reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawa mam - przepisy

Jej my prawie przegapiliśmy , ktoś nam podpowiedział , że taki urlop jest i mój małżonek pojechał dziś do zus-u i okazało się , że jest i możemy skorzystać do 25 . 01 bo Zosia urodziła się 26 i dzień przed trzeba urlop zakończyć nie później.

my też prawie przegapiliśmy, Ola urodziła sie tak jak Zosia 26go :-)
Dziś akurat mąż ma zebranie w sprawie jeszcze zaległych urlopów
 
reklama
Mój mąż sie właśnie urlopuje :-D mówi, że jest pionierem w swojej firmie :-D wypełniał tylko w pracy wniosek o macierzyński, bo wniosków na tacierzyński jeszcze nie mają :-D:-D
 
jak znam życie to mojemu małżowi przepadnie :-(
musiałby brać teraz, bo 13-go Skrzat kończy rok.
akurat w wigilię rozłożyła go choroba i tak chorował do końca roku więc teraz twierdzi, że ma za dużo do zrobienia w pracy :-(
 
Jak najbardziej, bo urlop dla ojca przysługuje niezależnie od tego, czy matka w tym czasie pracuje, jest na macierzyńskim, wychowawczym, czy też nie ma pracy wcale:tak:.
 
A jak to jest z osobami które maja własna działalność ?? Tez można iść na taki urlop ??
Niestety to jest urlop tylko dla pracowników.
Przepraszam, że tak późno, ale przez święta i zmianę komputera nie dałam rady wcześniej zajrzeć na forum.

Poletka - link do tej ustawy podawałam we wcześniejszych postach na tym wątku chyba ze trzy razy... http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20082371654&type=2

Nam niestety przepadnie, bo mój mąż niedawno zmienił pracę i nie wypada mu iść na okresie próbnym :-) Ale nie narzekamy, bo zmienił na lepszą, a w czasie zmiany był z nami w domu przez dwa miesiące :-)
 
reklama
Do góry