reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy - jak zapobiegać, jak się pozbyć

Dziewczyny, rozstępy powstają w głębszych warstwach skóry - gł. w skórze właściwej, gdzie żadne kremy nie docierają. Zatem wszelkie specyfiki na rozstępy to PIC NA WODĘ. Oczywiście niektóre specyfiki moga ujędrnić skórę, ale rozstępom nie zapobiegną. NA to skuteczne są tylko specjalne masaże i ćwiczenia - a tego w ciąży nam robić nie wolno. Podsumowując - niezależnie czy stosujecie specyfik za 1000 zł, czy za 5 zł, jeżeli macie tendencję - rozstępy się pojawią.
Przestańcie się tym zadręczać - to w końcu "blizny po dziecku", dowód poświęcenia i ciężkiej 40-tygodniowej pracy naszego organizmu, która zakończy się wydaniem Maleństwa na świat;-)

właśnie ja piłam bardzo dużo wody - fakt, że siusiałam co chwila, hehehe :D ale mimo to ciągle piłam... myślę, że to miało znaczący wpływ na kondycję mojej skóry...
 
reklama
Ja uzywam produktow z serii cocoa butter (glownie tummy butter na brzuch, biust i uda. Na reszte balsamy. oliwki mnie uczulaja od poczatku ciazy... Jestem w 29 tyg i jak narazie bez sladow rozstepow:-)
 
Hej kochane:)Jestem na poczatku ciąży i chce zapobiec rozstępom.Czym się smarujecie?i od ktorego miesiąca???pozdrawiam i prosze o odpowiedzi:-)

Na rozstępy nie ma kremow itp ktore mogą dzialac w 100%... Osoba ktora przez calą ciaze nic nie uzywala ich nie bedzie miala a inna ktora cala ciaze uzywala rozne kremy i tak bedzie miala... jak w loteri... natomiast dobrze jest uzywac roznych specyfików bo dodatkowo natluszczamy skore.... Przewaznie od 4ms sie uzywa ale sa tez takie od poczatku ciazy... Ja sie smaruje sporadycznie oliwką dla dzieci...
 
Ja się całą ciążę smarowałąm,a i tak miałam rozstępy...
Na początku oliwką,a od 4 miesiąca Dax Perfecta Mama,ale pod koniec ciąży się niestety kilka pojawiło i nie miałam na to wpływu ;-)
Teraz już praktycznie ich nie widać,a dopiero minęły 2miesiące od porodu :-)
 
polecam krem z pereł ,mmozna kupic w aptece.Ja uzywam na brzydką zbliznowaconą bliznę po cesarce i na rozstępy też to jest.Krenm kosztuje koło 60zl bo jest swietny
 
na rynku jest mnóstwo preparatów na rozstępy dla kobiet w ciąży trzeba sobie tylko wybrać odpowiedni do zawartości swojego portfela oraz do skóry bo wiadomo że każda z nas ma także inna skóre jedne normalna a drugie bardzo suchą.
Jednak jak juz koleżanka wspominała na rozstępy nie ma skutecznej broni jedna będzie je miała a inna wcale.także tu chodzi o strukture ciała jędrności i czy mamy dosyć rozciągliwą skóre.
ale zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć:-)
Chciałam dodać także że niestety jak sie dużo przytyje to wtedy jest także duże prawdopodobieństwo większych rozstępów.Ale nie wszystko jest zależne od nas.
 
A chciałam Wm jeszcze powiedzieć ,że nie cieszcie sie że w ciazy nie macie.Ja miałam skóre taka rozciągnięta że moja ginka stwierdziła na usg"jaaa Ty Olka(do pielegniarki) popatrz ,ma tak skórę rozciągnięta że az się swieci,a ani jednego rozstępu!! kazda by tak cichała1 a swoją drogą Ciekawe kiedy skóra pęknie bo jest do granic pęknięcia" Brzuch zszedl i rozstępy dopiero wyszły po miesiacu czasu od cesarki
 
reklama
Pysia29d ja też miałam bardzo naciągniętą skóre i brzuch gigant rozstępy mam tylko blade nad pępkiem wogóle nie widoczne takie malutkie króciutkie bo tam miałam dziurke po kolczyku i tak dziwnie w tym miejscu mi wyszły.A tak ogólnie to mam tylko takie ślady że powinnam mieć rozstęp ale go nie mam wiem że to dziwnie brzi ale trudno mi to opisać.
 
Do góry