Ariska Michasia pyszności wcina, aż się głodna zrobiłam hehe a cukinię sama robiłaś czy ze słoika?
 
Do góry