reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pusty pęcherzyk ciążowy

Ela na początku do przynajmniej 12 tc wykonuje się USG dopochwowe, bo przez powłoki brzuszne nic nie widać.
Poza tym możliwe, że Twoja ginekolog ma kiepski sprzęt albo sama nie jest specjalistką od wykonywania USG.
Ja każde USG miałam robione na pusty pęcherz i wszytsko było świetnie wiadć.
Jeżeli 3 testy wyszły Ci pozytywnie to napewno jesteś w ciąży.
Idź do innego ginekologa skoro ta lekarka robić Ci badanie przez brzuch w tak wczesnej ciąży.
 
reklama
Potwierdzam to, co napisały dziewczyny. USG powinno być na tym etapie dopochwowe. Ale trochę to dziwne, że 2 razy nie było widać pęcherzyka. Musisz się liczyć z tym, że część ciąż kończy się naturalnie. Oczywiście życzę Ci, żeby się okazało, że to niedopatrzenie lekarza. Trzymaj się!
 
Ela, u mnie w 5 tyg. na USG dopochwowych nic nie było widać, a betę miałam juz powyżej 2000. Z tego powodu wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem ciaży pozamacicznej. Pęcherzyk pokazał się dopiero w 6 tyg. przy becie ponad 4000 a na testach wychodziły mi same blade kreski.
Myslę, że jeżeli trzy testy wyszły Ci pozytywne, to jest duże prawdopodobiństwo, że jestem w ciąży. Badanie krwi wszystko wyjaśni.
 
Moim zdaniem jest bardzo male prawdopodobienstwo bys nie byla w ciazy, trzy testy nie moga klamac, a na usg nie widac spelnienia Twojego marzenia poniewaz jest zbyt wczesnie, czesto tak bywa, zrob badania krwi i zmien lekarza skoro nie powiedzial Tobie tego co my wszystkie tutaj nie bedac ginekologami. Nie stresuj sie tak, poniewaz to moze byc szkodliwe dla dzidziusia, on takich atrekcji nie potrzebuje. Szykuj sie spokojnie do slubu i pamietaj by nie pic niczego "z procentami" na panienskim:)
 
Moim zdaniem jesteś w ciąży, 3 testy nie mogą kłamać... bez przesady.
Mi test wykrył ciążę w 4tc, a w 5tc byłam u gina, zrobił mi USG dopochwowe i wszystko było widać. Tak więc jak radzą u góry czekaj na wynik z krwi i zmień lekarza skoro w tak wczesnej ciąży robi Ci USG przez powłoki brzuszne... nie dziwie się że "nie widziała" ciąży...
 
jest kilka opcji:
-tarczyca
-ciaża pozamaciczna
-za wczesnie na usg
-gin zle zrobila usg

ale wedlug mnie to ta ostatnia opcja bo usg brzuszne powinna zrobic tylko po to by ocenic czy macica jest przodozgieta a zeby zobaczyc fasoleczke to powinna dopochwowo wiuec ja na twoim miejscu poszla bym prywatnie gdzie indziej na samo usg ja tak zrobilam zeby sprawdzic czy wsio ok i czy dzidzia jest na wlasciwym miejscu wiec glowa do gory moze za wczesnie na usg albo zmien gin lub idz prywatnie na to pierwsze usg
 
Ja również zawsze robię USG na pusty pęcherz i wszystko jest ok. Na początku oczywiście dopochwowo a teraz już przez brzuch zaczynamy. Dodam, że w drugiej ciązy po zrobieniu również 3 testów (wynik pozytywny) poszłam do gina i lekarka powiedziała żebym przyszła za dwa tygodnie bo teraz za wczesnie żeby potwierdzić że to ciąża, pęcherzyk był ale za wczesnie było że stwierdzić co to jest.Po dwóch tygodniach serduszko dzidzi już było widoczne ;-)
 
reklama
Dziekuję Wam Dziewczyny za słowa otuchy. Naprawdę bardzo mi one pomogły. Zamiast martwić się że jest coś nie tak pojawiła się nadzieja. W środę mam wyniki a w czwartek wizyte u gin. Więc wszystko się wyjaśni. Boje się jednak, że to ciąża pozamaciczna i dlatego jej nie widać na usg :( Nie wiem jakie są objawy takiej ciąży, albo jak można ją wykryć! Poza bolącymi piersiami to innych objawów nie mam. Pozdrawiam was gorąco.
 
Do góry