reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do ciąży :)

reklama
mysle ze poczekam jeszcze z testem, mysle po prostu ze to efekt odstawienia tabletek, bo procz zgagi, samopoczucia przeziebieniowego i czestego sikania nic mi nie dolega ::)
no moze libido wzrosło ;)
 
Jesli ostatni okres mialam 22 marca, to kiedy powinnam sie "testowac"?
ciezko mowic o dl cyklu jak bralam tabletki i co miesiac jak w zegarku bylo ::)

p.s. Dzięki, jestem tu nowa i cieko mi na razie sie ocnalezc ;)
 
hej, hej!
mój gin powiedział, że zaraz po odstawieniu mam duże sznse... Co prawda wypatruję intensywnie od ładnych kilku miesięcy i nic, ale brałam microgyon od 17 roku życia. odstwaiłam jak miałam 23 lata i cykle miałam jak w szwajcarskim zegarku - do teraz co 27 dni. (dziś znów @ - buuu...)
ale na pooczątek podstawowe badania to krew i tokso. później usg i inne zalecane przez gina - każdy ma swoją koncepcję, ale prowadzi dokładnie przez wszystko po kolei. Radzę więc najpierw do gina! ;D
powodzenia :) :) :)
 
Witam Wszystkich!
Z mężem planujemy starania Dzidzi od przyszłego roku. Chciałam zrobić najpierw wszystkie potrzebne badania. W zeszlym tygodniu byłam u mojego ginekologa i muszę powiedzieć, że trochę mnie zaskoczył. Stwierdził, że zrobi mi tylko cytologię, a inne badania są zbędne. Uważa, że zdrowo wyglądam i mogę z mężem zabrać się do roboty:szok: Co Wy na to? Ja jednak wolałabym zrobić jakieś podstawowe badania. Mogę na własną rękę czy iść do lekarza ogólnego po skierowanie?
 
AMK ginekolog powinien zrobic ci cytologie i USG. Poza tym z krwi- ogolnie morfologia, hormony tarczycy i prolaktyne, poziom cukru, różyczke, toxoplazmoze, cytomegalie, badanie moczu-chyba najwazniejsze wymienilam :) Poza tym zacznij juz przyjmowac kwas foliowy( np. Folik ). Na koniec radze zmienic ginekologa :) Zycze szybkiego zafaolkowania ;)
 
Dziękuję ci bardzo za odpowiedź:-) . Kwas foliowy biorę już od miesiąca, a w przyszłym tygodniu wybiorę się do innego gin. Chciałabym mieć już wszystkie badania skompletowane żeby zacząć DZIAŁAĆ:cool2:
 
reklama
AMK ginekolog powinien zrobic ci cytologie i USG. Poza tym z krwi- ogolnie morfologia, hormony tarczycy i prolaktyne, poziom cukru, różyczke, toxoplazmoze, cytomegalie, badanie moczu-chyba najwazniejsze wymienilam :) Poza tym zacznij juz przyjmowac kwas foliowy( np. Folik ). Na koniec radze zmienic ginekologa :) Zycze szybkiego zafaolkowania ;)


obawiam się że państwowy gin nie zleci ci takiego kopletu badań. przynajmniej nie na koszt nfz. owszem, cytologię, morfologię, mocz może dac. ale nikt nie bedize robił badań hormonalnych, jesli nie ma takiej potrzeby. prywatnie owszem, mozesz zrobić to wszytsko i jeszcze więcej.
 
Do góry