reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do ciąży :)

Dzięki za rady :) Ten kwas foliowy już kupiony i łykany, rower wyciągnęłam z piwnicy i będę jeździć.
Bierne palenie też trzeba "rzucić"? Czy bez paranoi?
Teraz tylko zostaje obserwowanie ciała i wychwytywanie owulacji :]
 
reklama
Witam się po raz pierwszy. Mam nadzieję niedługo dołączyć do aktywnych staraczek, na razie będę zbierać informacje teoretyczne :) czerpiąc z Waszej wiedzy :)
Na razie z przygotowań przeciążowych (jak i ogólnozdrowotnych) - dwie dawki szczepionki WZW A+B, w oczekiwaniu na trzecią i wizyta u dentysty zaliczona. Ten dopiero mnie nastraszył...
 
Nebula, napisałam o feminatalu z metafoliną, bo podobno metafolina wspomaga wchłanianie kwasu foliowego, to jakaś nowość, w każdym razie słyszałam bardzo pozytywne opinie na temat tych witamin
 
Witam wszystkich cieplutko:) Ja co prawda muszę poczekać z dzidziusiem jeszcze jakieś dwa lata no chyba że, Bozia zdecyduje inaczej:) Póki co biorę jeszcze tabletki antykoncepcyjne.....ale niedługo mam zamiar sie z nimi rozstać :) Mam pytanko....Czy już teraz(podczas brania tabletek antykoncepcyjnych) mogę zacząć brać kwas foliowy.Pewnie tak ale w jakiej dawce -najlepiej i przez jaki czas? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź:) I życzę Wszystkim powodzenia:)
 
zaleca sie branie kwasu foliowego 3 miesiace przed planowanym zajsciem w ciaze , ale moim zdnaiem nie zaszkodzi jak juz zaczniesz.
 
to fakt zaleca sie 3 przed i przez pierwszy trymestr :tak::-D:laugh2: ale jeżeli chcesz brać wcześniej, to chyba możesz, ale wydaje mi sie,że tak co 2 dni tabletkę wystaczy :tak: chociaż tak do końca nie wiem czy to ma sens :tak: wszystko zależy czy sie wogóle nie staracie,czy liczycie na wpadkę czy jak ........ nie wiem :tak: najlepiej pewnie zapytac gina, czy 2 lata przed planowaniem brać juz kwas foliowy, nie wiem czy to można "przedawkować", żeby sie nie okazało " co za dużo to nie zdrowo"
 
Ja zrozumiałam, że metafolina już sama w sobie jest kwasem foliowym, tylko chyba jakąś solą cośtam, przez co faktycznie lepiej się wchłania. Przynajmniej tyle zrozumiałam z przemowy :) Biorę i jest ok, więc będę brać dalej.
Zobaczymy, czy pojawi mi się okres w tym miesiącu... Na razie nie mam :]
 
reklama
Na wpadkę nie liczymy....a może:) W każdym razie zostało mi jeszcze dwa lata studiów i do tego stresująca praca....no ale jakoś będzie:) Dzięki za odpowiedz:) śliczne dzieciaki:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))):-)
POZDRAWIAM CIEPLUTKO:-)
 
Do góry