reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Witajcie ;) dziewczyny jak wy sie leczycie na PCO ? Wczoraj dużo sobie czytałam na ten temat i dowiedziałam się że przez PCO też można poraniać we wczesnych ciążach !!! Co robić żeby tak nie było !!!! . Ja mam PCO i lekarze tutaj o tym wiedzà ale nie dali mi żadnych leków . I znow się zaczełam martwić że może to od tego poraniac a noe od macicy dwurożnej ?
 
Na razie przechodzę okres buntu i kolejnej porażki i nie biorę żadnych dodatkowych leków, poza tymi które muszę ;) ale od 1dc chyba zacznę znowu brać :)
 
Aniu gratuluję!
Marta powodzenia w czwartek na szczepieniach:-) Te babeczki tam są pocieszne, zobaczysz że pójdzie gładko.
Kinga jak sie czujesz?
Karpidlak zdecydowałaś coś w sprawie metylowanych witamin?
Portia jak u Ciebie?
Plastulinka mam nadzieję, że Dobrawski Ci się spodoba i nie zrazi Cię wykładem inauguracyjnym ;-)
Arda nie wiem czy już pisałaś jak posiewy u Ciebie?
Byłam wczoraj u swojego gina. Dzidziuś ma 3,19 cm. Szybko ostatnio urósł, macha już nogami i rękami, serduszko 160, wg rozmiaru to początek 10 tyg, wg kalendarza środek 9 tygodnia więc zakładam że ok. Lekarz domyślił się że nie odstawiłam encortonu i był zły, straszył mnie dosłownie wąsem u dziecka... Tymczasem Dubrawski, u którego byłam w piątek kazał zacząć odstawiać encorton po 12 tygodniu. Postanowiłam zacząć schodzić już teraz z 15 mg do 10 mg i tak zostać do 12 tygodnia. Poza tym powtórzyłam badanie tsh i dorobiłam pozostałe tarczycowe, mam umówić się do endokrynologa. Mam nadzieję że tak jak pisałyście hcg zaburzało mi wynik tsh, bo jak poczytałam co nadczynność tarczycy powoduje u dzieci, to włosy mi się zjeżyły. Jedyne co się w moim organizmie oprócz nieustępujących nudności zmieniło, to włoski na twarzy i biegunki co kilka dni, ale sądziłam że to od leków, głównie encortonu. Będę wdzięczna jeśli możecie mi coś podpowiedzieć odnośnie moich objawów itp.
 
Witajcie:-) Gosiu ja miałam nadczynność tarczycy spowodowaną wysoka beta. Do 13 tygodnia prawie codziennie wymiotowałam, moje tsh w 11 tyg. ciąży wyniosło 0.024, zrobiłam dodatkowo ft3 i ft 4 i byłam u endokrynologa, i to się nazywa tyreoza ciężarnych, i występuje w pierwszym trymestrze ciąży, ja dostałam jodid który mam brać do końca ciąży. Oprócz tego nie biorę teraz nic.Po 15 tygodniu ciąży znów zrobiłam tsh i wyszło ładnie 1, 300. Cofneło się i było to przejśćiowe zgodnie z tym co mówiła endokrynolog i moja prowadząca. To dosyć często występuje ale grozne nie jest, jakby się nie cofneło to należy brać wtedy eurythrox w dawce odpowiedniej dla siebie. Podstawa to kontrola tsh, nie trzeba robić ft3 i ft 4 powtórnie. Ja będe robić tsh jeszcze ze 2 razy kontrolnie.
Dziewczynki dziękuje za gratulacje. Powiem Wam ciesze się bardzo, ale mnie schizy już ogarniają, że mały za mało się rusza. Bo w sumie nie mam dzieci, to moje pierwsze dzieciątko i pierwsza ciąża w której tak daleko zaszłam i nie mam porównania. Poprzednie moje ciąże kończyły się na 6/7 tyg. obumarciem zarodka. Czuje czasami zwłaszcza po jedzeniu, takie pulsowanie jakby pod pępkiem na środku czasami z jednej strony tylko, takie bąbelki jakby takie plum, no przepraszam nie mogę się wysłowić w określeniu:-) I się zastanawiam czy to moje maleństwo czy jelita, czy powinien się częściej ruszać.Takie mam dylematy.
Pozdrowionka
 
Witajcie dziewczyny

czarna_mala – współczuje przeżyć. A ta P. dr J. w ogóle nie powinna być lekarzem. Moim zdaniem powinnaś poszukać innego lekarza. Ja się wybieram do prof. Wilczyńskiego, dziewczyny bardzo go wychwalały, może spróbuj do niego. Prof. podobno zalicza badania robione nie u niego. Ja bym też nie robiła badań na własną rękę. Zrobisz badania, pójdziesz do lekarza, on Ci ich nie uzna i każe zrobić jeszcze raz i nie potrzebnie będziesz musiała ponownie wydawać kase na te same badania

Jeżeli chodzi o CA125 to ja miałam to badanie zlecone w celu zbadania raka. Endometrioze wykazała mi dopiero laparoskopia.

Ania7727 – gratuluję dobrych wyników i gratuluję chłopczyka :tak:

GosiaS35 – maluch rośnie jak na drożdżach, super, gratulacje :-)
 
reklama
Do góry