reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

anek dziewczyny juz chyba wszystko napisaly na temat tego ulewania. A ja zapytam tylko czy po MM corka jest spokojniesza? jesli tak zapewne sie nienajadala? A powod - mozesz miec mniej pokarmu w zwiazku ze stresem.
Jest mi naprawde przykro, ze tak się ułozylo w twoim zwiazku. Ja tak zawsze po cichu licze, że mezczyzni sie opamietaja gdy zobacza dziecko i poczuja sie do odpowiedzialnosci za nie i za jego matke. Jesli tak nie jest, to chyba faktycznie lepiej byc samej, niz z nieodpowiedzialnym chlopakiem. Zwlaszcza ze to ty utrzymywalas jego.... a powinno byc na odwrot.
Po pierwszej ciazy i ja z moim mezem przeszlam wiele smutnych chwil. Potrafil sprawic wiele przykrosci, zle przynajmniej pracowal, pieniadze mi dawal, a z kazdym miesiacem troszke staral sie byc lepszym ojcem. To wystarczylo na poczatem zeby zobaczyc takie światelko nadziei, ze kiedy bedzie miedzy nami lepiej - i teraz jest lepiej, a nawet bez zastrzezen ;-)
Nie wiem czy ty bys chciala jeszcze trwac w swoim zwiazku, ale jesli kiedys bedzie taka szansa, najpierw niech on pokarze, ze mu zalezy. Czasem tak jest ze facet potrzebuje sporo czasu zeby dorosnac i zobaczyc jak wiele traci. Macie corke i ona juz zawsze bedzie Was łaczyć....
Edit:
Jesli chodzi o problemy z zasypianiem Zisi..,. moze tez problem tkwi w twoim stresie? Ona go wyczuwa i dlatego jest nerwowa?
Nie miej zalu do siebie ze dokarmiasz mala.... Wiem ze to jest przykre gdy sie traci pokarm, ale niewiele na to poradzisz, a wykonczys tez sie nie mozesz. Lepiej niech ona bedzie najedzona, wtedy pospi spokojniej, a ty odpoczniesz. Nie zapominaja o sobie i swoim odpoczynku, bo to bardzo wazne - szczesliwa mama to szczesliwe dziecko :) Wiem ze jest trudno gdy nie ma kto pomoc... W takich chwilach mozesz sie dowiedziec kto jest twoim przyjacielem i wesprze ci mimo wszystko.
3mam kciuki!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mam smoczki i butelki z Aventu... Sprawdzily sie przy Macku i przy Kubie. Bez rzadnego problemu i bez wiekszych kolek.

Natomiast szwagierka uzywa tych z Mum i mowi ze to jedyne butelki ktore zapobiegaly kolkom u jej dzieci.

Kazde dziecko ma swoje preferencje.
 
Dziewczyny zadam może dziwne pytanie ale czym sie różnią pieluchy Pampers Activ baby od pieluch Pampers Sleep&Play.Widziałam w markecie i zarówno te pierwsze jak i drugie są na tą samą wagę i miały rozmiar 3. O co chodzi z tymi Pampersami?
W rezultacie kupiłam paczkę Activ baby..
 
kasiek ja dziś miałam ten sam dylemat w sklepie :-) bo nie było niebieskich - active, zadzwoniłam do koleżanki powiedziała, że mają inny wkład i kiepskie przylepce, więc nie kupiłam. Jutro się do Selgrosa wybieram może będzie ta promocja o której pisała gola na ogólnym.
Jeśli chodzi o smoki moja mała lubi tylko jednego, najgorsze jest to, że nie wiem jaka to firma i nigdzie nie mogę takiego kupić, aby był na wszelki wypadek zapasowy. Muszę pojechać do tej hurtowni w której go kupiłam i zakupić jeszcze z 2 sztuki :-)
 
Dziewczyny - padam na twarz. Moja mała zołza od 19tej była nie do zniesienia. Przyszła do mnie koleżanka i jakoś wspólnymi siłami przetrzymałyśmy Zosię do 20:30, żebym mogła ją wykąpać. I tak od 21 do 21:45 zjadła z obu cyców, ale dalej głodna, więc zrobiłam 130 ml MM. Zjadła 120 ml, odbiła pięknie i... oczy jak 5 złotych. Jesuuuuuuuuuuu zero chęci spania. Położyłam do łóżeczka, zgasiłam światło z nadzieją, że uśnie sama (tak jak chyba większość Waszych dzieciaczków), ale gdzie tam. Po 5 min zaczęła się drzeć, zaświeciłam małą lampkę i do niej podeszłam. Nic nie mówiłam, myślę sobie, że posiedzę przy niej, może zaśnie, zaczęła się drzeć, dawałam smoka (TT i Canpol) chwile ciumkała i wypluwała. W pewnym momencie tak się zaczęła drzeć, że aż dławiła się swoją ślinką. Wytrzymałam od 22:10 do 22:50. Cały ten czas krzyk. Wzięłam ją do wózka i woziłam, o 23:00 zasnęła i przełożyłam ją do jej wyrka.
Dobrze, że w końcu się uśpiła nie na rękach, bo jestem już słaba i nie mam siły jej nosić, ale boję się, że z tym wózkiem to też tak z deszczu pod rynnę, że to kolejny zły nawyk będzie.

Acha... jednak laktacja jest w głowie. Dzięki całej akcji z tatą Zosi (od 3 dni do córki nie raczył przyjść) z moim pokarmem coś się stało. Muszę małą dokarmiać. Jest mi strasznie smutno, bo przez takiego du*ka nie mogę dalej karmić tylko piersią a udawało mi się 2 i pół miesiąca.

Przepraszam, że znowu tylko o sobie i że się żalę, ale nie mam komu się nawet wypłakać. Tacie nie mogę, bo nie zrozumie ma 65 lat... Przyjaciele się na mnie już wypięli w ciąży (btw dziś wszyscy bawią się w JazzRockCafe w Krk), do nas nawet nie zaglądają. Ehhh coraz mniej mm radości z życia, tylko Zosieńka pozwala mi wstać rano i funkcjonować. Szkoda, że nawet nie potrafię się w pełni cieszyć macierzyństwem.
moze zostaw ja jak po jedzonku jest aktywna? Z pelnym brzuchoelm nie zawsze dobrze sie spi i trzeba troche spalic;) daj jej sie poruszac ale samej, moze w koncu usnie. Byc moze biorac ja na rece badz na sile lulajac wytracasz ja z rytmu zasypiania. Ja jak widze ze moj mlody zmeczony to klade go do lozeczka i zostawiam. Jesli nie placze tzn ze zaraz sam usnie...jak placze tzn ze przemeczony i trzeba go troche wspomagac smokie, glaskaniem i pieluszka przy buzi.
 
ja mam gazetke z pampers i tam piszę, żę sleep play ma 9 godzin chłodnności i balsam ochronny, czyli najmniej z tych wszystkich ma dodatków, pampers activ ma do 12 godzin i balsam ochronny, miękka jak bawełna powłoczka, elastyczne boczki, a pampers premium care takie białe to ma to wszystko co activ plus pochłanianie luźnych kupek, ale rozmiary 1-3 i wyjątkowy i cienki chłonny wkład, ale te to mi się wydaje,że najlepiej kupować jak dzieciątko się urodzi i faktycznie kupki taką wodę robi, chociaż szwagierka dała mi dwie sztuki jakoś w jak mały miał 4 tyg, bo jej zostało po synku i powiem szczerze, że wchłania kupki, ale dupcia przykleja się do tej siateczki w pampersie to jak dla mnie nie są genialne jakieś... Ja używam pampers activ też ,są najlepsze moim zdaniem.
 
reklama
ja raz kupiłam dada na próbe fakt tanie, ale jak maluszek zrobi siusiu ma mokro w pampersie, a w tym akctiv pampers może sikać ile chcę i tak wchłodnie,że sucho ma zawsze lepiej to dla jego pupci szczególnie, gdy nocą dłużęj śpi nie będę go budzić specjalnie żeby pampers zmienić, a tu mam pewność, że sucho będzie mieć, także wole więcej zapłacić nie żałuje dla dziecka...


Ja używam 3, ale już się robią małe.
 
Do góry