reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do ciąży :)

reklama
chyba najlepiej odzywiac sie zdrowo, brac witaminki, mozna kwas foliowy, odstawic to co szkodliwe, ale chyba organizmu i tak sie nie da przygotowac, on sie sam nastawi w czasei ciazy... tyle rzeczy sie zmienia w srodku po zaplodnieniu ze organizm sam musi sobie z tym poradzic.. i to tez zalezy od kazdego organizmu jak zniesie ciaze.. niektore kobiety robia wszystko co moga, a i tak nie moga zajsc w ciaze lub niestety maja problemy ze zdrowiem swoim lub maluszkow, a inne nic nie robia wrecz czasem szkodza sobie i dzieciaczkom ale i tak ciaze znosza super a maluchy sa bardzo zdrowe.. wiec to chyba nie ma czegos takiego jak przygotowanie organizmu do ciazy.. pozytywne nastawienie, no i jesc duzo owocow, odstawic kofeine , papierosy itd :tak: ja przed zajsciem odzywialam sie zdrowo, unikalam tego co nie jest zdrowe, uprawialam sport a w ciazy 6 pierwszych miesiecy wymiotowalam jak kot.. a jak sie skonczyly wymioty to sie zaczela zgaga, ktora sie konczy wymiotami... no i co poradzic? ale malenstwo odpukac zdrowe i ja tez, podobno pierwsza przebyta ciaza przygotowuje organizm do kazdej kolejnej. inaczej sie nie da :-D
 
ja proponuje poczytać posty w watku: w oczekiwaniu na ciążę, tam jest także o badaniach jakie można, jakie trzeba wykonac przed planowaniem i wogóle jest troszke przydatnych i ciekawych informacji :tak::-);-)
 
Netgirl, całkiem racjonalne podejście :) Ale też chcę zrobić tyle, ile mogę. Nie zaśmiecać organizmu, dać mu czas na regenerację (trochę się balowało, trochę się paliło, z dnia na dzień pozostałości w ciele nie znikną).
Poza tym zdrowe ciało = dobre samopoczucie, a to ważne przy ciąży, nie? :)
Medio, dzięki za przypomnienie o toksoplazmozie. Mam kota...
A jeśli chodzi o kwas foliowy, to nie ważne, jaki? Czy lepiej brać łatwiej przyswajalne wersje, jak Metafolin?
 
Ja łyka zwyczajny kwas folowy z apteki, jem warzywa, owoce, choć słodyczy niestety nie potrafie sobie całkowice odmówić. No i nie piję alkoholu.
 
choć słodyczy niestety nie potrafie sobie całkowice odmówić. No i nie piję alkoholu.
Wina czasem nie potrafię sobie odmówić :) Choć jak zajadę w ciążę, to oczywiście pójdzie w odstawkę. A słodycze w umiarkowanej (czasem jakaś czekoladka) ilości to żadne zło, nie demonizujmy :)
Byłam w aptece i wzięłam Feminatal N, za 16 zł :] Głównie chodziło o kwas foliowy i jod. Potem się chyba przerzucę na te kapsułki z DHA. A generalnie zdrowe jedzenie, tak tak. Chodzę po forach wege, bo jest tam sporo informacji o dobrym żywieniu. Np się dowiedziałam, że za żelazo świetna jest pokrzywa.
 
reklama
Nebula, jak już chcesz brać witaminy to kup sobie ten Feminatal Metafolin 800, zawiera metafolinę która wspomaga przyswajanie kwasu foliowego
 
Do góry