reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pusty pęcherzyk ciążowy

Naprawdę jesteś wspaniała, dziękuję za słowa wsparcia....ja nie cierpliwiec jeszcze przed dzisiejszym usg polecialam do apteki po test ciazowy zupełnie innej firmy i cholerka wyszedl pozytywny czyli musi być dobrze nooooo:)
 
reklama
Naprawdę jesteś wspaniała, dziękuję za słowa wsparcia....ja nie cierpliwiec jeszcze przed dzisiejszym usg polecialam do apteki po test ciazowy zupełnie innej firmy i cholerka wyszedl pozytywny czyli musi być dobrze nooooo:)
To skoro testu pokazują ci ciąże to to raczej musi być prawda. A jak po usg? Czekamy na wieści
 
Dziewczyny już pisze co po USG, przepraszam ale dopiero wróciłam do domu.
Byłam u Pani doktor(ginekolog), zrobiła USG, na początku mówiła, że ciąża może nie rozwijać się prawidłowo ale uwaga co jest napisane: AP 50 mm, dł. 56 mm( nie wiem co to znaczy). ENDOMETRIUM 20 mmm( jak jej p[owiedziałam, ze wczoraj lekarz ze zwykłego usg wyczytał, że 3 mm to powiedziała niemożliwe). W jamie macicy uwidoczniony pojedyńczy pęcherzyk ciążowy 9,5 mm odpowiada 4,5 tyg. Przydatki bez zmian.
Jak jej powiedziałam kiedy mogło dojś do zapłodnienia to powiedziała, że w sumie faktycznie tak to może teraz wyglądać i, że trochę bez sensu tak wcześnie robić usg bo to tylko stres ale jak tu lekarzowi wytlumaczyć, zę nie mogę wytrzymać?
Czyli chyba jest ok? Jak myślicie? Spytałam jej czy ciąża jest ona na to pewnie tak...
Pozdrawiam Czekam na opinie bo nawet sama nie wiem czy się cieszyć czy nie:(:)
 
Wiem, ze trochę zachodu, ale czy ie możesz iść jeszcze do innego lekarza. Bo wypowiedzi tej Pani jakoś tak mało profesjonalne. Ja byłam u lekarza troszkę później niż ty, bo 5 tyg i 1 dniu ale on nawet USG nie musiał robić, po badaniu poznał, że prawdopodobnie jestem w ciąży (trzon macicy powiększony czy jakoś tak, nie pamiętam już dokładnie). Za chwilę na uSG dopochwowym wszystko bylo widać jak na dłoni. Może poczekaj do końca przyszłego tygodnia.
 
Jak jest pęcherzyk to już ok :-) Teraz tylko czekać na malusi zarodeczek w środku :-) a ten może się pojawić nawet dopiero w 8-9tc więc nie martw się, bierz kwas foliowy i ciesz się swoją fasolką :-D Pewnie na następnej wizycie zobaczysz już pikające serduszko ;-)
 
Ewidentnie zmień lekarza. Ja byłam na początku 6 tc i uzyskałam wszelkie informacje. Babka powinna Ci wszystko wyjaśnić, a nie łachę robić...
 
Jeśli nie jesteś spokojna to idź na badnie krwi a następnie powtórze je po 48 godzinach, jeśli przyrost będzie wyraźnie widoczny to znaczy że wszystko jest ok i nie masz powodów do zmartwień.

Uważam jednak , że juz możesz się cieszyć dzidziołkiem ;-)
 
Może ja żle napisałam ale ogólnie ona laski nie robiła, tylko widać było, że sama się zastanawiała, ja zacytowałam to co dostałam na kartce może tak wcześnie faktycznie za dużo powiedzieć się nie da?
Ja się zastanawiam czy WY myślicie, ze ciąża jest, no endometrium jest ok, pęcherzyk płodowy też( ja myślałam, że taki pęcherzych takiej długości to więcej niż 4,5 tygodnia) a czy kwas foliowy może pomóc temu maluchowi w lepszym teraz rozwoju?
 
reklama
Kwas foliowy jest bardzo ważny i powinno się go brać nawet w okresie starań o dziecko, a teraz jak jesteś już w ciązy to tym bardziej powinnaś brać jedną tabletkę dziennie, to bardzo pomaga w rozwoju i chroni przez wadą rozwojową. 4,5 tygodnia to naprawdę może być za wczesnie na powtierdzenie że ciąża rozwija się prawidłowo. Musisz zaczekać jeszcze min dwa tygodnie na bijące serduszko, albo zrobić badania bety, zeby sprawdzić czy prawidłowo przyrasta.
 
Do góry