reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

nimfii
​mi dziś pediatra małą zbadała i wszystko oki i jak powiedziałam że pokasłuje czasem to powiedziała że to ze ślinki teraz jest większa produkcja i nie nadążają połykać dzieciaczki już któraś pisała też o tym..więc ufff
 
reklama
gola ja na codzien gotuje takie szybkie dania np zupe z mrożonki, albo ziemniaki obiore do wczesniej przygotowanych i zamrozonych kotletow, a jak juz naprawde nie mam czasu to makaron z serem bialym i już
:p

ankush
widze po kubie ze u niego problem jest podobny - tj zatkany nosek i splywa mu wydzielina na dol, oraz nadmierne slinienie wywoluja u niego ten kaszel. Bo wyglada zdrowo, nie ma temperatury. Ten kaszel u niego wyglada wlasnie na takie ksztuszenie sie, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
U mnie Kornelek pokasływał na początku a teraz chyba już nauczył się ta ślinę połykać!!

Dziś jakoś nie chce mi spać dłużej niż 30 minut.
 
Pola też od jakiegoś czasu pokasuje i ślini się straaasznie.
alma26 Pola ma za to dziś spanie jak nigdy ! Ja też jestem senna
 
nimffi- a ja znów jem ciągle majonez i sałatki i nic, a kapuste raz zjadłam była katastrofa jak nie wiem, po smażonych rzeczach i nabiale też nic, kiedyś nawet pepsi piłam i nic się nie stało ...
 
iwonka ja jestem mamą Lenki, która ma nietolerancję laktozy, u nas pomogło odstawienie piersi całkowicie (w mleku kobiety ponad 80% to laktoza) oraz specjalne mleko bez laktozy Enfamil 0 lac (w PL nawet te MM Ha mają laktozę :-(), pediatra powiedział, że po 3 miesiącach organizm może sam zacznie wytwarzać ten enzym, który jest odpowiedzialny za rozkładanie laktozy, ale ja nie mogłam patrzeć jak moje dziecko się męczy, teraz jest super :-) jak coś to pytaj jak będę umiała to pomogę.
Moja mała też się ślini, aż czasem robi bąbelki :-D
 
andrzelika tez probowalam pepsi ;) Natomiast ten majonez mogl byc nieswierzy i dlatego taka reakcja. Tak to widze po kubie ze juz nic mu nie szkodzi, ale teraz piersia karmie tylko 2-3 razy dziennie i to malutko mleczka mam. zawsze musi dojesc 90ml po piersi.
 
margo a na jakiej podstawie u was stwierdzili tą nietolerancje? czy jakieś badania robili? bo u nas się tylko domyślają. Ja odstawiłam mleko i nabiał ponad tydzień temu i widzę po skórze Emilki że jej to pomogło ale nie jestem pewna co do tej laktozy i czekam jeszcze na konsultacje za 2 tygodnie. Tak się też zastanawiam czy się to jakoś leczy czy tylko unika laktozy.
Ja nie chcę przestać karmić póki nie jestem pewna że to to bo u nas lekarze to do doopy są a nie chcę bez pewności. I tak już wczoraj wieczorem ze stresu miałam malutko pokarmu i mała wisiała 2 godziny aż w końcu zasnęła a uparłam się że póki nie płacze to butli nie podam. Rano już miałam wystarczająco pokarmu na szczęście.

Ja majonez sporadycznie ale jem za to jestem teraz na diecie i jem tylko gotowane mięsko i rybę z warzywami gotowaną na parze (mniam)
 
reklama
Iwonka, nawet jeśli okaże się, że to nietolerancja to nie musisz odstawiać od piersi, ale za to musisz ściśle przestrzegać diety, zero mleka i jego przetworów. Jest to o tyle trudne, że potrafią one być w rzeczach, w których kompletnie się nie spodziewasz np. w chlebie czy wędlinie.
 
Do góry