reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

Witajcie kochana czytam Was namietnie ale nie mam kiedy pisac...jak karmicie tylko piersia to dajecie tez herbatki??bo my cały czas wakczymy z kupami dzis 6 dzien bez kupy juz nie mam pomysłów zaczełam mu dawac teraz herbatke koperkowa wczesniej ja piłam...i dostaje probiotyki codziennie nie wiem co jeszce moze pomoc ja zaczynam jesc wszystko bo tak mi kazała pani doktor a to nie jest przyczyna bo z kupami walczymy juz długo...
 
reklama
dzięki dziewczyny za opinie. dam małej odpocząć pare dni i spróbuje jeszcze z inną butlą.
agutek79 - chyba nie pozostaje mi nic innego tylko karmić dalej tylko piersią. szkoda tylko że z domu na dłużej niż 3 godz ruszyć się nie mogę bez małej :(
 
Dzieki za info... Poczytalam na necie ze mozna obklepywac niemowlaka zeby mu tej wydzielinki zeszlo z plucek. mozna tez psikac woda morska, bo czasem pomaga przy kaszlu oraz inhalowanie.


agalodz masz takie same problemy z kupa jakie mialam przy starszym synu ;-)
czy twoj ma zaparcia czy dobrze znosi brak kupek? Jesli zle znosi to czopki glicerynowe.... Na razie tylko to mi przychodzi do glowy.
Zapytaj lekarza czy od 4 msc mozesz podawac sok jablkowy. Ja mialam takie zalecenie i Mackowi pomoglo od razu.
 
adrzelika są rożne specyfiki na to, ale moja znajoma walczyła tak z miesiac no i w końcu poszła po stary przepis czyli posmarowaniem moczem, pomogło od razu, do pieluszki włożyła gaze i jak posikana smarowala jej. Poleciła jej to lekarka jak już sama nie wiedział co z malutka zrobić. Plesniawki są bardzo nieprzyjemne, szczepan i bolą, teraz tez to miałam przy sterydach. Moja Milenka ma biały jezyczek po jedzeniu ale potem jej to znika i lekarz powiedział żeby sie nie przejmować.
 
andrzelika jestes pewna ze to plesniawki?
Maciek je mial i mu wracaly co jakis czas. Sprobuj na poczatek zakupic fiolet i posmarowac. Zapytaj w aptece bo byly jeszcze inne kropelki na plesniawki ale nie pamietam teraz nazwy. wiem ze staralam sie je stosowac ale Mackowi nic nie pomagalo. Musialam mu zakupic masc Daktarin oral - tylko na recepte i zeszlo od razu. ale ta masc jest bardzo silna, a jednak mozna ja stosowac u takich maluchow. Wiec jak nic innego nie pomoze to chyba to cie ratuje- do pediatry i zapytac o ten Daktarin.
No i trzebaby wymienic wszystkie smoczki jak mu juz to zejdzie zeby na nowo nie rozsiewac pleniawki.
 
Anglodz - jak Zosia miała problemy ze zrobieniem kupki, to mimo że karmiłam tylko piersią, to podawałam jej 2 razy dziennie herbatki z Hippa. Dawałam po 40ml rumiankowej (1 łyżeczka) plus jak miała wieczorne kolki to z kopru. Jak 1 rumiankowa nie dawał rady, to na te 40ml letniej wody dawałam aż2 łyżeczki granulatu (to ponad to co piszą na opakowaniu, ale położna mówiła, żeby się nie obawiać rumianku).

Andrzelika - ja z pleśniawkami walczyłam raz jak Zośka miała 2 tyg. i wtedy pomógł APHTIN smarowany w buźce za pomocą gazika 2xdziennie. Teraz codziennie raz na dobę przecieram małej tak buzie i mam pewność, że wszystko będzie OK.
 
Ostatnia edycja:
Andrzelika Na pleśniawy to Aftin lub Nystatyna ale coś jest na receptę ale nie wiem który lek.Moczem bym nie ryzykowała - ja bym się bała!!!
Agalodz Mój mały nie chęc herbatek ale kupy robi normalnie mimo, że na MM.Te czopki pomagają tylko nie przesadzać.
 
reklama
Kochana smażone jem od początku, nie dużo ale to dlatego że nigdy nie jadłam dużo smażonych potraw.Przy karmieniu odżywiam się tak samo jak normalnie, czyli zdrowo bo jestem zdania że ja też zasługuję na zdrowe jedzenie żeby być zdrową i żyć jak najdłużej.
 
Do góry