reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę dziecka czyli: co, kiedy, ile i jak...

reklama
ariska dzieki za przepis, napisz czy misce smakowalo, wiem, ze jest taki sloiczek od 4 msca ale nigdzie nie moge go spotkac;/
 
Claudia - twoja decyzja kiedy zaczniesz coś wprowadzać ale też nie patrz na nowe pokarmy jak na jakieś zło albo że dajesz tylko dlatego bo musisz go poduczyć dajesz dlatego by poznawał nowe smaki. Kiedyś dawałaś podobno jabłko? dlaczego przestałaś?

dawałam mu surowe jabłuszko i wydaje mi się że po tym bolał go brzuszek, bo kiedy przestałam dawać to spał spokojniej i bez bólu właśnie
nawet z banankiem mu dawałam
smakowało
 
qrcze ja nie widziałam ani u nas na osiedlu nigdzie, ani w rossmanie i carrefourze, a do innych marketów mam daleko i nie jeżdżę może tam by było albo spytam się w sklepie może mi pani zamówi jeden słoiczek chodziarz...
 
Dziś byłam na zakupach słoiczkowych w Rossmanie i wróciłam zawiedziona :((( Kurcze tyle jest fajnych smaków, a tam tylko jabłka, dynia z ziemniakiem :( no tych owocowych to sporo, ale warzywnych to jak na lekarstwo. Też chciałam szpinak z ziemniakiem i brokuła z gerbera ale nie ma, baaa pani mi nawet powiedziała, że nie było :((( No nic trzeba będzie zamówić w necie, albo samemu ugotować hehe. No, ale na szpinak przepis już mam :) a właśnie Ariska z Hortexu masz ten mrożony szpinak?
 
ja w rossmanie ostatnio kupiłam:
hipp; ziemniaczki z dynią, ziemniaczki z marchewką
bobovita; jabłuszko, jabłuszko z bananem, jabłuszko z marchewką, jarzynową i marchewkową z ryżem...
tylko takie były obiadki, szpinaku nie było...
no i oczywiście mnóstwo owoców po 4 mscu...
 
dziewczynki a gotujecie np większe ilości papu dla dzieciaczków i mrozicie?
aby było na potem
bo wiadomo ciężko chyba ugotować taką małą ilość
a przecież nie daje się codziennie tego samego

no nie wiem
 
reklama
Claudia- a próbowałaś jabłuszka ze słoiczka, albo z kompotu, mi mówiła lekarka że jak dzidzia miała wcześniej problemy brzuszkowe to żeby na początek dawać jabłko przetworzone nie surowe, jak nie chcesz ze słoiczka to zrób coś na wzór kompociku

fajna ta stronka co podałyście ale tam jest dopiero po 5 miesiącu

ja to ogólnie nie wiem jak wprowadzać, narazie jadła tylko jabłko i soczek z jabłka
a co z kaszkami, czy dajecie jako dodatek czy zamiast posiłku i tak samo z zupkami??
 
Ostatnia edycja:
Do góry