reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

My uzywamy pampers baby dry :tak: i sa tez dobre,dupcia jest sucha i super wchlaniaja siusie czy takie bardziej wodniste kupki :tak:
uzywamy 3 juz od dlugiego czasu :tak:
 
reklama
ja też na próbę kupiłam dada, ale jestem niezadowolona i zużyłam 1/2 paczki, moim zdaniem są za grube jak dzidzia w nie nasika i dupka się odparza :tak: ja używam pampers activ 3 i jestem zadowolona

dziewczyny mam pytanie czy inhalujecie swoje dzieciaczki? jeśli tak to jak często i o jakich porach dnia?
 
no i ja uzywam na razie Huggies 2 z naturalna bawelna i sa super.
A tak to polecam tylko pampers activ baby albo baby dream z Rossmana ;) sparawdzone na pierwszym dziecku.
 
ja używam pampers premium care i moge powiedziec ze sa najlepsze. Przerobilismy activ dry- ok, dade -pupka odparzona i te z rosmana - koszmar
 
Dzieki za opinię bo naprawdę nie miałam pojęcia co to za wynalazek te Sleep&Play.
My używamy jeszcze 2 ale juz mam ostatnich 20 sztuk i zakupiłam Pampers Activ 3. Te dwójki już ciasne i czekam kiedy sie skończą. Na noc już zakładam 3, żeby pupcia ,,miała" wygodnie.
Jakoś innym pieluchom nie ufam wolę Pampers.Przerobiłam trochę gdy przychodzili znajomi oglądać małą to przyniesli te z Rossmanna, Huggies i nawet Bella(Happy). No ale jak dotąd żadne sie nie ,,umywają" do Pampersa, który wg. mnie jest najlepszy.

Pisała tu któraś o tej promocji w Selgrosie i sie zdenerwowałam bo ja kupiłam Pampersy activ 3, niby w promocji w Tesco 2x70 sztuk za 90 zł. Ta w Selgrosie lepsza promocja i jeszcze chusteczki gratis.No ale nie wiedziałam wcześniej.Mam nadzieję, że mała zużyje 140 szt tych 3 i nie zostaną bo znajomi tyle nam przynieśli Pampersów 2, że zostały nam jeszcze 2x94 szt Pampers New Baby 2. Da sie komuś w prezencie.
:-D
Przyszła w zeszłym tygodniu znajoma i przyniosła nam pakę tych 2, z których już wychodzimy. Już nic nie mówiłam ale byłam rozczarowana bo mogła zapytać jakiego rozmiaru uzywamy a nie wszyscy idą z 2:no:A 3 musieliśmy sami iść kupić. Ach te prezenty:no:
 
moze zostaw ja jak po jedzonku jest aktywna? Z pelnym brzuchoelm nie zawsze dobrze sie spi i trzeba troche spalic;) daj jej sie poruszac ale samej, moze w koncu usnie. Byc moze biorac ja na rece badz na sile lulajac wytracasz ja z rytmu zasypiania. Ja jak widze ze moj mlody zmeczony to klade go do lozeczka i zostawiam. Jesli nie placze tzn ze zaraz sam usnie...jak placze tzn ze przemeczony i trzeba go troche wspomagac smokie, glaskaniem i pieluszka przy buzi.

Problem polega na tym, że jedząc przysypia. Po jedzonku wiadomo podnoszę ją do odbicia i już ma oczy jak 5zł :/ a odłożona do łóżeczka, poleży sama max. 10 min, potem jest już krzyk...

Pochwalę się jednak: wczoraj przyjechała do mnie siostra z mężem i moją chrześnicą (18mcy) i Zosia nie spała cały dzień od 12. O 19 już marudziła i się darła tradycyjnie... Wykąpałam ją od 20:30, od 21 do 21:30 karmienie z obu cyców a potem Enfamil (zjadła 150ml) i zasnęła. Pospała w łóżeczku jednak 10 min. Jak zwykle wieczorem ma oczy szeroko otwarte, nawet wożenie w wózku nie pomogło. Dałam ją do jej łóżeczka i powiedziałam sobie, że nie ustąpię aż mi w nim uśnie. Płakała, że aż łzy jej wielki leciały a ja dawałam jej cały czas smoka. Zosia pluje smoczkiem, ale jak się jej go trzyma, to go ciumka. I tak po 40minutach spędzonych przy jej łóżeczku z ręką przytrzymującą smoka... Zosia usnęła. o 23 spała i tak aż do 04:40. Jakaż z siebie dumna jestem, że w końcu uśpiłam ją nie na rękach. Mam nadzieję, że nauczę ją z biegiem czasu usypiać się w łóżeczku i bez trzymania smoka. Pojawił się promyczek nadziei... trzymajcie ciotki kciuki.
 
Ostatnia edycja:
anek z dnia na dzień będzie lepiej, dzieciaczki coraz większe :-) i więcej rozumieją. ja próbuje stworzyć z Lenką schemat zasypiania wieczorem, niestety jest różnie raz lepiej raz gorzej, a każdy sukces dodaje skrzydeł i jest światełkiem w tunelu ;-) na lepsze czasy :-)
 
dziewczyny to jaka jest dokładnie promocja w selgrosie ile szt pampers activ za ile złoty, bo już się zgubiłam... bo znajomy nam kupuje na sklep 82 szt 54zł i chcę sprawdzić, czy w balona nas nie robi :szok: bo coś czytam, że jeszcze husteczki gratis? I myśle, czy nie bierze od nas kasy za pampers, a zabiera husteczki i dodatkową paczkę czy co???
 
anek trzymamy kciuki, uda się:tak:
ja też walczę żeby mała usypiała sama w łóżeczku nie jest z tym aż tak źle(nie wożę w wózku, nie bujam nie kołyszę) po wieczornym jedzonku ok 22.30 daję ją do odbicia, posiedzę z nią prze chwilę w foteli i po 2 ziewnięciu odkładam ją do łóżeczka nigdzie indziej,powierci się troszeczkę i zasypia :tak:
 
reklama
anek jestescie na dobrej drodze do idealnego zasypiania ;-) za jakis czas ona nauczy sie trzymac smoczka w buzi, na razie maluchom on ucieka i nie potrafia jeszcze go same wlozyc - to jasne :p
Gdzies kiedys czytalam ze mozna robic jakos tak zeby dziecko klasc do lozeczka na kilka minut, a jesli placze podniesc na chwile, przytulic i odlozyc. I tak robic co jakis czas zeby dziecko podniesc i przytulic i odlozyc. Nie na kazde dziecko dziala ale niektore uspokajaja sie od chwilowego przytulenia.
Moj kuba uwielbia zakrywac pieluszka oczka, albo ja przyciskac sobie do noska i tak zasypiac. albo tez jak go glaszcze po glowce, czy policzku (tak robilam bedac jeszcze w szpitalu zeby go uspokoic a nie wyjmowac z lozeczka). Wierze ze znajdziecie cos co pozwoli malej zasnac spokojnie w swoim lozku - nie poddawaj sie! ;) powodzenia!
 
Do góry