reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postęp w rozwoju u dzieci urodzonych w styczniu 2009

Karolka w dzień śpi raz - max 1,5 godz. :eek: dla mnie to i tak dużo, bo jej siostra nie chciala w tym wieku wogóle spać w dzień.... za to śpi od 20.30 do 8- 8.30 bez przerwy ;-) w nocy nie je od 1,5 miesiąca i nawet jak jej się zdarzało przebudzić, to nie dostawala cycka, tylko ją utuliłam :sorry:
Loginka - witaj :-D ja jakoś nie mam zaufania do szczepionek na grypę - jest tyle powikłań po nich, że jakoś się boje szczepić siebie, nie mówiąc juz o dzieciach :eek:
 
reklama
Widzę Camel ,że nasze dzieci jakoś tak podobnie przechodzą różne rewolucje i fochy.
Ja mojego karmię w nocy tak co 3 godz może dwie ale bardziej pewnie chodzi mu o cyca niż samo jedzenie.
Ja mam w sumie problem z karmieniem małego bo to taki niejadek.
Byłam dzisiaj u pediatry na kontroli.:-( i dostałam skierowanie na USG brzucha,posiew moczu i badanie krwi z powodu tego,że mały za mało przybiera.Ma obecnie 8700:no: .
Powiedziała mi ,że to wcale nie oznacza,że coś mu jest ale już mam nerwa.

Powiedziała,że jak dzieci zaczynają chodzić,raczkować to wtedy waga się zatrzymuje a tem mój jest już ruchliwy od dawna.Zobaczymy.Pójdę prywatnie na to USG nie będę się po szpitalach włóczyła ,tam jest obłożenie przez tą świńską grypę.

Loginka ja bunt z wózkiem przechodziłam w lipcu i wtedy też kupiłam parasolkę i w niej bardzo lubił spacery a teraz kiedy jest zimniej przeprosiłam stary wózek i wożę
go w większej bo cieplej i jest spokojny.

Ja na grypę się nie szczepię i nigdy nie szczepiłam ani siebie ani nikogo z mojej rodziny szczepić nie mam zamiaru.
Uważam ,że te wirusy są w powietrzu i wszędzie mozna złapać.
Mam w rodzinie lekarkę (męża siostra)na co dzień ma kontakt z chorymi na tą grypę bo pracuje w szpitalu.
Normalnie się spotykamy i przyjeżdża do nas ,do małego.
Co ma być to będzie.

Jak mam nauczyć tego mojego pić z butli????
Dałam mu dzisiaj po powrocie z przychodni 80 ml mleka z kaszką to wypił 70 ml.
Może małymi kroczkami i dam radę.Wcześniej wypił mi raz 30 a drugim razem wcale.
Przez to ja się zniechęcam a widać nie potrzebnie.
 
Vega - jak klikasz odpowiedź, to niżej masz "zarządzaj załącznikami" - klikasz i otwiera się nowe okienko, klikasz w przeglądaj i wrzucasz jakąś fotkę z kompa i klikasz "wyślij" ;-)

u nas też od niedzieli coś sie młodej poprzestawiało :eek: też pierwsza pobudka jest później niż zwykle - wcześnie była właśnie ok 9 - czasem przed czasem po, a teraz dopiero po 11 :happy: więc wcześniej wychodzę z nią na spacer. a druga drzemka jest po 16 - a nie lubie jak tak późno chodzi spać, bo jak wstaje to i tak jest taka rozmemłana - maruda już do końca wieczoru :eek: w nocy tez jakoś częściej prosi sie o cycka :wściekła/y: a już była tak w miarę fajnie.... może to skok?? ;-)

ja nie szczepiłam na grypę - sama się nie szczepię to i młodej nawet nie myślałam, żeby szczepić ;-)

Vega - a zkubeczka tez nie chce pić? ja Oli z butli już pić nie ucze, tylko z kubeczka ;-)
 
Dzięki dziewczyny za odp co do szczepienia, już myślałam że to ja jestem taka nieroztropna:zawstydzona/y:
Ikab pozazdrościc- 12 godz, snu bez przerwy, marzenie.
VegaVega czy 8700 to mało? Chyba niepotrzebnie Ci ta lekarka strachu robi, no ale wiadomo lepiej sprawdzic, wtedy ma sie pewnośc, a tak to mozna sobie gdybac.
A jeszcze dziewczyny jedno pytanie- co serwujecie swoim dzieciaczkom na śniedania? Ja muszę się nagimnastykowac,żeby coś wcisnąc swojej córci, najczęściej kończy sie tym,że wypije trochę mleka, coś tam podłubie a mi zostaje sterta zmywania. Wspomnę,że kaszki odpadają bo tych jak mi sie na kolację uda wcisnąc to dobrze, i tak jak nie to to może to. W sumie nie powiem że jest jakimś niejadkiem ale mnie ju tak męczy to wymyslanie i dogadzanie:confused2:
 
Dzięki mamjakty zaraz sprawdzę czy mi wyjdzie :) :tak:
 

Załączniki

  • DSC01506.jpg
    DSC01506.jpg
    17,8 KB · Wyświetleń: 34
  • DSC01516.jpg
    DSC01516.jpg
    13,7 KB · Wyświetleń: 31
Pierwsza fotka to mój starszy syn ( w czerwonej wanience)w mniej więcej wieku Bartusia a dwa kolejne to Bartuś to było robione gdzieś w lipcu lub sierpniu.

mamjakty z kubeczka coś tam pije też za mało co prawda ale mi wygodniej z butelki będzie go karmić.Jest mi obojętne z czego aby wypijał chociaż te 120ml. bo o 200 nawet nie marzę.
A dzieci śpią dłużej bo długo jest ciemno.
 

Załączniki

  • DSC01374.jpg
    DSC01374.jpg
    22 KB · Wyświetleń: 29
  • DSC01357.jpg
    DSC01357.jpg
    29 KB · Wyświetleń: 34
  • DSC01360.jpg
    DSC01360.jpg
    23,9 KB · Wyświetleń: 33
Ostatnia edycja:
VegaVega - ale twoje chlopaki są fajowe i takie do siebie podobne :szok: chyba, że mi się tak wydaje tylko... Karola jest też strasznie podobna do Pauli - śmiejemy się, że mamy małą kopię Paulinki :-D waga nam też stanęła na 9kg i nic ruszyć nie chce, ale mi lekarz powiedział, że to normalne, bo przecież ta moja wiercipięta 5 min nie usiedzi spokojnie :sorry: Karola pije z tego kubeczka treningowego o którym kiedyś pisałam - wydaje mi się, że technika picia z niego przypomina technikę picia z butli, tylko ten dziubek ma inny kształt niz smoczek :eek: ale mogę się mylić :-p próbowalaś z tego kubeczka dawać Bartusiowi ? z niego się pije szybko, a nic sie nie wylewa...
 
reklama
Mój mały robi sobie jeszcze dwie drzemki po ok. 1 godz., ale czuję że niedługo się to skończy bo pierwsza jest coraz później, więc drugi raz zasypia mi nawet o 16.
Coraz lepiej mu idzie picie z kubeczka niekapka, ale i tak najbardziej lubi butelkę.
 
Do góry