reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :D

u nas dziś bylo pierwsze samodzielne przewrócenie sięz brzuszka na plecy, bujal się, bujał aż się rozpędzil i fik byl na plecach ku swemu zdziwieniu, potem jeszcze probowal ale nie wychodzilo i z nerwów poszedl spać,

a druga rzecz - dochodzi do perfekcji w cmokaniu palców u stop, nieważne czy na suchym lądzie czy akurat podczas kąpieli, dziś tak wycmokał go przez spodnie że trzeba bylo się przebrać w suche spodnie, a kombinuje jakby tu sobie pomóc i chwyta się za skarpetkę czy wlaśnie rzeczone spodnie

Buhahaha ... ale się uśmiałam, no niezłe zwłaszcza te cmoki własnych nóg :rofl2:
 
reklama
Dla mnie sporym postępem jest zasypianie bez pomocy mamy (no moze z malutka pomoca ale juz bez rączek;-)), klejące oczka ---->smok, pieluszka i łóżeczko lub w gorszych przypadkach smok, pieluszka i mama na łóżku:-D
 
No i czas na nasze osiągnięcia:

  • podciąga się do siadania
  • wpycha zabawki do buźki
  • bawi się sama przynajmniej ze 30 min
  • w łóżeczku przekręca się wokół własnej osi
  • reaguje na uśmiechy, a zwłaszcza na siostrę :tak: - jak tylko podejdzie to uśmiech od ucha do ucha :-)
I jest kochanym dzidziolkiem :-):-):-)
 
Agado super,że Mateuszek sam zasypia:) U nas ciężko z tym ponieważ Zuzia nie uznaje smoczka i żyje cycem.
A nasze postępy. No cóż bawi się sama na macie edukacyjnej ponad godzinę, łapie zabawki i wkłada do buzi, reaguje na reklamy w telewizji, odróżnia znajomych od tych którzy bywają rzadziej- śmieje się do częstych gości a innych obserwuje robi oczy jak 5 złotych, obraca się wokół własnej osi i gada do siostry jakby chciała jej opowiedzieć o czym ważnym:)))
 
Dla mnie sporym postępem jest zasypianie bez pomocy mamy (no moze z malutka pomoca ale juz bez rączek;-)), klejące oczka ---->smok, pieluszka i łóżeczko lub w gorszych przypadkach smok, pieluszka i mama na łóżku:-D

moja od urodzenia sama zasypia a teraz ma przyjaciela z rossmana misia bez rak tylko glowa a w srodku grzechotka...przed snem gada z nim a potem zasypia...to samo w dzien

No i czas na nasze osiągnięcia:

  • podciąga się do siadania
  • wpycha zabawki do buźki
  • bawi się sama przynajmniej ze 30 min
  • w łóżeczku przekręca się wokół własnej osi
  • reaguje na uśmiechy, a zwłaszcza na siostrę :tak: - jak tylko podejdzie to uśmiech od ucha do ucha :-)
I jest kochanym dzidziolkiem :-):-):-)

u nas tak samo
ja czesto smieje sie z mamy to ona razem ze mna z babci sie smieje az pieje
 
moja nie przewraca sie zboku na bok w ciągu dalszym ale za to mamy wariacje z grzechotką z rączki do rączki :) wpychanie do buzi coraz wiekszych kawałków zabawet...no i odgłosy szczescia przy tym...cudowne!:-D
 
moj synio kreci sie wokol wlasnej osi,teraz spi smacznie na boczku bo tak lubi,wydaje z siebie ''dzike''dzwieki i smieje sie juz ''prawie''normalnie.A jak juz usiadzie jest z siebie mega zadowolony:-)
do tego wie juz jak terroryzowac matke i wymuszac swoje.Przekrecac sie na brzuch jeszcze nie umie bo przeszkadza jedna reka i wkurza sie wtedy niemilosiernie.
 
moja kluseczka juz siedzi ładnie nawet nie trzeba jej za mocno podpierac, tylko leciutko plecki podtrzymac, pakuje stópki do pyszczka, skrzeczy jak cos jej nie pasi, smieje sie w głos i ładnie otwiera buzie jak jej podaje witaminki na lyżeczce.
Przesypia 10 godz bez przerwy i potrafi sie sama bawic przez kilkanascie minut.
 
reklama
Do góry