reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy - jak zapobiegać, jak się pozbyć

Witam dziewczyny;)dolacze sie do watku;)ja jestem w 27t.c. i ani jednego rozstepu;)tzn na brzuszku bo na piersaiach mi sie kilka pojawilo.od poczatku ciazy stostuje oliwke dla dzieci jonhson&jonhson baby.tyle ze piersi zaczelam smarowac pozniej.a brzuszek caly czas gladki bez rozstepow.a co do tych kremow(jaki najlepszy)to tak naprawde chodzi tu o nawilzenie skory zeby nieswedziala tak bardzo(bo gdy sie naciaga to bardzo swedzi)a to czy bedziemy miec rozstepy zalezy od tego czy w rodzinie kobiety mialy rozstepy w ciazy i od poziomy kolagenu w naszym organizmie.trzeba uwazac z tymi kremami bo jeszcze sie jakiegos uczylenia nabawimy i tyl e z tego bedziemy miec,a rozstepy jak beda mialy sie pojawic to i tak sie pojawia.;)przykre ale prawdziwe;)hehe
 
reklama
Ja też używam zwykłej oliwki dla dzieci:-) Na szczęście na razie ani śladu rozstępów...ale nie mówię hop, bo wiem, że to różnie bywa;-)
 
używałam hym... raczej szybciej bym doszła czego nie używałam ale guzik dało - rozstępy się pojawiły i wyglądałam jak zebra :/ ale cóż...
 
Ja praktycznie do ostatnich tygodni ciąży nie miałam ani jednego rozstępu- a jak się pod sam koniec pojawiły.... wielkie sine rozstępy, to niestety walczę z nimi do teraz. Jestem już 6 miesięcy po porodzie, rozstępy bardzo zbladły i już nie są sine lecz blade- ale mimo wszystko je widać. Całą ciąże smarowałam brzuch oliwką i kremem przeciwko r. ale mimo wszystko się pojawiły :(
 
gdy byłam w ciazy z coreczka to odkad sie dowiedziałam smarowałam brzusio oliwka dla dzieci :) koniec ciazy, juz sie cieszyłam ze uda mi sie uniknac rozstepow a tu psikus jakos tydzien przed porodem sie pojawiły :( niestety
teraz jeszcze nie mam nowych (odpukac) ale tamte troszke sie porozciagały niewiem jak to bedzie wygladało gdy juz urodze ( o ile nie pojawia sie zadne nowe )
 
Ja od początku ciązy wcierałam w siebie w oliwkę, ale niestety juz na początku 4 miesiąca rozstępy sie pojawiły;( a skóra po oliwce była bardzo wysuszona. Przerzuciłam się na Mustelę. Teraz jestem w 8 mc i roztępów póki co nie przybywa.
 
To z tych wpisów można stwierdzic ze mozna smarować niewiaodmo czy a i tak się pojawią jak się pojawić mają.ja stosuje krem na blizne i na rozstępy i super jest,ale niestety trzeba stosować regularnie co u mnie mozna tego powiedziec
 
Jak ktoś nie ma sprężystej skóry to ie wiem czym by się smaorwał i tak nie pomoże ...moze da efekt bledszego koloru ale rozstepy tak i tak będą ..... ja mialam cc i mi brzuszek opadł juz na drugi dzień macica się skóczyła ładnie i nie mam rozstepów i zadnych fałdków skórnych i niczym sie nie smarowałąm ..poprostu ro zależy od naszej skóry jej elastycznosći Pysia29d no i myślę że może i tobie pomaga ten kremik aleprzedewszystkim masz elastyczna skórę i dlatego nie masz rozstępów ...
 
reklama
Do góry