reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do ciąży :)

Planuję właśnie iść prywatnie:) Co do badań myslę, że ograniczę się do cytologii, morfologii, mocz, toxo. Na różyczkę byłam szczepiona, a USG miałam robione całkiem niedawno. Zresztą zobaczymy co powie gin którą odwiedzę niedługo. Szkoda ,że często trafia się na nieodpowiednich lekarzy. Myslałam, że wszystko fajnie, gładko pójdzie, a tu "kłody pod nogi" i staranie się o Dzidzie trzeba przesunąć w czasie:-(
 
reklama
I nie mam na myśli kwestii technicznych, bo skąd się biorą dzieci, to wiem :-)
Chodzi mi to, w jaki sposób można wspierać organizm planując ciążę? Do tej pory myślałam o tym tylko po "dwóch kreseczkach", ale tak długo czekam na kolejną szansę że może powinnam coś zrobić przed? :zawstydzona/y:
 
Witam.Z mężem bardzo chcemy dzidziusia i za namową lekarza pod koniec stycznia zaszczepiłam się przeciw różyczce,odrze i śwince(szczepionka skojarzona) oraz przyjęłam pierwsza dawkę szczepionki WZW B.Jak długo mam czekać z zajściem w ciążę?Która dawka WZW B uodparnia?
 
Witam, ja chciałam zapytać czy wszystkie tu obecne Staraczki miały wykonane przed zajściem w ciąże badanie na obacnośc toksoplazmozy i cytomegalii?? bo znajduję róże informacje: jedni mówią że przed zajściem, inni że już na początku...
 
ja nie miałam takich badań,ale wiem że warto je wykonać,zresztą lekarz nigdy nie proponowal aby je zrobić:sorry2:ciekawe dlaczego?
może przy najbliższej wizycie go zapytam:-)

pozdrawiam
 
toksoplazmoza jest w ciąży robiona 2 razy, na samym początku i przed porodem. a na to drugie też nie miałam badania:baffled:
 
reklama
Cały czas próbuję znaleźć dobre informacje, jak należy przygotować ciało do ciąży. Przeprowadzić może jakieś naturalne oczyszczanie? Albo łykać suplementy? To ma jakieś znaczenie przed zajściem w ciążę, czy dopiero po zapłodnieniu trzeba o to dbać?
Jak myślicie?
 
Do góry