reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relacje z wizyt u lekarza, zdjęcia USG i zdrowie naszych Skarbów

reklama
Ja tez dzis po wizycie,wszystko ok:)jeszcze nie rodze szyjka zamknieta zero rozwarcia.
Mloda wazy 3,200 :szok: takze oby sie pomylil...bo zostal jeszcze miesiac..
Nastepna wizytka za dwa tygodnie,takze 14 grudnia...
Na paciorkowca badania nie robie,poniewaz wole zeby mi poodali antybiotyk w razie czego przy porodzie.
 
ja po wizycie w zasadzie mogłabym przepisać to co tydzień temu nic się nie zmieniło rozwarcie na luźny palec nie postępuje nic szyjka mięciutka nie rodzę napewno :crazy: to co mnie zaniepokoiło to to że pytając co będzie jak nie urodzę do terminu ai usłyszłam datę to czekamy 2 tyg zyli do 18.12 :szok::szok::szok: załamałam się bo to data tak naprawdę od pierwszego terminu wg usg 18 dni po:szok::szok::szok: czy oni zgłupieli ja nie mam zamiaru chekać poprostu codziennie będę błagać o szpital załamałam się totalnie moje dziecko nie wybiera się na świat i ma wszystko w nosie :szok::szok::szok:
 
No to i ja po wizycie :)
Przebiegła bardzo sympatycznie i była ostatnią :) przed porodem.
Dostałam wszystkie niezbędne wyniki, miałam usg, na którym Malutka ładnie się pokazywała, ale zdjęć nie mam. Wg usg Niunia ma skończone 37tyg, zaczęła 38, a wg om leci 37tyfzień :) Lekarz stwierdził, że dobrze by było jakby Kalinka poczekała jeszcze 5 dni i wtedy może sobie wychodzić, jeśli zechce. Wg niego wszystko jest już gotowe, brzuch mi opadł, Mała nisko główką w dole, rozwarcie na niecałe 2,5cm, szyjka niecały centymetr długości. Ciśnienie się unormowało :)
Skierowanie do szpitala posiadam, a i w razie jakbym się przeterminowała (nie daj Boże:)) to mam się stawić do szpitala w 40t6d bez żadnej akcji na wywołanie.
Córcia waży 2989g +/- 214g :) wody w normie.
Nic tylko czekać :D
 
BEZ ZMIAN :sorry:
Usłyszałam, że szyjka "gruba" na razie nie dzieje się z nią nic. Następnie pan doktor przeprosił z góry, że teraz zbada "mocniej" no i faktycznie oczy mi wyszły, mój E stwierdzil, ze slyszal moje zachłyśnięcie powietrzem w trakcie tego "badania". Tak poruszał, że teraz plamię, jak nigdy po badaniu nie plamiłam. Przepływy w łożysku idealne, ilośc wód w normie. Brak biologicznych cech przenoszenia.
Następne spotkanie za tydzień w środę, a jak dalej będzie cisza to 9tego na oddział.
Oczywiście jakiekolwiek niepokojące znaki, odchodzące wody, brak ruchów przez 12 godzin, albo ruchy o innej intensywności niż do tej pory, to stawiać się na ip, żeby sprawdzić. Lepiej przyjechać raz za dużo niż raz za mało.
 
ja też już po wizycie:
Aleksy waży 2716g
ułożony główką w dół, łożysko II stopień dojrzałości, szyjka zamknięta ale już bardzo krótka, ilość wód płodowych nadal 20, więc sporo ale nie rośnie i to najważniejsze!!
termin wg USG pokrył się z tym wg OM- czyli 27 grudnia i chyba nie ma co liczyć na wcześniej! no ale na to, to ja już coś poradzę, bo wiadomo, że chciałabym przed świętami urodzić :-)

wymiary
BPD 9,2cm
AC 31,56 cm
FL 6,66cm

A.jpg
 
Ostatnia edycja:
Ja dziś po wizycie. Główka już w kanale, szyjka mięciutka, rozwarcie na 2 palce ( czy 2 cm ) :-) nic sie nie sączy. Posiew ok, KTG ok, USG nie chciała mi zrobić :crazy: Ostatnie miałam pare miesięcy temu. Z OM termin na 19.12 a z usg wychodziło że główka i nóżki 2 tyg starsze... Następna kontrola 8 grudnia ale coś czuje że już będzie pozamiatane :tak:
Ech chciałabym dziś, bo razem byśmy w torta dmuchały :-D
 
Jestem po wizycie, bez usg. Główka bardzo nisko, szyjka miękka, ale rozwarcia jak nie było tak nie ma. Wyniki mam ok, tętno dziecka też ok. Generalnie wszystko ok tylko nie rodzę :-D Jeśli nie urodzę to 13.12 to mam przyjść na wizytę i będziemy myśleć kiedy zgłosić się do szpitala.
 
dopchałam się dzisiaj do gina u mnie w przychodni.
szyjka maksymalnie skrócona mówi że już chwilka i będzie szło w rozwarcie na razie mam 1,5 cm ale stwierdził, że z tego co widzi to poród odbędzie się na dniach...no i mam leżeć bo ciśnienie znowu nieciekawe... mały jest bardzo nisko i nawet doktorek był zdziwiony że mnie nie boli jak chodzę bo mały już napiera na wyjście:D 
i to tyle....może do terminu się uda! CZekamy:)
 
reklama
Ja już tez po dzisiejszej wizycie. USG nie miałam, rozwarcie nadal na 3cm. Dostałam skierowanie do szpitala i w razie jak zacznie się coś dziać, to mam szybko jechać do szpitala, bo przy takim rozwarciu nie mogę długo czekać w domu. Doktorka powiedziała, że nawet w ciągu tygodnia mogę urodzić chyba, że mała będzie bardzo uparta:-) Następna wizyta za dwa tygodnie albo spotkam się z ginką wcześniej na porodówce ;-)
 
Do góry