reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziękuję za miłe komentarze , mam nadzieję , że na końcu drogi będzie szczęśliwy finał , na dzień dzisiejszy z dobrym nastawieniem czekamy i odliczamy

@Marthi ja nie chcę się wtrącać , bo masz własne decyzje i sama wiesz co dla Ciebie dobre , ale jesli mogę tylko szepnąć myslę , że może warto się zastanowić nad tym accofilem podskórnie i to może nawet nie na moim przykładzie , a bardziej matulki naszej , bo ona miała już wysokie ciąże ... wiem jak mocno oddziałuje na nas rozczarowanie za rozczarowaniem


Wszystkiego dobrego dziewczyny :)
 
reklama
@roxie - 15 tc jak dobrze doczytałam to juz daleko, jak na Twoje wcześniejsze ciaze[emoji6] zatem mysle, ze najgorsze za Toba!

Wiesz, na razie to sie nad niczym nie zastanawiam. Za miesiąc bede robic dopiero podstawy badan od doc Pasnika... o Accofilu nie mam zdania bo nic o nim nie wiem wlasciwie prócz tego, ze @marshia miała go podawanego domacicznie. Na co dr P tłumaczył Ci, ze ten accofil ma u Ciebie byc? Jesli pisalas to w swoim poście a nie doczytałam to wybacz - byłam w pracy, a jak to w pracy tu telefon, tu mail i mogłam cos pominąć, albo nie zarejestrować...
 
Dziewczyny, zrobilam z czystej ciekawosci testy genetyczne po poronieniu iii... Nie takich wynikow się spodziewałam [emoji52]jedenz czynnikow v jest nieprawidłowy, tak jak PAI-1. Z tego, co wyczytalam oba zwiazane sa z krzepnięciem krwi, czy to znaczy ze jednak potrzebuje heparyny? Dodam, ze inne wyniki mam prawidlowe, wszystko w normie i wczesniejsze zalecenia byly takie, ze nie musze. Czy nowe wyniki cos zmieniaja?
Na MTHFR to oczywiście tylko metyle, nic wiecej zmieniac nie trzeba?
Screenshot_20180618-173936.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180618-173936.jpg
    Screenshot_20180618-173936.jpg
    56,2 KB · Wyświetleń: 915
Dziewczyny właśnie odebrałam wynik Kirów
Na moje oko jest zły.


Genotyp Bx


Kiry nieobecne
2DL5gr1 2DS1 2DS5 3DS1 3DP1 var


Jakie w tym wypadku może być leczenie?
accofil podawany co 3 dni?
 
@Marthi tak szczerze jest mi trudno wytłumaczyć jak to faktycznie działa .... :/ wiem sama dla siebie , ale nie potrafię tak słownie ubrać i sklecić czegoś takiego w punkt ... może @Auri_a kochana Ty tak po fachowemu umiesz ? :)
Najprościej powoduje on wzrost białych krwinek , granulocytów , i wgl cała morfologia do góry nogami , sa opinie , że i cytokiny podnosi < ale nie wiem na ile to pewna informacja > nie często zaleca się accofil domacicznie , bo ponoć nie ma większego potwierdzenia w działaniu , tez do końca nie wiem czemu więc nie chcę tutaj robić z tym szumu , bo naprawdę nie mam zdania... jedynie z opinii innych kobiet , które spotkałam na poczekalniach , które przyszły od innych lekarzy juz po takiej próbie , czy obczytałam na forach narzeka , że zrujnowało im to cykle i endometrium , a na niektóre nie zadziałało wcale i było gorzej niz jest .
Ja dostałam accofil podskórnie , dosyć często bo zastrzyk bierzesz wszystko rośnie , po czym gwałtownie spada do norm , chyba , że nie spada a tylko rośnie to tutaj chyba trzeba być ostrożnym czy to lek na pewno dla nas . Ja głównie stosowałam na ten na brak receptorów , bo nie było się tak bardzo czego przyczepić jedynie ta niewydolność ciałka , brak tych receptorów powoduje coś na zasadzie braku komunikacji między mamą a dzieckiem , na przykładzie jeśli dojdzie do zagnieżdżenia , to się zagnieździ źle i zarodek będzie się źle rozwijał na chwile , lub nie będzie wcale , albo po prostu nie zagnieździ się , bo własnie czegoś tam brakuje czego nasz organizm nie moze tej Kropusi dostarczyć .
Genetyka jest bardzo złożona i nie na mój rozum , bo nawet nie ma pewnie lekarza , który by tak 100% wytłumaczył pacjentce kropka w kropke czemu tak nie inaczej , trzeba być naprawdę obeznanym w tej dziedzinie i metodzie leczenia , a ta jest bardziej stosowana przy nowotworach niż ciążach , to jakby nowe pole manewru , jednak jak widać daje kobietom z " uszczerbkami genetycznymi " przynajmniej szansę , a niektórym też macierzyństwo .
Także ja się nawet w to bardzo nie zagłębiałam , i nie chcę Wam wody z mózgu robić , ja wiedziałam brać wszystko albo nic , liczyć się ze skutkami , albo nie mieć szans , więc nawet nie chciałam wiedzieć , co to będzie jak to wezmę ... bo ta wiedza owszem jest lekiem ale często jest przekleństwem , powoduje dużo stresu . Mam jednak nadzieję , że nie wpłynie to mocno ani na moje przyszłe zdrowie , ani na dzidziusia ... ciągle tłumaczę sobie , że to działa na zasadzie niedoboru i tym się uzupełnia .
Wiadomo mi też z doświadczenia dziewczyn o podobnych problemach , że ich doktorzy wypowiadali się iż KIRy mają wpływ na "jakosc" trofoblastu .
Są pewne KIRy , które są ważne dla ochrony immunologicznej i rozwoju zarodka...jeżeli te KIRy mamy nieobecne w swoim fenotypie , mamy niepelny (nie rozwiniety) do końca trofoblast ...wtedy zarodek nie zagnieżdza się bądź zagniezdża się tylko na chwilę < to tak trochę jak z allo z tą ochroną >... właśnie dużo o tym pisało dziewczyn , które leczyły się u Paśnika , a ten nie do końca podobno chce iść w accofil , tylko bardziej wierzy szczepieniom czy stosowaniu domacicznemu teg leku , przy czym to na KIRy nie działa zbytnio , i nie chodzi mi zupełnie o lekarza bo szacune mam bo od niego ciąże są tak samo , i kazdy ma jakieś swoje tam przekonania metody , a o wypowiedzi tych kobiet :/ bo grzebałam trochę szukając info o tym dziadostwie i tak jak piszę tyle wiem co wiem , a ile w tym prawdy to chyba się nie dowiem , bo to taki zlepek informacji z różnych stron .
Wiadomo jak dochodzi do tego jeszcze troche innych dziadostw to bierze się jeszcze dodatkowo inne leki . A KIR = Immunoglobulinopodobne receptory komórek NK , to tez wyczytałam kiedyś w internetach , dlatego też pewnie accofil moze coś tam mieć też wpływ na NK , bo to ma powiązanie , jakoś jedno na drugim siedzi , jak też nie wiem z tym ze jak widać ja miałam KIRy pochrzanione a NK tylko 3.3 .
To taka wyższa szkoła jazdy z tymi naszymi problemami ... :/ ciężko bardzo , żeby doszukać się idealnego schematu czy tego co u każdej nawala na jakimś etapie .
Nie ma identycznych organizmów i temu na jedną coś zadziała na druga nie :/ jak z lekiem na ból głowy ... ktoś mi to kiedyś fajnie napisał : niby boli nas głowa , no normalka ... każdego tak samo , a na jedną zadziała apap na drugą nie , jednej pomoże ibum drugiej wcale , a niby to samo boli , a nie to samo :/
Przede wszystkim trzeba mieć podstawę jakąś przynajmniej , żeby taki lek wziąć , bo inaczej może szkód narobić . Porobić badania i wtedy obgadać z lekarzem najlepszą dla nas opcję cz to accofil , czy wlewy , czy szczepienia , czy zupełnie inne metody
 
@aspekt zabieram się za pisanie i zobaczymy co z tego wyjdzie
@burczuś gdzie szukać wątku?
@Marthi encorton bierzesz cały czas? Mam problem od kiedy go zażywać. Przeczytałam na forum ze powinno się brac miesiąc przed planowaną ciążą tylko ze ciazy nie da sie zaplanować. Będę brala od dziś 5mg (13dc) tylko nie wiem czy w tym cyklu się uda jak nie to mam brać do kolejnego? A jak znowu się nie uda? Jak mój luby dostanie chemię to wiadomo przestanę az do inseminacji (jak sie zdecydujemy). Jeżeli nie będzie mieć jakimś cudem to mam brać ten encorton do skutku?
 
@Maciejka78 wspaniale wiadomości. Tak bym chciała aby każda z nas miała takie chwile szczęścia ♡ całuje mocno :*
@Zzzzzz oraz te dziewczyny które chcą dołączyć do zamkniętego wątku ze zdjęciami napiszcie mi priv. A my tam właśnie jesteśmy na etapie dmuchana tortu z 2 świeczkami :D
Zaś co do księży to naprawdę zależy od osoby bo mój nawet in vitro nie krytykuje :)

@Asia2104 odezwij się do nas :)
 
reklama

Załączniki

  • 20180512_144757.jpg
    20180512_144757.jpg
    703,5 KB · Wyświetleń: 98
Ostatnia edycja:
Do góry