reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

A ja za każdym razem zalewam wrzątkiem? Nie wiem czy tak trzeba? boje się, że woda z kranu nieprzegotowana to syf :baffled: ale nie wiem może przesadzam.
 
reklama
ja używam aventa do MM ma dwójkę, a do herbatki jedynkę, bo herbatka tak mu smakuje i tak szybko doi pomimo, że dużo mu nie przechylam, przez co się czasem krztusi z łakomstwa. A zalewam wrzątkiem i płuczę, czasem też jak nie zdąrze to gorącą wodą z kranu... mówią, że też nie ma co przesadzać, bo później małe jak urośnie coś zje z podłogi i chore będzie, ja co mi upadło na podłogę to zjadłam i nic mi nie było siostra też przecież zwierząt w domu nie mam i dbam o porządek nie ma co być pedantem, bo później małe faktycznie coś weźmie i zachoruje także ja na mojego nie chucham za bardzo i nie dmucham żeby nie przegiąć.
 
Butelki myje zwyklym plynem do naczyn w cieplej wodzie i staram sie przelać wrzatkiem przed użyciem.



Moj Kuba ma chyba jakiś skok rozwojowy, czy coś.... Drugi dzien z rzedu chce jesc co 2h mimo iz z butli dopija na maxa tyle ile chce. W nocy znow budzi sie co 3-4h na jedzenie. Efekt tego niestety taki ze ulewa po karmieniu i to takim już strawionym, gęstym mleczkiem.
Dwa dni temu robilam pranie jego ubran, ale tym ulewaniem zalatwil tyle pieluch ze dzis pranie od nowa ;-) A i zakupilam sobie plyn do prania ubran dzieciecych, ale nie z Dzidziusia (chcialam balsam, ale to ze świeca szukać), tylko on jest z Auchan ich produkcji. Zobaczymy co to za cudo... :-p
 
witam dziewczyny. do tej pory tylko czytałam forum ale mam mały problem i może Wy pomożecie :)
moja córeczka zosia właśnie skończyła 7 tygodni. karmie cały czas piersią. w pierwszych 3 tygodniach jak musiałam gdzieś wyjść to mała kilka razy dostawała mleko z butelki (ściągnięte wcześniej) i nie było żadnego problemu. teraz nie chce w ogóle patrzeć na butelkę. nie ma szans żeby się napiła. ani mojego mleka, ani mm, ani herbatki. mamy butelki aventu. kupiłam nawet tt bo pomyślałam że może smoczek jej nie odpowiada ale nic nie pomogło. próbowałam dać jej butelkę zaróno jak była bardzo głodna jak i na dokładke po piersi. jak jest spokojna to weźmie smoka do buzi ale jakby nie wiedziała co ma z nim zrobić - a wcześniej sobie radziła. niestety brakuje mi już cierpliwości - nie wiem co jeszcze mogę zrobić. dodam tylko że smoka od początku nie chciała.
help :)
 
nitka ja miałam szczęście i mojej odrazu pdpasowal TTI, ale moja koleżanka próbował bardzo długo zanim znalazła odpowiedni smocżek, u niej były to nazwyklejsze butelki szklane canpolu z takimi smoczkami jak nas karmiono, może tego spróbuj. Albo z lyzeczki spróbuj, moja starsza córka tez ńie tolerowanie żadnej butelki i tak sobie radzilam. A może spróbuj bardziej posłodzic herbatę no i może słodkie zaciagnie i sie nauczy. Moja nie chciała pić herbatki, to jej sypnelam 1,5 łyżeczki zamiast 1 i sie nauczyła.

Nimfii ja używam smoczkow 1, ale już dwójki zakupilam, gdyż moja bardzo mało i czesto je i myślałam ze to smoczek za mały, ale sprobowalam 2 i nic nie pomogło :( a sie ksztusi i wiecej ulewa, więc wróciłam do jedynej.
 
Ja tez używam TT 0+ i nie przewiduje większych bo butelke dostaje z moim mlekiem gdy muszę gdzies wyjść i nie chcę żeby się za bardzo odzwyczaiła od tego że cyca trzeba mocno ciągnąć. A ten smoczek właśnie jest taki jak cyc.
 
niktka ja mam problem na odwrot bo moj nie chce piersi juz ssac odkad ma butle Aventu ;-) Ale faktycznie bym sprobowala z innymi butelkami - moze Canpol? sa tanie wiec w razie czego nie stracisz wiele. Na polskim rynku jest wiele roznych firm i mozna probowac kazdej - moze ktoras zaskoczy.
Moja szwagierka bardzo chwali sobie buteli Mum. Tez maja taki smoczek zblizony do brodawki. Jednak co guma, to guma - dziecko rozpoznaje ze to nie naturalna skóra piersi
:tak:



Kubuś mi kaszle od wczoraj. Nie wyglada na chorego, wiec zastanawiam sie co robic...\
Kaszle tylko po jedzeniu, po odbiciu. Zupelnie tak jakby zakrztusil sie mleczkiem i porobowal odkasłać to z oskrzeli. Czy ktos z Was mial podobny przypadek?
 
nimffi koleżanki tak miały i było to uczuleńie na mleko sztuczne, nie pojawiało sie od razu ale tak po 2-3 tyg stosowania, one wtedy zmieniły mleko.
 
witam dziewczyny. do tej pory tylko czytałam forum ale mam mały problem i może Wy pomożecie :)
moja córeczka zosia właśnie skończyła 7 tygodni. karmie cały czas piersią. w pierwszych 3 tygodniach jak musiałam gdzieś wyjść to mała kilka razy dostawała mleko z butelki (ściągnięte wcześniej) i nie było żadnego problemu. teraz nie chce w ogóle patrzeć na butelkę. nie ma szans żeby się napiła. ani mojego mleka, ani mm, ani herbatki. mamy butelki aventu. kupiłam nawet tt bo pomyślałam że może smoczek jej nie odpowiada ale nic nie pomogło. próbowałam dać jej butelkę zaróno jak była bardzo głodna jak i na dokładke po piersi. jak jest spokojna to weźmie smoka do buzi ale jakby nie wiedziała co ma z nim zrobić - a wcześniej sobie radziła. niestety brakuje mi już cierpliwości - nie wiem co jeszcze mogę zrobić. dodam tylko że smoka od początku nie chciała.
help :)

nittka - masz taki sam problem/nieproblem jak ja. Mój ma 3 miesiące i 5 dni, cały czas na cycu i kupno różnych butelek z różnymi smoczkami nic nie daje, nie chce pić z butelki i koniec choćby nie wiem jaki był głodny. Smoczka też nie chce a mam wszystkie dostępnie na rynku :)
Ja przestałam walczyć, będę Młodego karmić piersią do 5 miesiąca a potem zamiast butli wprowadzę kubeczek, żeby podczas mojej nieobecności, kiedy wrócę do pracy niania mogła nakarmić maluszka. Czasem bywa i tak :-) .
 
reklama
nimf kurczę i moja jakby czasem pokasływała i nosek ma zapchany aż się boje bo w środe mamy szczepienie i tak jest już przesunięte od początku a to dopiero to pierwsze będzie..a dziś ortopeda mam nadzieję że wszystko oki będzię bo jeszcze za tydzień okulista oj boje się o to oczko małej cały czas ropka podchodzi od wczoraj zaczełam przemywać moim mlekiem na necie wyczytałam i mocniej masować boje się tego zabiegu udrożniania kanalika ehh mam nadzieję że przejdzie bo nerwicy się nabawię większej niż mam..
 
Do góry