reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej dziewczyny. :)
Niestety muszę dołączyć, jestem po dwóch poronieniach w bardzo wczesnym etapie ciąży (6-8 tydz). Od początku w USG nieprawidłowy obraz.
Szukam lekarzy do polecenia w Trójmieście. Obecnie jestem pod opieką dr Januszewskiej.
Hej,
Ja się za bardzo nie udzielałam na forum, ale regularnie 'podczytywalam' dziewczyny co do zlecanych badań i diagnostyki. Ja też po dwóch poronieniach na wczesnym etapie- pierwszy obraz nieprawidłowy od początku, druga ciąża posypala się ok. 7 tygodnia, poronienie w 8.

Nie wiem czy ktoś mnie poprze, ale ja mogę polecić Dr Skweresa z Gamety w Gdyni. Oprócz mnie pomógł też szwagierce, koleżance i diagnozuje 2 kolejne. Jest ginekologiem-endokrynologiem, kieruje do immunologa dr Suchanek. U nas byl zmuszony podjąć się diagnozy immunologicznej sam, bo dr Suchanek przez długi czas nie przyjmowała. Winne okazały się komórki NK, mąż też miał słaba morfologie nasienia (4%), ale bardzo duzo plemników. Dieta i witaminy u męża, steryd dla mnie w ciąży i teraz właśnie karmię 3tygodniowego synka. Genetyke ogarnialismy w Inviccie w Gdańsku, u nas była prawidłowa, ale Pani doktor akurat wolałabym nie polecać, bo robiła typową masowke. Nie wiem jak w przypadku nieprawidlowosci.
 
reklama
Aha, i dr Skweres, jeśli ciaza przebiega prawidłowo, to nie prowadzi jej do końca. Mi w drugim trymestrze polecil znaleźć lekarza że szpitala w którym chce rodzić i tak zrobiłam. Mimo wszystko kazał się zgłosić jakby coś mnie niepokoilo.
W razie czego jest zawsze pod telefonem, nawet na urlopie - wyniki też omawia często smsem lub przez telefon bez konieczności wizyty.
 
Moje Kochane mamy Aniołków , mam za sobą dwa poronienia .
pierwsze lipiec 2013
Drugie 14.08.2020r ( poronienie zatrzymane )
Będąc na rutynowych badaniach usg lekarz stwierdził , iż serduszko przestało bić .dal mi skierowanie do szpitala ( tabletka + łyżeczkowanie ) ciąża zatrzymała się w 8tc .
Mam jeszcze jedna córeczkę 6 letnia dzięki której się nie załamałam całkowicie bo muszę dla niej żyć . Dziewczyny w środę chce wykonać badania genetyczne ( wymaz z policzka ) ;
zakres:
czynnik V Leiden
mutacja genu protrombiny 20210
wariant C677T genu MTHFR
wariant A1298C genu MTHFR
PAI-1 / SERPINE1
V R2.


dziewczyny czy jeszcze jakieś badania powinnam wykonać ?
 
Moje Kochane mamy Aniołków , mam za sobą dwa poronienia .
pierwsze lipiec 2013
Drugie 14.08.2020r ( poronienie zatrzymane )
Będąc na rutynowych badaniach usg lekarz stwierdził , iż serduszko przestało bić .dal mi skierowanie do szpitala ( tabletka + łyżeczkowanie ) ciąża zatrzymała się w 8tc .
Mam jeszcze jedna córeczkę 6 letnia dzięki której się nie załamałam całkowicie bo muszę dla niej żyć . Dziewczyny w środę chce wykonać badania genetyczne ( wymaz z policzka ) ;
zakres:
czynnik V Leiden
mutacja genu protrombiny 20210
wariant C677T genu MTHFR
wariant A1298C genu MTHFR
PAI-1 / SERPINE1
V R2.


dziewczyny czy jeszcze jakieś badania powinnam wykonać ?
Badań jest bardzo dużo. Zależy na co się nastawiasz. Zajrzyj tutaj, tu znajdziesz listę badań i nie tylko
 
Hej mi Przybycień rozpisał schodzenie po 2.5 mg czyli jak biorę 15 to kolejny tydzień 12.5 itp.ja chciałabym brać 15 do 16 tyg i wtedy schodzić chyba @Porzeczka1234 tak brala
Basiu kochana gratuluję i mocno trzymam kciuki. Ja brałam steryd jak mówisz tzn do 16 tygodnia 15 mg później schodziłam o 2,5 i brałam np 12 , 5 przez tydzień później znów mniej i tydzień aż do 20 tygodnia. Ale ja te tygodnie od 16-do 20+6 bralam na własną rękę
Moje Kochane mamy Aniołków , mam za sobą dwa poronienia .
pierwsze lipiec 2013
Drugie 14.08.2020r ( poronienie zatrzymane )
Będąc na rutynowych badaniach usg lekarz stwierdził , iż serduszko przestało bić .dal mi skierowanie do szpitala ( tabletka + łyżeczkowanie ) ciąża zatrzymała się w 8tc .
Mam jeszcze jedna córeczkę 6 letnia dzięki której się nie załamałam całkowicie bo muszę dla niej żyć . Dziewczyny w środę chce wykonać badania genetyczne ( wymaz z policzka ) ;
zakres:
czynnik V Leiden
mutacja genu protrombiny 20210
wariant C677T genu MTHFR
wariant A1298C genu MTHFR
PAI-1 / SERPINE1
V R2.


dziewczyny czy jeszcze jakieś badania powinnam wykonać ?
Bardzo mi przykro przytulam mocno. Ja powiem tak poszukaj lekarza od poronień to podstawa kto ci zinterpretuje badania i da recepty my tu na forum pomożemy ale recept nie możemy dać. Badanie na krzepliwość zrób bo te z wymazu są najtańsze i warto . Napisz gdzie mniej więcej mieszkasz może kogoś polecimy
 
Ostatnia edycja:
Basiu kochana gratuluję i mocno trzymam kciuki. Ja brałam steryd jak mówisz tzn do 16 tygodnia 15 mg później schodziłam o 2,5 i brałam np 12 , 5 przez tydzień później znów mniej i tydzień aż do 20 tygodnia. Ale ja te tygodnie od 16-do 20+6 bralam na własną rękę

Bardzo mi przykro przytulam mocno. Ja powiem tak poszukaj lekarza od poronień to podstawa kto ci zinterpretuje badania i da recepty my tu na forum pomożemy ale recept nie możemy dać. Badanie na krzepliwość zrób bo te z wymazu są najtańsze i warto . Napisz gdzie mniej więcej mieszkasz może kogoś polecimy
Mieszkam dziewczyny w okolicach Katowic , jeśli któraś jest w stanie mi polecić dobrego specjalistę który poprowadzi moja kolejna ciąże i zajmuje się poronieniami będę niezmiernie wdzięczna . Boje się kolejnej ciąży i kolejnej straty ... chce aby ktoś kompetentny się mną zajął wdrożył leki oraz badania
 
Mieszkam dziewczyny w okolicach Katowic , jeśli któraś jest w stanie mi polecić dobrego specjalistę który poprowadzi moja kolejna ciąże i zajmuje się poronieniami będę niezmiernie wdzięczna . Boje się kolejnej ciąży i kolejnej straty ... chce aby ktoś kompetentny się mną zajął wdrożył leki oraz badania
Hej. Po pierwsze bardzo mi przykro z powodu strat. Ja się już malutko udzielam na forum, bo tak myślę,że zakończyłam walkę o rodzeństwo dla mojej córki. Jestem z tak zwanej "starej gwardii". Jednak podczytuję czasami i mogę Ci polecić bardzo dobrą i obeznaną w temacie dr Iwonę Janosz. Poszukaj w necie gdzie ona przyjmuje i nie trać czasu, tylko sie umawiaj:) Jakbyś nie znalazła kontaktu, to pisz do mnie prywatną wiadomość:) Powodzenia!
 
reklama
Hej Dziewczyny,
wybaczcie za zwłokę w odpowiedzi, tak ciężko się tu wbić jak nie jest się regularnie... :)

@Oczekujaca123 - Ojej, ale masz duże już te dzieciaczki! Sama nie wiem kiedy to minęło... ale cieszę się, że są samodzielni i tak świetnie sobie radzą, że idą do żłobka! Dzielne dzieciaki :))

@Nadzieja2018 - WOW, GRATULACJE! :) Pamiętam Cię, ale Ci po cichutku poszło :))) Napiszesz coś więcej? Co pomogło, w czym był problem, itd?

@aspekt - a co u Ciebie?

@Kitki - Cieszę się, że z synusiem wyszliście na prostą! To świetna wiadomość. Dzieci masz piękne :)) A co do kolejnego... czasem trzeba odpuścić, tym bardziej, że dwa szcześcia + mąż masz przy sobie <3

@basiawol - WOOOOOW, GRATULACJE! Co pomogło? :)

@sówka91 - Tobie również gratuluję:))

@ovli22 - co u Ciebie kochana? Już po szczepieniach? Staracie się?

@olaa90 - planujecie kolejnego bejbika? :)

Nowym dziewczynom bardzo współczuję strat :( ...
 
Do góry