reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :D

reklama
A mój synuś juz pare razy zawołał do mnie po imieniu- Aga:-D Oczywiście wiem, ze bladego pojecia o tym nie ma ale i tak ciesze sie jak głupia hihi

U nas do łapania sie za stopki jeszcze troche brakuje...zainteresowania pisiorkiem tez jeszcze nie przejawia:blink:
 
Aga to i u mnie do mamusi woła, ja sobie wmawiam, ze taki mądry i już wie, co robi :-D:-D:-D:-D
Jasiek od niedzieli robi podchody do przewracania się na brzuszek. łapie się prawą rączką za ubranko, ściska kurczowo i w ten sposób próbuje zmieścić ją pod brzuszkiem przy przewrocie. jak mu wyjdzie, to się pochwalę :happy2:

a i tak chwilowo największym postępem synka, na jaki czekam, jest samodzielne zasypianie...
 
u nas do osiągnięć Karola dopisuję:
-przewracanie na boki i brzuszek
-leżenie na brzuszku z coraz większą radością
-odpowiadanie uśmiechem na uśmiech
-wyciaganie i wsadzanie sobie cumelka do buzi
-zasypianie bez cumla
-przesypianie całych nocy - od 20:30 - 6 :-):-):-) po czym młody wstaje wcale nie z krzykiem na jedzenie tylko chwile sie jeszcze kokosi w łózeczku
-chwytanie stópek - zwłaszcza prawej
-wyrobienie jako takiego rytmu dnia z dwoma 1,5-2 lub jeszcze dłuższymi drzemkami, pierwsza koło 10, druga koło 16
-przenieśliśmy się do spacerówki, bo gondola denerwowoała młodego, a w foteliku średnio wygodnie
-idą nam dwa zęby - będą lada dzień - widać takie białe tuż pod dziąsłami od wewnętrznej strony, stąd czasem pojawiają się napady płaczu, ale przynajmniej wiadomo z czym związane, dziąsełka smarujemy żelem chłodzącym
- i jeszcze marszczenie brwi
 
Ostatnia edycja:
u nas dziś bylo pierwsze samodzielne przewrócenie sięz brzuszka na plecy, bujal się, bujał aż się rozpędzil i fik byl na plecach ku swemu zdziwieniu, potem jeszcze probowal ale nie wychodzilo i z nerwów poszedl spać,

a druga rzecz - dochodzi do perfekcji w cmokaniu palców u stop, nieważne czy na suchym lądzie czy akurat podczas kąpieli, dziś tak wycmokał go przez spodnie że trzeba bylo się przebrać w suche spodnie, a kombinuje jakby tu sobie pomóc i chwyta się za skarpetkę czy wlaśnie rzeczone spodnie
 
a druga rzecz - dochodzi do perfekcji w cmokaniu palców u stop,
:-):-):-)

Marcel jeszcze nie umie sie przewrócić z pleców an brzuszek. Bardzo sie stara ale jeszcze nie wyszło. Na razie został w połowie drogi. I jak długo tak poleży to krzyczy do mnie bym mu pomogła :-)
 

Załączniki

  • Obraz 172.jpg
    Obraz 172.jpg
    25 KB · Wyświetleń: 19
:-):-):-)

Marcel jeszcze nie umie sie przewrócić z pleców an brzuszek. Bardzo sie stara ale jeszcze nie wyszło. Na razie został w połowie drogi. I jak długo tak poleży to krzyczy do mnie bym mu pomogła :-)
Jeszcze chwilka i się przeturla:-D:-D:-D,my mamy coś na kształt zabawy Tina turla sie na brzuch leży chwilę woła pomocy ,mama ją odwraca i tak do znudzenia.....:tak::tak::tak:
 
Moja niuńka przewróciła się z brzuszka na plecy, była w takim szoku, że się rozpłakała, w łóżeczku już tak fika, że ostatnio tak się obruciła, że nożki na podusi były, albo kopie w karuzele i zmienia sobie muzyczki, piąsta w buzi jest super, ładnie łapie już zabawki, te lekkie też chce do buźki włożyć, wieczorem z zaśnięciem nie ma problemu, przytula się do pieluszki i sama odpływa, to by było chyba na tyle :-D
 
Marcel od 2 dni łapie swoją stopę i zdejmuje skarpetki :-)
Zabawki wszystkie wpycha do buzi.
Z mięciutkiej piłeczki zrobił jajo, bo tak ja chwyta szarpie i chce zjeść.
Najlepsza zabawa jest walka z lwem i wyrywanie mu kłaków.
 

Załączniki

  • Obraz 048.jpg
    Obraz 048.jpg
    26,1 KB · Wyświetleń: 25
reklama
mlody podciaga sie do siadania kiedy chwyce go za rece, przewraca sie na boki z brzucha na plecy i z plecow na brzuch(bylam w szoku jak to zobaczylam)
zaczyna interesowac sie palcami u nog
przemieszcza sie za pomoca tylka unosi dupsko do gory i zarzuca je w inne miejsce i takim cudem uciekl wczoraj z maty:szok::-D
a i coraz sprawniej wychodzi mu plucie:-D
 
Do góry