reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@Zzzzzz i inne dziewczyny z dodatnim ANA. Ja mam miano 1:10 000 ale w panel wrzucony jest nieistotne dsf70 ktore mam na maxa i ono zawyza miano, mam jedynie na jednym + przeciwciala ro52. Do czego zmierzam, ana a w szczegolnosci ana3 panel, pozwala nam poznac jakie przeciwcialo jest aktywne. Moze swiadczyc o jakiejs chorobie lub nie i warto wyciszyc te chorobe jesli jest aktywna lekami skierowanymi na nia. W ciazy same ana nie sa podstawa do podania encortonu. Profilaktycznie zawsze mozna podac nawet jak wszystko negatywne. Ale same przeciwciala nie sa do tego wskazaniem, bo nawet uspione, a np obudzone przez ciaze, w zaleznosci jakie to przeciwciala, czesto nie atakuja jej. Jestem w 17tc na razie wszystko bez problemow. Biore acard i clexane 0.4. Od tego pt zaczynam cotygodniowe badania serduszka malenstwa i test na czasy av, zeby ocenic przeplywy. Od tego czasu przeciwciala ro 52 moga przenikac do lozyska. To 1-2% przy pierwszej ciazy. Jesli cos przenika, serduszko zwalnia co widac na badaniach, wtedy podaje sie leki. To wszystko zalezy jakie przeciwcialo, czy sa objawy choroby i czy jest ryzyko aktywnosci w ciazy. Chociaz oczywiscie pewnie do konca nie sa do konca poznane mechanizmy ich aktywności. Ja nie otrzymalam zgody na encorton chociaz pytalam ok 6 lekarzy z ktorymi dzialalam po drodze. Oby u mnie nie bylo go potrzeba. Powodzenia :)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny mam wizyte do Pasnika na 6 lipca jeśli ktoś ma w następnym tygodniu to się zamienię od 9 lipca do 13 lipca w te dni. Jest ktos kto chialby i moglby jechac tydzien szybciej a ma wizyte w nastepnym tyg
 
reklama
Do góry