reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

reklama
Już drugi dzień testuję pieluchy ,,Dada" roz. 3.
I tak zauważyłam, że chłonne, nie przeciekają, kupka nie wypływa. Narazie nie odparzają mojej Oli. Ale....
zawsze musi być ale....
Zauważyłam, ze gdy dotykam to czuć, że sa mokre. Pod tym względem Pampers Baby Activ są bezkonkurencyjne. i gdy dotykam to wydają sie suche.
Na noc i tak zakładam małej oryginalnego Pampersa a w dzień te Dada.
Ogólnie za tę cenę narazie pieluszki Dada są świetne.
 
My na początku używaliśmy Pampersów 1, sprawdziły się były mięciutkie bardzo chłonne ale cena robi swoje, więc używamy teraz peluszek z Biedrony Dady nie mam żadnych zastrzeżeń po za tym że są ciut sztywne pampersy były mięciutkie:tak:używamy też chusteczek nawilżających z tej samej serii co pieluszki (zielone- naturalne) i są ok.:tak:
 
mam pytanie do mam które karmią MM i dzieci mają skazę białkową. Jakie mleko podajecie? Ja się 2,5 m-a cieszyłam obfitością a od 4 dni coraz miej mleczka. wczesniej między karmieniami mogłam spokojnie odciągac po 50-60 ml (robilam zapasy na weekendy gdy jestem w szkole) ale od poniedziałku jest coraz gorzej. Wczoraj przez cały dzień odciągnęłam 30 ml :szok: i nie ma szans żebym do nasępnego weekendu odciągnęła 8 porcji ( bo tyle mi mniej więcej potrzeba) więc muszę sie zaopatrzyć w MM i spróbować dać Niuni może będzie piła bo nie ma innego wyjścia.
 
anna sam smoczek calmy kosztuje 50 zł, są tylko całe czyli guma + plastiki, byłam dziś w smyku i dokupiłam jeszcze jeden, poza tym kupiłam też butelkę 250 ml i dwa zwykłe smoczki medeli o rozmiarze M
ewika ja karmię MM a moja mała ma nietolerancję laktozy i lekarz zalecił specjalne mleko Enfamil 0 Lac, najlepiej zapytaj pediatrę jakie mleczko dawać :-)
 
Ewika - ja bez konsultacji z pediatrą podałam ENFAMIL 0-LAC bo lekarka przepisała mi na receptę NUTRAMIGEN i kazała odstawić pierś. A takiego wała! - sobie pomyślałam. Mam mleko i przez podejrzenie skazy mam zrezygnować z karmienia piersią? o nie. Sama więc zaczęłam dokarmiac Zosię Enfamilem (teraz tylko na noc) i Zosia ma już buźkę jak marzenie. Enfamil nie jest tani, ale znalazłam go w świetniej cenie w DOZ. A co do pediatry, to jej ostatnio pokazałam puchę Enfamilu i po prostu oświadczłam, że dalej karmię piersią i jak dokarmiam Zosię. O dziwo lekarka powiedziała mi, że dobrze robię:szok: I bądź tu mądry. Dobrze, że jej wtedy nie posłuchałam.
 
margo84: wpisz w google "apteki dbam o zdrowie" to jest duża sieć aptek, które mają placówki stacjonarne i aptekę internetową, często robią fajne promocje, mają kartę rabatową "dla mamy i maleństwa. Zamawiasz przez sieć i płacisz, na drugi dzień odbierasz w wybranej przez siebie aptece.
Jak pod koniec ciąży szukałam liści malin do parzenia herbatki to w żadnej aptece nie znalazłam tylko tam w internetowej :)

katarinka- ja pisałam kiedyś opinie o tych sleep play szkoda, że nie przeczytałaś:/ te pampersy mają namniej dodatków i miękich powłok piszę, że są do 9godz a pozostałe do 12

ja raz kupiłam dada na próbe fakt tanie, ale jak maluszek zrobi siusiu ma mokro w pampersie, a w tym akctiv pampers może sikać ile chcę i tak wchłodnie,że sucho ma zawsze lepiej to dla jego pupci szczególnie, gdy nocą dłużęj śpi nie będę go budzić specjalnie żeby pampers zmienić, a tu mam pewność, że sucho będzie mieć, także wole więcej zapłacić nie żałuje dla dziecka...

Ja używam 3, ale już się robią małe.

Na pewno wcześniej czytałam i twoją opinię i lillydelux i zapomniałam :baffled:
Wiesz, ja też wolę zapłacić i mieć dla malutkiej to co najlepsze, nie żałuję dziecku :-D ale szukam zawsze możliwości oszczędności, żeby starczyło na wszystko:tak: Teraz nie wciskam jej na siłę tych beznadziejnych pieluch bo są tanie tylko staram się ich pozbyć jak najszybciej...
U mnie dada się sprawdzają o tyle o ile przewinę ją na czas... Już widzę że jak się nie ociągam z przewijaniem to nie ma podrażnień. Teraz dokupiłam Pampers Active baby i faktycznie są rewelacyjne, trzymają każdą ilość "ladunku" i nie podrażniają. Używam w nocy pampers i na spacery, w ciągu dnia Dada. I tak już chyba zostanie...

Wczoraj pojadłam łososia i na wieczór pół paczki lodów śmietankowych-dzisiaj rano śluzowata kupa gigant... Stawiam że to lody :zawstydzona/y:... ale poza tym wysypki ani bóli brzuszka nie ma, więc chyba potraktuję to jako jednorazowy incydent ...

Dzisiaj się zdziwiłam jak bardzo różni się mleko w ciągu doby... przedwczoraj ściągałam mleko wieczorkiem, bo piersi miałam strasznie nabrzmiałe i łatwo leciało, to uznałam że warto skolekcjonować "na zaś". Bez większego starania zebrałam 100 ml-mleko jest biało-przeźroczyste a na wierzchu jest 1 mm warstewki tłuszczu. Dzisiaj w nocy (koło 4 rano) karmiłam z lewej piersi na którą była kolej ale z prawej też już kapało, więc do słoiczka... Zeszło 20 ml bielutkiego mleka które całe jest jak warstewka tłuszczu...
Fascynujące :-D

Popołudniu teściowa ma zostać z małą to jest "jak znalazł".
 
Ostatnia edycja:
reklama
katerinka ja te dada zużyłam,ale w dzień mu zakładałam i zmieniałam co trochu i już ich nie będę kupować, może inni są zadowoleni, to pewnie też zależy ile małe siusi robi, bo mój dużo
 
Do góry