reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Ja nie mialam szczepień bo po prostu nie wierze w ich skuteczność to raz, a dwa to ja się ich tez bałam... u mnie (tak jak roki napisała)udało się na zestawie: encorton 20, clexane 0,4 po 30 tyg 0,6, duphaston do 14tc, no i dowcipny progesteron. Mieliśmy z mezem plan, ze jeśli ten zestaw zawiedzie to zdecydujemy się ale na wlewy z immunoglobulin... poza złym wynikiem nk, miałam niskie allo-mlr 3,6% (min musi być 40%), wadę macicy dwuroznosc przed szczęśliwa ciąża miałam histero operacyjna podczas której usunęli mi przegroda która biegła przez srodek ;/, mthfr hetero 1298, wątpliwe ana. Wiec cały wachlarz... straty wczesne- u mnie nigdy nie było serca, zabieg max 10 tc miałam wiec w moim przypadku start byl kluczowy

Hej wiesz , że masz praktyczne to samo co ja !
Macica dwurożna ( przegroda usunięta ) przez histero operacyjną !
6 poronień wszystkie do 10 tyg !

W ostatniej ciąży brałam nawet więcej sterydu od ciebie bo nawet 25 mg , clexane 0.4
Oczywiście witaminy , progesteron byłam tak obstawiona lekami , że myślałam że nie ma opcji ta ciąża musi się utrzymać !
Miałam piękna betę , która pięknie rosła !!
I przyszedł termin bliższy 10 tyg i niestety serduszko umarło ;(

Właśnie dzisiaj jestem po pierwszych szczepieniach u maliny !
Nigdy nie myślałam , że do niego trafię !!
Uważałam , że na 100% nie mam aż takich problemów ! Niestety myliłam się !
Zaufałam innym lekarzom i straciłam kupę czasu i pieniędzy .
Oczywiście mogłabym jeszcze próbować zajść jeszcze raz na żelaznym ale po co ?
Nikt inny tak mnie nie przebadał jak on !
Gdybym do niego nie pojechała robiłabym szereg śmiesznych badań , których i tak wielu lekarzy nie rozumie i nie mogliby mi pomoc .

Także ja już nie miałam gdzie iść i zaufałam jemu .
A tobie kochana życzę dobrych decyzji i oczywiście powodzenia [emoji173]️
 
Ostatnia edycja:
Hej wiesz , że masz praktyczne to samo co ja !
Macica dwurożna ( przegroda usunięta ) przez histero operacyjną !
6 poronień wszystkie do 10 tyg !

W ostatniej ciąży brałam nawet więcej sterydu od ciebie bo nawet 25 mg , clexane 0.4
Oczywiście witaminy , progesteron byłam tak obstawiona lekami , że myślałam że nie ma opcji ta ciąża musi się utrzymać !
Miałam piękna betę , która pięknie rosła !!
I przyszedł termin bliższy 10 tyg i niestety serduszko umarło ;(

Właśnie dzisiaj jestem po pierwszych szczepieniach u maliny !
Nigdy nie myślałam , że do niego trafię !!
Uważałam , że na 100% nie mam aż takich problemów ! Niestety myliłam się !
Zaufałam innym lekarzom i straciłam kupę czasu i pieniędzy .
Oczywiście mogłabym jeszcze próbować zajść jeszcze raz na żelaznym ale po co ?
Nikt inny tak mnie nie przebadał jak on !
Gdybym do niego nie pojechała robiłabym szereg śmiesznych badań , których i tak wielu lekarzy nie rozumie i nie mogliby mi pomoc .

Także ja już nie miałam gdzie iść i zaufałam jemu .
A tobie kochana życzę dobrych decyzji i oczywiście powodzenia [emoji173]️
Tak, pamietam moja siostro bliźniaczko hehe :) odnośnie histeroskopii to orientujesz się czy operację ta trzeba powtarzać, czy ta przegroda odrasta? Trzymam mocno kciuki kochana za udane leczenie i udaną ciążę [emoji173]
 
@Luna 33344 a skąd Ty jesteś kochana? Okolice Krk? Nie próbowałaś się dostać np do Rajtar-Ciosek? Nie poddawaj się :* choć mój dzidziulek ma dopiero/aż 5 miesięcy to choćbym miała góry przenieść, przechodzić znowu to samo- to będzie miał rodzeństwo.
 
alez wspaniale wiesci :)
teraz tylko doczekac do TP i utullic maluszka bedziesz mogla :)
i zacznij sie cieszyc ciaza pozniej tymi kopniaczkami tak szybko czas ucieka

ja bylam dzisiaj na kolejnej becie //... nie wytrzymalam :( :( ale juz sie uspokoilam bo tym razem wynik jest wyzszy niz sie spodziewalam i jest odrobine wiekszy niz mialam w tym samym dniu w ciazy z synem :)
16dpo - 504
18dpo - 1317 :)
@babydust super wieści [emoji7]
 
[emoji173] Ola... cudne. Prawdziwe.

Dziękuję dziewczyny :*

I prawda jest taka, że mimo czasem złych myśli, to działam. Robie co mogę i kocham ich najbardziej na świecie ! [emoji173] choć czasem miałabym ochotę na chwilę wystawić za drzwi [emoji14] [emoji2962][emoji2962][emoji2962][emoji2962]
@Oczekujaca123 ”Bo choćby nawet cały świat rzucał w Ciebie kamieniami, to jeżeli Mama stoi po Twojej stronie- nic Ci się nie stanie!” [emoji173]
 
reklama
Tak, pamietam moja siostro bliźniaczko hehe [emoji4] odnośnie histeroskopii to orientujesz się czy operację ta trzeba powtarzać, czy ta przegroda odrasta? Trzymam mocno kciuki kochana za udane leczenie i udaną ciążę [emoji173]

Ja miałam 2 histero w odstępie 2 tyg .
Po tej ostatniej założyli mi spirale na 2 miesiące , żeby czasami się nic nie zrosło ale niektórzy lekarze dają tez tabletki na zrosty .Oni tej przegrody nie usuwają tylko przecinają i jak dobrze zrobią to powinno być wszystko Ok .
Czasami tak jest ,że po kilku poronieniach z zabiegiem mogą późnej powstawać zrosty i dlatego najlepiej po poronieniu oczyszczać się samemu !
A tobie gratuluje dzieciątka ;)
 
Do góry