reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dobry lekarz, dobra klinika, która diagnozuje, albo na własną rękę... A najlepiej kombinacja tych wszystkich. Ja trafiłam na super lekarzy, którzy przejęli pałeczke, ale jak nie zrobili jakiegos badania i zaraz im przypominałam, pokazywałam palcem: jeszcze to to to i to chce. I na szczęście wszystko robili jak chciałam.
To był oczywiście proces i zajęło mi to prawie rok.

Zapomniałam napisać o diecie i suplementach, to również bardzo ważne. Ja też o tym zapominam ale moi lekarze o to bardzo dbają, Wit. D i b, żelazo, poziom homocysteiny..
Diagnostyka na NFZ?
 
reklama
Czesc Dziewczyny, czy któraś mogłaby poratować interpretacja wyników? Jak cos to allo mrl 44 %
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-06-15-16-33-25-912_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-06-15-16-33-25-912_com.miui.gallery.jpg
    95 KB · Wyświetleń: 115
Dziewczyny chciałam tylko napisać że znowu się nie udało 😔to już 3 ciąża u prof.M 🤦‍♀️
*1 ciąża biochemiczna
leki od prof :encortelon 15 mg ,fraxiparine 0.4,luteina 2x1 ,acard 150 ,oczywiście szczepienia i allo 22%
*2 ciąża brak zarodka ciąża obumarla przed 5tc - taki sam zestaw leków
*3 ciąża w 6tc było serduszko i wszystko wyglądało pięknie a parę dni później serce już nie biło 💔.
Tym razem accofil tydzień po owu a później od pozytywnego testu 1/3 ampułki codziennie, prograf 2x1,encortelon 10mg , fraxiparine 0.4,acard 75, luteina 2x2
Na tym zestawie leków w badaniach immunologicznych nastąpiła duża różnica np.TNF alfa z prawie 7000 spało poniżej normy
IL 2 z prawie 70 spało do 30 , allo ponad 40 % .Ogólnie prof .M nie miał zastrzeżeń do wynikow badań i sugeruje badanie genetyczne z poronionego materiału a jego syn podczas usg powiedział że tym razem to mu nie wygląda na winę immunologii tylko na wielki pech 😣.
Jutro idę na zabieg i będziemy robić badanie genetyczne .Mam nadzieję że uda się zrobić to badanie i czegoś się dowiemy.

Prof M mówił że jeżeli wyjdą jakieś wady w zarodku to zostajemy przy takich dawkach leków a jeżeli okaże się że ciąża była zdrowa to zwiększymy dawki .
A ja już mam powoli dosyć tego wszystkiego😖
boję się że może my cały czas trafiamy na genetycznie chore zarodki mimo prawidłowych kariotypów 😔.
U M jest 20 % defregmentacji DNA plemnika ale prof cały czas mówi że to nie ma wpływu i że u M jest wszystko dobrze.
Hej Bardzo mi przykro ;( . Ja u Maliny straciłam 2 ciąże i już dałam sobie spokój z nim .
 
Hej. Czy któras z was spotkała sie z nieregularnym kształtem pęcherzyka ciążowego? Pęcherzyk od początku byl jakoś jakby to ująć dziwnie poszarpany. Serduszko biło, zarodek ledwo co przyrastał. Nie pomógł żelazny zestaw chociaż lekarz obstawia ze tym razem była to wada, właśnie przez ten pęcherzyk :(
 
Hej. Czy któras z was spotkała sie z nieregularnym kształtem pęcherzyka ciążowego? Pęcherzyk od początku byl jakoś jakby to ująć dziwnie poszarpany. Serduszko biło, zarodek ledwo co przyrastał. Nie pomógł żelazny zestaw chociaż lekarz obstawia ze tym razem była to wada, właśnie przez ten pęcherzyk :(
Tak, miałam w 5 tygodniu ciąży nieregularny kształt pęcherzyka. Ciąża słabo rosła aż się zatrzymało.
U mnie to na pewno była wada.
 
Cześć dziewczyny, piszę dzisiaj bo wczoraj już zabrakło sił 🙈
W dniu wczorajszym o godz. 21.30, idealnie w terminie według OM przyszedł na świat nasz synuś Wojtuś ❤️ Ważył 3800g i mierzył 56cm. Poród SN, nie należał do łatwych ale daliśmy radę 💪 Powiem Wam to co mówię od wczoraj mojej rodzinie i znajomym nasz synek to nasza miłość, nasza radość, nasz wymodlony każdego dnia cud💕❤️💕 Dziękuję Bogu za mojego Wojtusia 🙏
Jestem przykładem na to, że walka choć długa i ciężka jest tego warta kiedy dostajesz swoje wymarzone dziecko w ramiona🥰❤️ Chciałabym podziękować każdej z Was, która mnie wspierała i życzę wszystkim przyszłym mamom aby wszystko szczęśliwie się udało i żeby spotkało Was tak ogromne szczęście jak mnie🥰😘
 
reklama
Cześć dziewczyny, piszę dzisiaj bo wczoraj już zabrakło sił [emoji85]
W dniu wczorajszym o godz. 21.30, idealnie w terminie według OM przyszedł na świat nasz synuś Wojtuś [emoji3590] Ważył 3800g i mierzył 56cm. Poród SN, nie należał do łatwych ale daliśmy radę [emoji123] Powiem Wam to co mówię od wczoraj mojej rodzinie i znajomym nasz synek to nasza miłość, nasza radość, nasz wymodlony każdego dnia cud[emoji177][emoji3590][emoji177] Dziękuję Bogu za mojego Wojtusia [emoji120]
Jestem przykładem na to, że walka choć długa i ciężka jest tego warta kiedy dostajesz swoje wymarzone dziecko w ramiona[emoji3059][emoji3590] Chciałabym podziękować każdej z Was, która mnie wspierała i życzę wszystkim przyszłym mamom aby wszystko szczęśliwie się udało i żeby spotkało Was tak ogromne szczęście jak mnie[emoji3059][emoji8]
Gratulacje! Pamiętam początki Twojej ciąży, Wojtuś to wojownik!
 
Do góry