reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

Iwonka ja też jestem na diecie beznabiałowej, trochę to upierdliwe, ale też widzę poprawę stanu skóry po moim Arturze.
Pepsi ma rację z tym mlekiem, potrafią nawet do zwykłego chleba dodawać, ale ja na szczęście jem go b.rzadko, za to nie mam czasu i chęci piec sobie sama mięsa na kanapki.
Wklejam ci link do fajnych przepisów, może coś znajdziesz dla siebie:
Mama na diecie bezmlecznej
 
reklama
Mamuśki czy któraś z Was podaje maleństwu wit C?/ nam wczoraj pediatra zaleciła, więc będziemy jeść. Acha i odstawiamy za kilka dni (jak Maja będzie miała 3 m-ce) K+D i zostawiamy samo D, które bierze się jakoś do 2 roku życia;-)
 
I my niedługo K odstawiamy pediatra powiedziała że ile tam mam abym skończyła nawet kilka dni wcześniej przed 3m nic się nie stanie..a wit D do 1 roku dajemy powiedziała :-)
A o C nic nie wspominała...
 
Dzień dobry-wieczór maminki :-)

Moje dziecko nie widziało pediatry od listopada więc żadnych witamin nowych nie podajemy :szok: pani doktor drugi miesiąc jest na zwolnieniu lekarskim, na szczęście szczepimy się w szpitalu i tam byłyśmy w grudniu, kolejne szczepienie w lutym więc będzie zważona przynajmniej... Dzisiaj byłam w przychodni zapytać czy jest jakiś pediatra na zastępstwo-nie ma, ale jak chcę to mogę przyjść ze zdrowym dzieckiem jak są chore dzieci bo tylko dla takich mają pediatrę... No chyba ich pogrzało :wściekła/y:

ankusch
prawie odpowiedziałaś swoim postem na moją wątpliwość :) bo Patrycja powinna dostawać K+D do końca stycznia a zostało mi tylko 7 kilka kapsułek, kupowanie nowej paczki za 30 zł dla 5 sztuk to chyba bez sensu :-(

Czy któraś z Was używała pieluszek Pampers sleep&play ?? takie pomarańczowe opakowanie?
Tydzień temu były w promocji w sklepach Netto 78szt za 34 zł... Wprawdzie nie ma w Krakowie tych sklepów ale skusiła mnie niska cena za PAMPERSY (pomyślałam sobie wooow ale okazja) i mąż poprosił koleżankę z byłej pracy która jeździ po małopolsce-kupiła nam 8 paczek w Andrychowie albo Oświęcimiu...
No i mam i stwierdzam że są to najgorsze dla mnie pieluchy jakie dotąd widziałam :szok: nie są elastyczne tylko zapinają się na "sztywno" czyli jak brzuszek np po jedzeniu nadęty to potem się tak luzują że kupa aż po szyję z tyłu wychodzi :szok: cieniutkie i mało co wchłaniają... porażka straszliwa :no: co przewijanie to zmiana całej garderoby, przewijać muszę co godzinę albo dwie

Wystawiłam je na gumtree i na tablicy.pl, już dzisiaj pozbyłam się dwóch paczek... trochę mi żal ludzi które je biorą no ale co mam zrobić :sorry:
Oszczędny dwa razy traci...
Póki co nic nie przebija mojego zadowolenia z biedronkowych Dada, jeszcze mam w piwnicy zapas Huggies 4 też z promocji... po porażce pampersowej aż się boję... Zwlaszcza że Huggies 1 i 2 których używałam na początku czasami też przemakały.


Póki pamiętam, dziewczyny, proszę skończyć z
głupimi tekstami w stylu "jestem złą matką" !!!
Każda która tak pisze mówi albo myśli ma wziąć swoje uśmiechnięte albo płaczące dziecko i stojąc z nim przed lustrem powtarzać po 10 razy dziennie-kocham się maleństwo i jestem najlepszą mamusią pod słońcem!!!
Metoda karmienia nie jest wyznacznikiem bycia dobrą mamą, nie jest też wyznacznikiem czy od razu wiemy dlaczego nasz dzidziuś płacze i czy od razu umiemy go uspokoić. Wyznacznikiem jest to że wiele już poświęciłyśmy dla niego, poświęcamy mu się cały czas i długo jeszcze będziemy walczyły o szczęście swoich dzieci jak lwice !!!
 
pepsi wiem o tym że laktoza jest w wielu produktach łącznie z chlebem i tak się trochę martwię co to będzie jak jednak stwierdzą tą nietolerancję bo co ona będzie jadła :-(
angun dzięki za linka na pewno skorzystam.
 
Ostatnia edycja:
Katerinka współczuje nietrafnego zakupu pampersów. Mam nadzieję, ze uda Ci sie wszystkie sprzedać.
Jak dla mnie Dady są fajne, tylko Natalkę delikatnie podrażniają. Natomiast byłam bardzo zadowolona z BabuDream z Rossmana, tylko ich używaliśmy 1 i 2. Natomiast rozczarowały mnie troszke 3. Mają zupełnie inny wkład. Te 1 i 2 miały taką chłonną siateczkę ja Pampersy i nie było nawet wiadomo czy dziecko siku zrobiło. Natomiast te 3 mają jakiś taki pasek i jest on mokry:baffled:

nimfii Ty jesteś zadowolona z tych 3 BabyDream?


Dziewczyny teraz zastanawiam sie co zrobić z butelką jak juz zupełnie przestane karmić piersią. Do tej pory karmię Natalkę Calmą i ona nie zna innego smoczka. I nie wiem czy juz zostać przy tej Calmie czy przejść na zwykłe butelki. Mam w domu TT. Tylko boje się, ze ona nie bedzie sie krztusić zwykłymi.
 
Margana myślę, że TT podpasują Natalce, to są smoczki, z których wolno leci i trzeba się namęczyć, żeby wyssać mleczko. Ja słyszałam, że to są jedne z lepszych przy odstawieniu od piersi. Fakt, że karmienie z tej butelki długo trwa ( przynajmniej tak jest u mnie) ale myślę, że warto, bo przynajmniej się nie krztusi. U mnie Julia już nie bardzo chce jeść z innych, znaczy może i by chciała, ale we wszystkich już jej mleczko za szybko leci, nawet przy smoczkach jedynkach

Katerinka_2 ja właśnie mam taką jedną paczkę tych pampersów o których piszesz, zresztą pisałam już o tym na wątku głównym i też uważam, że są tragiczne. Użyłam może z 5 sztuk i resztę mąż wywiezie do czerwonego krzyża... Wcześniej miałam też pampersy w jakimś takim zielonkawym opakowaniu i też tragedia, więc już się chyba więcej na te pieluchy nie skuszę.... co do Huggisów, to mi też 1 i 2 przeciekały, były jakieś takie za wąskie, ale teraz mam 3, i są już zupełnie inne i jestem z nich bardzo zadowolona, nic nie wyłazi bokami i pupa sucha.
A co do Rossmanowskich, to rzeczywiście, też zauważyłam, że nr 3 są jakieś inne, przede wszystkim dłuuuugie strasznie. Chyba 1 i 2 faktycznie były lepsze :)
 
Iwonka u mnie mała miała straszne problemu brzuszkowe + do tego straszną wysypkę na czole i non stop krzyczała dzień i noc, zamówiliśmy do domu prywatną wizytę pediatry on był u nas 2 godziny i obserwował małą i z obserwacji i naszych opowieści tak stwierdził, ja sama robiłam eksperymenty, że odstawiałam ma parę dni pierś i dawałam tylko MM Enfamil i było o niebo lepiej. Może spróbuj dawać Delicol do mleka to jest właśnie ten brakujący enzym, u nas nie pomogło, ale każde dziecko jest inne :tak:ja zdecydowałam odstawić pierś całkowicie (wcześniej i tak dokarmiałam dużo od urodzenia) i nie żałuje bo i mała i ja jesteśmy teraz spokojne :-)
margana ja też jak karmiłam piersią to używałam calmy, da mnie to najlepsza butelka, niestety cena smoczka odstrasza od kupna więcej niż jednej sztuki, a ciągłe mycie jest uciążliwe dlatego korzystam też z innych dr brown's i TT, TT się nie umywa mam ich aż 4, ale moja mała pazera strasznie zasysa. Ja lubię małą karmić z calmy na noc bo wtedy Lena się męczy i bardzo fajnie śpi po jedzonku
 
Ostatnia edycja:
Ja używam Calmy-uważam że jest świetna i butelek TT-smoczki o przepływie 1.

Margo aile kosztuje sam smoczek do calmy???Czy wtedy się dokupuje tylko tą gume-bez tych żółtych plastików??
 
reklama
katarinka- ja pisałam kiedyś opinie o tych sleep play szkoda, że nie przeczytałaś:/ te pampersy mają namniej dodatków i miękich powłok piszę, że są do 9godz a pozostałe do 12

ja raz kupiłam dada na próbe fakt tanie, ale jak maluszek zrobi siusiu ma mokro w pampersie, a w tym akctiv pampers może sikać ile chcę i tak wchłodnie,że sucho ma zawsze lepiej to dla jego pupci szczególnie, gdy nocą dłużęj śpi nie będę go budzić specjalnie żeby pampers zmienić, a tu mam pewność, że sucho będzie mieć, także wole więcej zapłacić nie żałuje dla dziecka...


Ja używam 3, ale już się robią małe.
 
Do góry